کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

روانشناسی رنگ از شخصیت شما چه می‌گوید

روانشناسی رنگ از شخصیت شما چه می‌گوید

روانشناسی رنگ ، علم اعجاب‌انگیز انسان است، رنگ‌های طیف نور بر خلق و خو و رفتارمان اثرگذار هستند. برای مثال، قرص‌های دارونما که رنگ‌های گرم دارند تاثیر بیش‌تری دارند زمانی که بیماران فکر می‌کنند در حال خوردن محرک‌ها هستند، و قرص‌های آبی روشن تاثیر قوی‌تری دارند زمانی که بیماران فکر می‌کنند در حال خوردن دارو برای درمان افسردگی هستند.

رنگ

بر اساس یک نظرسنجی که در سال ۱۹۹۷ توسط گروه بازاریابی کوپر صورت گرفت، ۳۵ درصد از امریکایی‌ها می‌گویند رنگ محبوب و مورد علاقه‌شان آبی است، بعد از آن رنگ‌های سبز (۱۶%)، بنفش (۱۰%) و قرمز (۹%) قرار می‌گیرند. اعتقاد بر این است که آبی و سبز اثر مثبت و آرام‌کننده‌ای بر آدم‌ها دارد به دلیل این‌که ما این رنگ‌ها را با تاریخ باستانی‌مان مرتبط می‌دانیم. ۵۰ هزار سال پیش، آبی و سبز به معنای آب، منابع غذایی و پناهگاه بودند.

ممکن است متوجه شده‌ باشید که در فصول مختلف زندگی‌تان، جذب رنگ‌های متفاوت شده‌اید. این امر کاملا طبیعی است و تغییر در زندگی را از یک مرحله به مرحله‌ی دیگر نشان می‌دهد. ترجیحات ما با تکامل طرز فکرمان، تکامل می‌یابد.

این نوشتار را بخوانید و ببینید رنگ مورد علاقه‌تان چه چیزی درباره‌ی شما می‌گوید.

۱. سیاه، قرمز، قهوه‌ای یا خاکستری

این رنگ‌ها همگی نشان‌دهنده‌ی عنصر محافظ یا چاکرای پایه هستند. کسانی که جذب این رنگ‌ها می‌شوند معمولا بیرونی سخت دارند و ممکن است قلبی مهربان در سینه‌شان پنهان شده باشد. قدرت و شور، ویژگی‌های آدم‌هایی است که با این رنگ‌ها ارتباط برقرار می‌کنند و این آدم‌ها معمولا بسیار پرانرژی هستند.

۲. نارنجی

این رنگ چاکرای خاجی را نشان می‌دهد. آدم‌هایی که جذب رنگ نارنجی می‌شوند معمولا بسیار خلاق هستند و زندگی جنسی سالمی دارند. آنها عاشق این هستند که زمان خود را صرف ماجراهای مختلف کنند و آدم‌های بسیار واقع‌بینی هستند.

۳. زرد

زرد نشان‌دهنده‌ی چاکرای شبکه‌ی خورشیدی است. آدم‌هایی که لباس‌های زرد رنگ زیادی می‌پوشند، قدرتمند و عمل‌گرا هستند. به همین دلیل، در هبری و کسب‌وکار مهارت دارند. هرچند آنها آدم‌های عاقلی هستند، اما می‌توانند بسیار خام و بی‌تجربه نیز باشند.

۴. سبز

رنگ سبز نشان‌دهنده‌ی چاکرای قلب است. اگر سبز رنگ مورد علاقه‌تان است، پس احتمالا با قلب و مرکز احساسات‌تان پیوند زیادی دارید. به همین دلیل، شما شفادهندگان و شنوندگان خوبی هستید. بزرگ‌ترین لذت شما در زندگی کمک به دیگر آدم‌ها است.

۵. آبی

آبی رنگ چاکرای گلو است. کسانی که از این رنگ لذت می‌برند اغلب در برقراری ارتباط مشتاق هستند و با هر کسی صحبت می‌کنند. آدم‌هایی که با رنگ آبی ارتباط برقرار می‌کنند احساساتی‌تر و عاطفی‌تر هستند و ممکن است درون‌گرا باشند.

۶. بنفش

بنفش چاکرای چشم سوم را نشان می‌دهد. اگر شما عاشق رنگ بنفش هستید، احتمالا تا حدودی اهل شهود هستید و می‌توانید چیزی را که به طور فیزیکی در این‌جا حضور ندارد، حس کنید. ممکن است توانایی‌های روانی‌تان را بهبود داده باشید زیرا سطح معنوی و روانی بالایی دارید. آدم‌های عاشق بنفش معمولا تشنه‌ی علم و دانش هستند.

۷. صورتی

صورتی نشان‌دهنده‌ی چاکرای تاج است. آدم‌هایی که صورتی را دوست دارند افرادی شادی هستند و عاشق این هستند که دیگران را شاد کنند. آنها می‌کوشند بهترین جنبه از هر چیز را ببینند و از هر موقعیتی بهترین را برای خودشان بسازند. آنها آدم‌هایی زنده‌دل هستند و رفتاری دوستانه دارند.

آیا این تفاسیر در مورد شما نیز صدق می‌کنند؟ رنگ محبوب یا مورد علاقه‌ی شما چیست؟


ترجمه: تحریریه نشریه بازده- سارا فیضی

منبع: د اسپریت ساینس

روانشناسی رنگ از شخصیت شما چه می‌گوید


مطالب مرتبط
۱۰دلیل که مهندس ها همسران خوبی می‌شوند
۸ نشانه که یک زن عاشق یک مرد شده است
بدترین شغل: این شغل رسانه‌ای ۳ سال به مقام بدترین شغل می رسد
بهترین شغل های دنیا: ۹ شغل راحت‌ و پردرآمد دنیا
طلا: ۲۵ حقیقت جالب درباره‌ی طلا که نمی دانستید
۸ خوراکی فوق‌العاده برای تقویت تمرکز و حافظه تان
بازاریابی چیست ؟
کسب و کار الکترونیک یا Electronic Business چیست ؟
سردرد: ۱۴ علت و درمان سردرد +۸۷ درمان خانگی سردرد
استراتژی های فروش :۱۰ استراتژی فروش ساده برای شرکت های کوچک
مهاجرت به استرالیا :۵ بهترین مشاغل مورد نیاز استرالیا
نامگذاری کسب و کار:۱۲ توصیه برای نامگذاری کسب و کار استارت آپ

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. علی گفت:

    من بنفش رو دوست دارم…مطلب خیلی جالبی بود مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی