کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دیداری که سرنوشت حج ۹۵ را مشخص می‌کند

هیأت حج ایران به ریاست رییس سازمان حج و زیارت برای انجام مذاکرات حج۹۵،‌ امروز (سه‌شنبه) عازم عربستان شد.

حج

این هیأت به دعوت رسمی وزیر حج عربستان به این کشور رفته و قرار است روز پنجشنبه ۲۶ فروردین‌ماه با مقامات عربستان دیدار داشته باشد، دیداری که سرنوشت حج۹۵ در آن مشخص خواهد شد.

رییس سازمان حج‌ و زیارت پیش‌تر گفته بود: تأمین امنیت زائران و اطمینان و تضمین این موضوع از جمله موضوعات اصلی مذاکرات ایران با عربستان خواهد بود.

ایران و عربستان همه ساله به تاریخ قمری در ماه ربیع‌الاول تکلیف حج را مشخص می‌کردند، اما قطع یک‌طرفه روابط سیاسی ازسوی عربستان، مذاکرات دو کشور را نیز تحت الشعاع قرار داد. با این حال سازمان ، روند ثبت‌نام در کاروان‌های حج۹۵ را متوقف نکرد.

با وجود آن‌که دولت عربستان اعلام کرده بود پذیرای زائران ایرانی در حج امسال است،‌ اما تاخیر در روند صدور ویزای هیأت مذاکره ‌کننده ایران برای تعیین تکلیف در این خصوص، گویای تناقض در رفتار سعودی‌ها بود. مذاکرات و امضای تفاهم‌نامه‌ی حج ایران و عربستان سه ماه پیش باید انجام می‌شد.

در حال حاضر مقامات ایران با توجه به مواضع دولت آل سعود و تا زمانی که مذاکرات طرفین انجام شود، پیش‌بینی قطعی درباره سرنوشت حج۹۵ ندارند.

سعید اوحدی با اشاره به خلف وعده‌های عربستان سعودی گفته بود: ما شاهد قطع یک طرفه روابط سیاسی از سوی کشور عربستان هستیم و امکانات و منابع انسانی کنسولی در آن کشور نداریم، بنابراین باید وضعیت تأمین حقوق زائران مشخص شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر، سرپرست حجاج ایرانی و نماینده ولی فقیه در امور حج‌وزیارت نیز چند روز پیش، پس از اعلام قطعی بودن سفر هیأت حج ایران به عربستان، گفته بود: در صورتی که این مذاکرات به نتیجه مطلوب برسد به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

او همچنین در پاسخ به نگرانی‌ها مردم نسبت به سرنوشت حج۹۵ واجب، اظهار کرده بود: «مردم مطمئن باشند اگر تصمیم داشته باشیم امور حج را با توافقی که صورت خواهد گرفت انجام دهیم، برای آنچه با آن روبرو خواهیم شد برنامه ریزی کرده و مرحله به مرحله به آنها اطلاع رسانی می‌کنیم.»

سایت کسب و کار بازده

منبع: عصر تعادل

 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی