کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رتبه‌ی بیکاری ایران در جهان

 نرخ‌ بیکاری ایران طی سال گذشته بر اساس  آمار صندوق بین المللی پول که در پایگاه داده‌های گزارش چشم انداز اقتصادی جهان منتشر شده است افزایش داشته است.

صندوق بین المللی پول

نرخ‌ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۰.۶ درصد اعلام شده بود که بر اساس برآوردهای صندوق بین المللی پول این رقم در سال ۲۰۱۵ به ۱۰.۸ درصد افزایش داشته است.

با وجود افزایش نرخ‌ بیکاری ایران در سال گذشته، جایگاه ایران در رده بندی جهانی از این نظر بهبود داشته است. ایران در بین ۱۰۶ کشور جهان از نظر نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۵ رتبه‌ی ۲۴ را بدست آورده است.

ایران در سال ۲۰۱۴ با نرخ بیکاری ۱۰٫۶ درصدی در رتبه‌ی ۳۱ جهان قرار گرفته بود که بر این اساس رتبه ایران از نظر نرخ بیکاری در سال گذشته(۲۰۱۵) ۷ پله بهبود داشته است.

بوسنی و هرزگوین با نرخ بیکاری ۲۷٫۷ درصدی بالاترین نرخ‌بیکاری را در بین کشورهای جهان طی سال گذشته داشته است. مقدونیه با بیکاری ۲۷٫۲ درصدی و آفریقای جنوبی با بیکاری ۲۵٫۳ درصدی به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش برخی کشورهای صنعتی و اروپایی نرخ‌بیکاری بیشتری نسبت به ایران در سال ۲۰۱۵ داشته اند. از جمله این کشورها عبارتند از اسپانیا با نرخ بیکاری ۲۲ درصدی، یونان با نرخ بیکاری ۲۵ درصدی و ایتالیا با نرخ بیکاری ۱۱٫۸ درصدی.

فرانسه نیز با نرخ بیکاری ۱۰٫۳ درصدی تنها یک پله پایین‌تر از ایران قرار داشته و رتبه ۲۵ را در بین کشورهای جهان از نظر نرخ بیکاری قرار داده است.

نرخ بیکاری برخی کشورهای دیگر عبارت است از: ترکیه ۱۰٫۲ درصد، فنلاند ۹٫۳ درصد، سوئد ۷٫۴ درصد، اندونزی ۶٫۱ درصد، روسیه ۵٫۵ درصد، آمریکا ۵٫۲ درصد، آلمان ۴٫۶ درصد، مصر ۱۲٫۸ درصد، الجزایر ۱۱٫۲ درصد، فبرس ۱۵٫۳ درصد.

کمترین نرخ بیکاری نیز مربوط به تایلند گزارش شده است. نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۰٫۸۷۷ درصد اعلام شده است.

سایت کسب و کار بازده

منبع : IMF

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی