کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رنگ شخصیت افراد چه چیزی را درباره‌شان فاش می‌کند

رنگ شخصیت افراد چه چیزی را درباره‌شان فاش می‌کند

رنگ شخصیت افراد چه چیزی از آنها فاش می کند؟ چهار شخصیت اصلی بر اساس رنگ‌های واقعی وجود دارد، و رنگی که بیش‌تر از رنگ‌های دیگر شما را توصیف می‌کند، چیزهای زیادی درباره‌ی این‌که شما چه‌طور روابط‌تان را مدیریت می‌کنید، اطلاعات را پردازش می‌کنید، ارتباط برقرار می‌کنید و غیره می‌گوید. از چهار رنگ اصلی شخصیت، نارنجی، سبز، طلایی و آبی، کدام یک بیش تر از بقیه شما را توصیف می کند؟ این نوشتار را بخوانید تا بیش‌تر درباره‌ی این ارزیابی شخصیتی منحصر به فرد بدانید.

personality-color-test-1000x600

آدم‌هایی که تست ارزیابی شخصیت رنگ‌های واقعی را در زمان‌های مختلف انجام می‌دهند، ممکن است متوجه شوند که رنگ مخصوص‌شان طی زمان می‌تواند تغییر کند. تهیه‌کنندگان تست شخصیتی رنگ‌های واقعی می‌گویند که متفاوت بودن نتایج تست رنگ‌های واقعی به دلیل تغییر دیدگاه، اولویت‌ها و علائق‌ آدم‌ها در طول زمان است.

چهار تیپ شخصیتی اصلی بر اساس تست شخصیت رنگ‌های اصلی وجود دارد. آنها توسط چهار رنگ توضیح داده می‌شوند؛ رنگ‌های واقعی، آبی، نارنجی، سبز و طلایی. در سال ۱۹۸۷ توسط دان لوری که روی خلق یک گروه ساده از دسته‌بندی‌های شخصیتی کار می‌کرد، ایجاد شد.

این رنگ‌ها اغلب برای گروه‌بندی تیم‌ها استفاده می‌شوند. آدم‌ها یاد می‌گیرند که چه کسی از میان همکاران‌شان مثل آنها است و چه کسی متفاوت فکر می‌کند. وب‌گاه ترو کالرز (رنگ‌های واقعی) می‌گوید، “با تشخیص و پذیرش تفاوت‌ها، آنها یاد می‌گیرند که به طور موثر با هم کار کنند. بنابراین، رنگ‌های واقعی به صدها مدرسه، دانشکده، دانشگاه، شرکت‌، سازمان‌های دولتی و غیرانتفاعی در ایالات متحده و کانادا و سراسر جهان رسیده‌است.”

رنگ‌های واقعی اغلب از سوی شرکت‌ها به عنوان شیوه‌ای برای درک قدرت و فرصت‌های کارمندان‌شان استفاده می‌شود. چگونگی مدیریت کشمکش‌ها، توانایی همکاری با دیگران و در مقابل آن مستقل کارکردن، و توانایی رهبری در میان دیگر ویژگی‌ها، می‌تواند برای دفتر منابع انسانی که به دنبال پرکردن پست‌های خاصی در شرکت است به عنوان اطلاعات مفیدی در نظر گرفته شود.

از میان این چهار رنگ شخصیت ، “هر دسته مرتبط است با رنگی که عمدا برای توصیف گروه تعیین شده‌است. آدم‌ها را می‌توان در گروه آبی، طلایی، سبز یا نارنجی دسته‌بندی کرد. نتیجه‌ی تست مجموعی است از رتبه‌بندی شخصیتی اعم از ویژگی‌هایی که حداقل تطابق را با فرد دارند تا آن‌هایی که بیش‌ترین تطابق را با فرد دارند. این ویژگی‌ها به ترتیب روی یک مقیاس ۱ تا ۴ رتبه‌بندی می‌شوند. انواعی از اطلاعات درباره‌ی هر آدم وجود دارد که می‌توانیم از روی طبقه‌بندی رنگ او بفهمیم و مشخص کنیم.”

آزمون شخصیت مایرز بریگز نگاهی عمیق‌تر دارد به ویژگی‌های شخصیتی، اما پیچیده‌تر است و کامل کردن آن وقت زیادی می‌طلبد. لوری به دنبال راه جدیدی بود برای دسته‌بندی کردن آدم‌ها، بنابراین تست رنگ‌های واقعی را تدوین کرد. بیاید نگاهی داشته باشیم به رنگ‌ها و این‌که رنگ شما چه چیزی را درباره‌ی شخصیت شما فاش می‌کند.

زمانی که توضیحات هر رنگ را می‌خوانید، آن‌ چیزی را در نظر بگیرید که ترجیح می‌دهید انجام بدهید نه چیزی که باید انجام بدهید. همچنین، گاهی اوقات درباره ی این‌که کدام رنگ بیش‌تر شبیه خودتان است، دچار تناقض خواهیدشد. اگر این اتفاق بیفتد، موردی را که اغلب اوقات حس می‌کنید به کار ببرید.

رنگ شخصیت

 در ادامه ۴ رنگ شخصیت آمده اند که به شما شخصیت واقعی تان را می گویند:

آبی

فقط ۱۵ درصد از جمعیت در تست شخصیت رنگ‌های واقعی آبی هستند. وب‌گاه تروکالرز می‌گوید، “رنگ آبی شخصی را نشان می‌دهد که ابتدا به روابط فکر می‌کند و برای روابط بیش از هر چیز دیگری ارزش قائل است. این گروه اساسا مردم-گرا هستند.”

ویژگی‌های رنگ آبی از سیستم شخصیتی رنگ‌های واقعی عبارت است از:

– عشق به مردم، معاشرت کردن و صحبت کردن

-سخاوتمند نسبت به دیگران

– کمک کردن به دیگران را برای همراهی مسالمت‌آمیز دوست دارد

– از ارتباط داشتن با دیگران در یک سطح احساسی لذت می‌برد

– تصور می‌کند که دیگران بهترین نیات را دارند

مطلب مرتبط : روانشناسی رنگ از شخصیت شما چه می‌گوید

سبز

این تیپ شخصیتی هم بسیار نادر است، فقط حدود ۲۵% از جمعیت، رنگ سبز از رنگ‌های واقعی هستند. “سبز آدم‌های بیش‌تر واقع‌گرا را نشان می‌دهد- دانشجو یا آدم بالغی که معمولا می‌پرسد “چرا؟” سبزها قوانین و مقررات را زیر سوال می‌برند، و اگرچه معمولا عاشق یاد گرفتن اطلاعات جدید هستند (آن‌ها غالبا به علوم و ریاضیات علاقه دارند)، معمولا مردم‌گرا یا ساختار-گرا نیستند. سبزها برای معلم‌ها، ساختار و نهادها به عنوان معدن اطلاعات ارزش قائل هستند و زمانی که در پیگیری دائمی کشفیات خود مورد تشویق قرار می‌گیرند، پیشرفت می‌کنند.

ویژگی‌های سبز در سیستم شخصیتی رنگ‌های واقعی:

– ترجیح می‌دهند قبل از تصمیم‌گیری تحقیق کنند

– حقایق و داده‌های مربوط به واژه‌ها و تصاویر را دوست دارند

– حل مسئله و تفکر انتزاعی را دوست دارند

– ترجیح می‌دهند که مستقل کار کنند

مطلب مرتبط : با رنگ‌ درمانی شادتر زندگی کنید

طلایی

۳۵ درصد از جمعیت در گروه‌بندی رنگ‌های واقعی طلایی هستند. وب‌گاه رنگ‌های واقعی می‌گوید، “طلایی تیپ شخصیتی نظام‌مندتر، منظم، و مرتب را نشان می‌دهد.” بسیاری از رهبران، مدیران و سیاستمداران عضوی از گروه طلایی هستند. “گروه طلایی معمولا در مدارس عملکرد خوبی دارند و به درستی از قوانین پیروی می‌کنند. دانش‌آموزان طلایی در یک محیط به شدت نظام‌مند راحت هستند.

ویژگی‌های رنگ طلایی در سیستم شخصیتی رنگ‌های واقعی:

– آنها قبول مسئولیت می‌کنند در شریطی که کسی این کار را نمی‌کند

– برنامه‌ریزی می‌کنند و استراتژی دارند به جای این‌که به طور ناگهانی وارد پروژه شوند، اما توانایی اقدام سریع را نیز در مواقع لزوم دارند

– جوانب مثبت و منفی را در زمان اتخاذ تصمیم، در نظر می‌گیرند

– برای آینده برنامه‌ریزی و پس‌انداز می‌کنند

– حس تشخیص قوی اخلاق و شخصیت

مطلب مرتبط : روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندسازی

نارنجی

۳۵ درصد از جمعیت در سیستم رنگ‌های واقعی نارنجی هستند. وب‌گاه ترو کالرز می‌گوید، “آدم‌های نارنجی عاشق فعالیت هستند و برای‌شان بسیار دشوار است که به مدت طولانی خاموش و آرام باشند. آنها قوانین را دوست ندارند و بیش‌تر فعالیت‌های فوری و ناگهانی را بدون برنامه‌رزی قبلی و در لحظه ترجیح می‌دهند.آدم‌های نارنجی در یادگیری سریع هستند و اغلب بسیار باهوش هستند، اما معمولا خیلی خوب با محیط استاندارد مدرسه سازگار نمی‌شوند. دوست دارند دستی در اکتشاف داشته باشند و از طریق فعالیت و حرکت یاد بگیرند. آنها می‌توانند مهارت‌های مکانیکی فوق‌العاده‌ای داشته باشند و اغلب در ورزش، نمایش، موسیقی، هنر، و دیگر کارهای رقابتی، خلاقانه و کنشی بی‌نظیر هستند.

– ویژگی‌های نارنجی در سیستم شخصیتی رنگ‌های واقعی:

– از حرکات فیزیکی لذت می‌برند

– آزادی را بر قرار گرفتن در یک ساختار ترجیح می‌دهند

– با جریان حرکت می‌کنند

– در لحظه زندگی می‌کنند


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: پاور آو پازیتیویتی

رنگ شخصیت افراد چه چیزی را درباره‌تان فاش می‌کند


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۷۳۶ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
کامارو

من آبی هستم!

ستایش

آفرین آبی خوبه

mirali

همیشه هم خوب نیست آبی ولی از قرمز بهتره

فاطیما

خیلی مفید بود،‌ تشکر و خسته نباشید

عرفان

من نارنجی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سحر

من هیچ کدوم از این رنگ ها رو دوست ندارم. تکلیف من چیه اون وقت؟

کوروش

سفارش میدیم برای شما بسازن رنگ مورد علاقه ات

پلنگ صورتی

صورتی لطفا

سارا

این مطلب درباره ی رنگ مورد علاقه نیستو در واقع انسان ها رو به چند رنگ اصلی تسیم بندی کرده و بر اساس یک سری ویژگی ها به هر دسته یک رنگ رو اختصاص داده

الی

من عاشق آدمای طلایی هستم

homayoon

ولی من با طلایی ها کنار نمیام

محسن

فقط قرمززززززززززززززززززززززززززززز

شیرین

فقط آبیییییییییییییییییییییییییییییی

جواد کرمی

خیلی خوب بود واقعا ممنون

musavi

fekr konam narenji basham vali az narenji badam miad kolan!

ترانه

دوست عزیز مطلب درباره ی رنگ مورد علاقه نیست.

حمیدرضا

صورتی که نبود در این لیست؟ مطلب دیگه ای هم بوده؟

reza

به نظرم فقط ۴ رنگ اصلی رو گفته این مطلب

bahareh

khob 12000 ta rang darim chejura hamash ro bega?

الهام

واقعا درسته سبزها خیلی کم هستند. برادر من سبزه واقعیه

reza

بله سبز ها واقعا متفاوتو کمیابن

میترا

آزمون اش را باید انجام بدهیم تا مشخص گردد چه رنگی هستیم

wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی