کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

روحانی: لغو کامل تحریم‌ها ضروری است/ کامرون: به تعهدات‌مان پایبندیم

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه اجرای دقیق برجام، ازجمله لغو کامل تحریم ها ضروری است، گفت: ایران آماده اجرای تعهدات خود در توافق برجام است و طرف مقابل نیز باید تلاش خود را روی اجرای آن متمرکز کند.

170.jpg

به گزارش بازده و به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار دیوید کامرون نخست وزیرانگلستان در مقر سازمان ملل اظهارکرد: باید همزمان با اجرای توافق از سوی ایران، طرف مقابل نیز اقدامات لازم را برای تدوین آیین نامه‌های لازم برای همه ابعاد به ویژه رفع تحریم های اقتصادی و ملی انجام دهد.

رییس‌جمهوری به روابط تهران – لندن اشاره کرد و گفت: بازگشایی مجدد سفارت‌خانه‌های دو کشور آغاز مناسبی در ایجاد تحرک و گسترش روابط دو کشور خواهد بود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت درک دلایل واقعی گسترش تروریسم و نا‌امنی در منطقه و جهان به ارائه راهکارهای لازم در این عرصه پرداخت و گفت: اگر ریشه‌های تروریسم را محو نکنیم، حتی در صورت موفقیت در مبارزه با آن در یک نقطه، ممکن است بلافاصله از منطقه دیگری سر درآورد.

رییس‌جمهوری خاطرنشان کرد: چگونه است که تروریست‌ها درعراق و سوریه می‌توانند نفت استخراج، بفروشند و پول آنرا هم دریافت و در مسیر تشدید اقدامات تروریستی خود هزینه کنند و با مشکلات تحریم هم که برخی کشورها با آن مواجه هستند مواجه نشوند؟!

روحانی افزود: این اقدام آشکار گروه‌های تروریستی درسوریه و عراق این تردید را ایجاد می‌کند که آیا همه کشورهای مدعی، در مبارزه با تروریسم واقعا جدی هستند؟ رییس‌جمهور تثبیت حکومت مرکزی را برای مبارزه با تروریسم و سپس اصلاحات سیاسی در سوریه ضروری دانست.

دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلستان هم در این دیدار تاکید کرد که لندن به تمامی تعهدات خود در برجام عمل خواهد کرد و اطمینان داریم دیگر طرف‌ها نیز به تعهدات‌شان عمل می‌کنند. وی در ادامه به روابط تهران- لندن اشاره کرد و اظهارکرد: امیدوارم توانسته باشم حسن نیت خود را با کمک به نهایی شدن برجام، سفر وزیرخارجه به تهران، بازگشایی سفارت‌خانه‌ها و اعزام هیات‌های تجاری به تهران ثابت کنم.

نخست وزیر انگلستان در خصوص اقدامات گروه‌های تروریستی در سوریه گفت: در مرحله‌ی نخست آنچه برای ما مهمتر است، انگیزه وحشیانه داعش است. کامرون افزود: فلسفه‌ی داعش توسعه خشونت و افراط است و ما حتی حرکت‌های اولیه‌ی آن‌را در خیابان‌های لندن و پاریس و امریکا مشاهده کرده‌ایم.

سایت کسب و کار بازده

منبع: مهر

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۱ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی