کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رسانه‌ها نباید خبرنگاران و روزنامه‌نگاران را با عنوان کارمند بیمه کنند

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت: امسال برای ارائه بهتر خدمات بیمه‌ای و بیمه تکمیلی به خبرنگاران از رسانه‌ها می‌خواهیم تا خبرنگاران و روزنامه‌نگاران را صرفاً با همین عناوین و نه با عنوان کارمند بیمه کنند تا در آینده برای بازنشستگی آنها مشکلی پیش نیاید.

entezami-hossein.jpg

به گزارش بازده و به نقل از فارس، حسین انتظامی در مراسم روز خبرنگار که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر امورخارجه برگزار شد، به موضوع بیمه خبرنگاران اشاره کرد و گفت: اساس کار حرفه‌ای بر این است که خبرنگاران و روزنامه‌نگاران توسط رسانه‌ها بیمه شوند که دلیل‌مان بر این موضوع، حفظ استقلال حرفه‌ای خبرنگاران است، به معنای اینکه خبرنگار نباید مستقیماً با دولت در ارتباط باشد و نباید بیمه‌اش توسط دولت پرداخت شود، چرا که روحیه انتقادگری او مسدود می‌شود.

وی ادامه داد: ما باید به دنبال تثبیت حرفه‌ای خبرنگاران باشیم، چرا که در هیچ صنفی به اندازه مطبوعات ورود و خروج نداریم و این به دلیل آن است که همکاران ما در رسانه‌ها تثبیت نمی‌شوند.د

انتظامی افزود: تعریفی که ما از خبرنگار آزاد و حق‌التحریر داریم، بسیار با تعاریف مجامع بین‌المللی فاصله دارد.

انتظامی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید قبول کنیم که بسیاری از مدیران رسانه‌ها توان پرداخت حق بیمه ندارند، اگرچه قانون آنها را ملزم کرده است، لذا سال گذشته به مدیران مسئول گفته شد که اگر همکاران را بیمه کنند، مبلغ آن به آنها عودت داده می‌شود.

انتظامی تصریح کرد: این موضوع در خصوص خبرنگاران رسمی صدق می‌کند که باید توسط رسانه‌ها و براساس قانون بیمه شوند، اما گروه دیگر، خبرنگارانی هستند که در چند رسانه کار می‌کنند و این باعث می‌شود در یکجا به رسمیت شناخته نشوند که اگر فرآیند عضوگیری آنها نیز کاملاً حرفه‌ای باشد، می‌توانیم به آنها اتکا کنیم، بدین طریق که روزنامه‌نگاران از طریق سایت سمان مدارک خود را ثبت کنند و پس از ثبت مدارک، در کارگروهی که یک نماینده دولتی در آنجا حضور دارد، مدارک مورد بررسی قرار می‌گیرد و کارت حرفه‌ای خبرنگاری به متقاضیان اعطا می‌شود که در این صورت این گروه از خبرنگاران نیز می‌توانند از طریق ارشاد زیر پوشش بیمه قرار گیرند که تاکنون بیش از ۲۵۰ نفر توانسته‌اند کارت حرفه‌ای خبرنگاری را دریافت کنند.

انتظامی ادامه داد: اگر کسی نتوانست امتیاز ۳۰ از ۱۰۰ را بگیرد، مشمول قوانین خبرنگاران غیرحرفه‌ای می‌شود که البته ما تفاوتی را برای استان‌ها قائل شده‌ایم.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد افزود: یکی از شروط پرداخت یارانه بیمه برای ماهنامه‌ها و روزنامه‌ها، داشتن لیست بیمه است که نهایتاً منجر به تثبیت روزنامه‌نگاران می‌شود.

انتظامی به بیمه تکمیلی خبرنگاران نیز اشاره کرد و گفت: بیمه تکمیلی روزنامه‌نگاران به دو گروه تقسیم می‌شود، آنهایی که توسط رسانه‌هایشان بیمه شده‌اند و آنهایی که از طریق صندوق هنر بیمه شدند.

وی افزود: امسال در گام بعدی از رسانه‌ها می‌خواهیم که اگر فردی را بیمه می‌کنند باید با سمت خبرنگار و روزنامه‌نگار بیمه شوند، نه به عنوان کارمند و سپس در موضوع بازنشستگی با مشکل مواجه نشوند.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
۹ راز طلایی سئو حرفه ای که برندتان را به اوج موفقیت می‌رساند
بازاریابی در توئیتر: ۴ کلید طلایی بازاریابی در توئیتر
موفقیت بیمه ای آمیخته از فناوری/ کسب و کاری نوبنیاد به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار
فعلاً به نمایندگان مجلس مجوز صدور نشریه نمی‌دهیم/ تشکیل شعبه‌ای برای امور رسانه‌ها در ناجا
تندخوانی :۵ راه ساده که از زمان تان بیشترین استفاده را ببرید
ایران یک سرزمین خاص روی کره ی خاکی
روبات ها این ۸ شغل را تهدید می‌کنند
سرنوشت روزنامه‌نگاران روس در ترکیه
دوره‌ی پرداخت بیمه‌ی بیکاری کاهش می‎یابد
۱۰ بهترین شغل برای افراد درونگرا
روزنامه نگاران در این ۱۹ کشور بیش‌ترین آزادی را دارند
این ۷ پیش بینی از تغییرات آینده رسانه که باید به خاطر بسپارید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی