کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رتبه جهانی ایران در سواد و اینترنت چند است؟

رتبه جهانی ایران در سواد و اینترنت چند است؟ وزیر راه و شهرسازیدر پاسخ به این پرسش گفت: ایران در زمینه تولید برق بیست و چهارمین کشور جهان است و ۵۵ درصد مردم ایران به اینترنت دسترسی دارند؛ ایران پانزدهمین کشور در زمینه جمعیت باسواد جهان است به طوری که ۸۸ درصد جمعیت مردم ایران باسوادند.

akhondi.jpg

عباس آخوندی صبح امروز (شنبه) در نخستین همایش دو روزه بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های حمل‌ونقل مسکن و شهرسازی، با اشاره به نرخ رشد جمعیت در ایران اظهار کرد: هم اکنون ۲۱میلیون و ۸۰هزار خانوار در شهرهای ایران سکونت دارند به این ترتیب تا ۱۰ سال سالانه به احداث یک میلیون واحد مسکونی نیاز است.

وی درباره پروژه‌های بخش مسکن گفت: شهرهای جدید نوسازی و بازآفرینی شهرها، توسعه زیرساخت‌های شهری، خانه سازی‌های گسترده، از محورهای اصلی جذب سرمایه در حوزه مسکن است.

این عضو هیات کابینه دولت یازدهم با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل گفت: ایران نقطه تمرکز کرویدور بین‌المللی شرق به غرب و کرویدور بین‌المللی شمال به جنوب است این موقعیت استراتژیک ایران فرصتی است برای جذب سرمایه‌گذاری و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی است.

۹۲ درصد جابه جایی‌ها از طریق جاده است

وی افزود: درحال‌حاضر ۹۲درصد جابه‌جایی‌ها از طریق جاده‌ها صورت می‌گیرد در حالی که پیش‌بینی می‌شود این رقم به ۸۷درصد کاهش یابد و سهم حمل‌ونقل ریلی برای جابه‌جایی‌ها به ۲۱درصد برسد.

آخوندی اشاره کرد: در برنامه‌های توسعه حمل‌ونقل پیش‌بینی شده حمل‌ونقل هوایی با رشد ۱۰درصدی از یک دهم درصد به یک درصد برسد.

توسعه بنادر خشک

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای توسعه بنادر خشک گفت: بیشتر کشورهای آسیای میانه راهی به دریا ندارند و برای دسترسی به آن نیاز به همکاری و ایجاد بارانداز در ایران دارند به این ترتیب توسعه بنادر خشک یک بازی برد-برد برای ایران و سرمایه‌گذاران است.

فرودگاه‌ها

آخوندی درباره سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌ها بیان کرد: پیش‌بینی شده بود که در فرودگاه امام بیش از ۵۰میلیون مسافر جابه‌جا شود در حالی که هم اکنون تنها ۶میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جابه‌جا می‌شود.

وی افزود: امیدوارم تابستان سال آینده ترمینال دوم فرودگاه امام با ظرفیت ۵میلیون مسافر به بهره‌برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این همایش یک بسته پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در ترمینال ایرانشهر فرودگاه امام معرفی شده که در پاییز امسال ساخت آن با ظرفیت ۲۲ میلیون نفر آغاز می‌شود تا به این ترتیب ظرفیت مسافر در فرودگاه امام به ۳۰ میلیون مسافر برسد.

وی اشاره کرد: در فرودگاه امام خمینی (ره) احداث ۱۵۰۰ هکتار منطقه آزاد و ۲۵۰۰هکتار منطقه ویژه در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است.

آخوندی گفت: خرید ۴۰۰هواپیمای میان برد و دور برد و ۱۰۰هواپیمای کوتاه برد و نوسازی فرودگاه شهرهای بزرگ در دستور کار برنامه‌های جذب وزارت راه و شهر‌سازی است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت ۷ فرودگاه بین‌المللی در حومه تهران در دستور کار است که جزییات آن در این همایش به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه ایران با جمعیت ۷۷ میلیون نفر هجدهمین کشور در جهان است، اظهار کرد: ایران رتبه بیست و نهم در اقتصاد جهان را داراست و در ۱۱ کشوری که به عنوان کشورهای نوظهور حضور پیدا خواهند کرد، نیز ورود می‌کند.

آخوندی افزود: ایران در زمینه تولید برق بیست و چهارمین کشور جهان است و ۵۵ درصد مردم ایران به اینترنت دسترسی دارند؛ ایران پانزدهمین کشور در زمینه جمعیت باسواد جهان است به طوری که ۸۸ درصد جمعیت مردم ایران باسوادند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۷۴ درصد جمعیت ایران شهرنشین هستند، اضافه کرد: نرخ رشد انباشته شده در ۱۰ سال گذشته ۲ و ۳ دهم درصد بود ضمن اینکه شاخص توسعه انسانی ایران ۷۵ صدم درصد است.

وی با بیان اینکه ایران پروژه‌های بسیار بزرگی در حوزه زیرساختی برای سرمایه‌گذاری دارد، تصریح کرد: درحال‌حاضر ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار شهری و ۶ و ۲ دهم میلیون خانوار روستایی جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند که برای ۱۰ سال آینده باید ۱ میلیون واحد مسکونی بسازیم.

آخوندی ادامه داد: در بخش مسکن پروژه‌های قابل سرمایه‌گذاری در حوزه شهرهای جدید، نوسازی و بازآفرینی شهری، بازآفرینی توسعه زیرساخت‌ها و خانه‌سازی گسترده در این همایش به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه نقطه تمرکز، کریدورهای بین‌المللی شمال ـ جنوب و شرق و غرب در جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: موقعیت استراتژیک ایران نشان می‌دهد که چه قدر جهان به ایران وابسته است.

وی ادامه داد: فصل جدیدی از روابط سیاسی در منطقه آغاز شده است علاوه بر این نظم نوینی در منطقه ایجاد می‌شود و ایران به عنوان پیشتار امنیت منطقه نقش مهمی در توسعه عمران و آبادانی و همچنین در حوزه امنیت و سیاسی ایفا می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بلافاصله بعد از سفر رییس‌جمهوری به اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، این همایش با حضور بیش از ۶۱ شرکت خارجی در ایران آغاز به کار کرده است تا آغازکننده نوسازی و آبادانی ایران در دوران جدید بعد توافق برجام باشیم.


منبع: میزان

رتبه جهانی ایران در سواد و اینترنت چند است؟


 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی