کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رتبه فقر مردم ایران

رتبه فقر مردم ایران

مجمع اقتصاد جهانی رتبه بندی فقر کشورهای فقیر و از جمله رتبه فقر مردم ایران را اعلام کرد.

مجمع جهانی اقتصاد با اشاره به این که ۸ درصد مردم ایران با درآمد کمتر از ۲ دلار در روز زندگی می‌کنند گستردگی فقر در ایران را کمتر از برزیل، اندونزی، چین، الجزایر و بسیاری از کشورهای در حال توسعه دیگر دانست.

poor-women.jpg

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی از وضعیت فقر در ۸۲ کشور در حال توسعه جهان اعلام کرد فقر در ایران کمتر از ۵۷ کشور است.

بر اساس محاسبات این نهاد بین‌المللی که بر پایه آمار سال ۲۰۱۲ تهیه شده است ۸ درصد مردم ایران با درآمد کمتر از ۲ دلار در روز زندگی می‌کنند.

ایران از نظر نرخ فقر در رتبه ۵۸ بین ۸۲ کشور در حال توسعه قرار گرفته است. برخی کشورها که فقر بیشتری نسبت به ایران دارند عبارتند از برزیل با ۱۰.۸ درصد، الجزایر با ۲۳.۶ درصد، هند با ۶۸.۷ درصد، پاکستان با ۶۰.۲ درصد، زامبیا با ۸۶.۶ درصد، چین با ۲۷.۲ درصد، غنا با ۵۱.۸ درصد، اندونزی با ۴۳.۳ درصد، و تاجیکستان با ۲۷.۷ درصد.

از جمله کشورهایی که فقر کمتری نسبت به ایران دارند نیز می‌توان به آرژانتین با ۲ درصد، روسیه با ۲ درصد، ترکیه با ۴.۷ درصد، و تایلند با ۴.۱ درصد اشاره کرد.

بروندی دارای بیشترین گستردگی فقر شناخته شده است به طوری که ۹۳.۵ درصد مردم این کشور با درآمد کمتر از ۲ دلار در روز زندگی می‌کنند.


سایت کسب و کار بازده

رتبه فقر مردم ایران


(مشاهده ۲۶۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “رتبه فقر مردم ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫895 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت