کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

روحانی: شرکت های امریکایی هم می‌توانند از فضای پسا تحریم بهره بگیرند

رییس جمهوری تصریح کرد: تهران برای حضور شرکت‌های امریکایی منعی قایل نیست و این شرکت‌ها نیز می‌توانند در فضایی رقابتی از شرایط پساتحریم، برای سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری به ایران بهره بگیرند.

120.jpg

به گزارش بازده و به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر جمعه و در نشست با مدیران شرکتهای تجاری، اقتصادی و صنعتی امریکا به مذاکرات گسترده شرکتهای بزرگ اروپایی و آسیایی با ایران اشاره و گفت: فضای پساتحریم، شرایط جدید اقتصادی و سیاسی را فراهم کرده که شرکتهای بزرگ تجاری، اقتصادی و صنعتی باید از آن استفاده کنند.

روحانی با اشاره به برخی موانع احتمالی برای سرمایه‌گذاری و حضور شرکتهای امریکایی در ایران افزود: تردیدی نیست که این موانع و مخالفت‌ها پایدار نخواهد ماند.

رییس جمهوری گفت: دولت یازدهم از آغاز فعالیت خود به اصلاح اقتصاد کلان ایران پرداخته و عملکرد آن به گونه‌ای بوده که موفق شده با وجود تداوم تحریمها، تورم را مهار، از دوره رکود عبور کند و اقتصاد وارد دوره رونق و رشد ۳ درصدی شود.

روحانی به تشریح گامهای دولت برای مبارزه با فساد اقتصادی پرداخت و اظهارکرد: ما دنبال تقویت بخش خصوصی و کاستن منظم از سهم بخش دولتی هستیم و معتقدیم که باید فضای رقابت در کشور گسترش یابد زیرا هر جا انحصار شکل گیرد، فساد ایجاد می‌شود. در همین راستا به دنبال تقویت دولت الکترونیک هستیم.

رییس شورای‌عالی اقتصاد همچنین گفت: در بخش صادرات و واردات، اقدامات گمرکی از ۲۶ روز به ۳ روز کاهش یافته است.

رییس جمهوری به منابع عظیم انرژی و موقعیت ژئواستراتژیک ایران اشاره کرد و افزود: این ویژگی‌ها در کنار امنیت و ثبات در کل منطقه و خطوط ارتباطی ریلی گسترده که چین و آسیای میانه را به دریای عمان متصل می‌کند، موقعیت منحصر به فردی را برای فعالیت اقتصادی ایجاد کرده است.

روحانی در ادامه به تلاشهای تهران برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه اشاره کرد و افزود: با وجود ناامنی که در برخی از کشورهای همسایه وجود دارد، ایران منطقه‌ای امن است و در حالی که شاهدیم اروپا با تنها چند ده هزار پناهجو دچار مشکل شده، ایران پذیرای حدود ۳ میلیون پناهجوی افغانی بوده و هم اکنون ۴۰۰ هزار دانش آموز افغانستانی در مدارس ایران تحصیل می‌کنند.

رییس جمهوری تصریح کرد: فضای جدیدی در ایران در عرصه‌های فناوری‌های نوین، صنایع هواپیمایی و کشاورزی ایجاد شده است. ما برنامه‌های آینده خود را شفاف با دنیا در میان می‌گذاریم و در این میان یکی از راه‌های کاستن از فاصله میان ایران و امریکا، همکاریهای اقتصادی است.

روحانی در ادامه به تشریح برنامه‌های گسترده در حوزه نفت و گاز، کشاورزی و اقتصادی پرداخت و گفت: ایران پیوسته پایبند و متعهد به‌عمل به قراردادهایش باطرف‌های مقابل بوده و هست.

رییس جمهوری افزود: در این فضا و در آینده، فشارهای مردم و شرکت‌ها به دولت امریکا بیشتر شده و اجازه نمی‌دهند راه کنونی ادامه یابد.

در این نشست نمایندگان شرکتهای بزرگ امریکایی باتشریح امکانات و توانمندی هایشان، سوالات خود را مطرح و برای حضور در بخشهای مختلف اقتصادی ایران اعلام آمادگی کردند.

سایت کسب و کار بازده

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
روحانی در توئیتر: ایران و آژانس روند همکاری ها را تسریع می کنند
روحانی: انتقال سرمایه و فناوری به ایران اولویت‌مان در تجارت با کشورهای اروپایی است
حسن روحانی روش هشانا را به یهودیان جهان تبریک گفت
روحانی سفر خود را نیمه‌کاره رها کرد
از خون عزیزانمان نخواهیم گذشت/ اگر لازم باشد با زبان اقتدار سخن می‌گوییم
ایران‌ سال آینده ‌انسان به فضا می‌فرستد/سفینه‌ی اعزام ‌ساخته شد
روحانی: با اجازه چه کسی می‌خواهیم با پول مردم علیه راه مردم اقدام کنیم؟
روحانی شنبه به ایتالیا سفر می‌کند
روحانی و پوتین سند همکاری امضا کردند
مرکل،اوباما و اردوغان،دروغگوترین؛ پوتین، سیپراس و روحانی، راستگو‌ترین
با درخواست اوباما برای دیدار با روحانی موافقت شد
هنر روحانی چرخ اقتصاد را به حرکت انداخت

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی