کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

درآمد مالیاتی ۱۴ هزار میلیارد تومانی اختصاص‌یافته به شهرداری‌ها در ۱۳۹۴

قائم مقام سازمان امور مالیاتی گفت: تمام سعی این سازمان بر افزایش وصول مالیات بدون بالا بردن نرخ مالیات است.

به گزارش بازده و به نقل از پایگاه خبری انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، محمد قاسم پناهی قائم مقام سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار بالایی در حوزه مالیاتی کشور وجود دارد و گام‌های مناسبی نیز در جهت بهبود وصول مالیاتی در سال‌های اخیر صورت گرفته است، گفت: دستیابی به وصول کامل مالیات نیازمند تمهیدات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ویژه همچون تدوین قانون در رابطه با ضمانت‌های اجرایی و تشکیل بانک‌های اطلاعاتی است.

panahi.jpg

وی با اشاره به اینکه تمام هم و غم سازمان امور مالیاتی کشور برای افزایش وصول مالیات بدون بالا بردن نرخ مالیاتی است، یادآور شد: تلاش داریم تا با شناسایی مودیان جدید و نظارت بر گردش مالی از افرادی که تاکنون به هر دلیل مالیات خود را پرداخت نکرده‌اند، حقوق دولت را اخذ کنیم.

پناهی با تاکید بر اینکه دولت باید نظارت کاملی بر نحوه گردش کالا، خدمات و سرمایه در کشور داشته باشد، گفت: اگر بر فرآیند واردات، تولید و توزیع کالا نظارت و کنترل باشد آنگاه می‌توان به درستی مالیات‌ها را اخذ کرد و حتی از دلال‌ها نیز به میزان فعالیت آنها مالیات اخذ کرد.

 

قائم مقام سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه ظرفیت مالیاتی کشور قریب به ۱۵ درصد GDP است، افزود: اگر بتوانیم نظم و انضباط مالی را در کشور حکم فرما کنیم و بخش خصوصی نیز در صدور و ارائه فاکتور‌های فروش و ارائه اطلاعات آن به نظام مالیاتی همکاری داشته باشد، می‌توانیم بدون افزایش نرخ مالیاتی به این ظرفیت به طور تدریجی دست یابیم.

وی هم‌چنین به موضوع اقتصاد شهری اشاره کرد و با تاکید بر اینکه قانون سه درصد از مالیات بر ارزش افزوده را به شهرداری‌ها اختصاص داده است، گفت: در سال ۹۳ میزان درآمدهای مالیاتی اختصاص یافته به شهرداری‌ها به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسید و پیش‌بینی می‌شود این رقم در امسال به بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۰ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی