کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خیلی از بانک‌ها نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار را رعایت نمی‌کنند

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها با تأکید بر اینکه فعلاً برای تجدیدنظر در نرخ سود بانکی زود است، گفت: گزارش‌هایی رسیده که حکایت از آن دارد که برخی بانک‌ها سودهای ۲۷-۲۸ درصدی هم می‌دهند.

Hemmati-Abdolnaser.jpg

به گزارش بازده، عبدالناصر همتی در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به اینکه با توجه به گذشت سه ماه از آخرین تصمیم شورای پول و اعتبار برای نرخ سود بانکی آیا بانک‌ها و بانک مرکزی پیشنهادی برای تغییر نرخ سود به شورا ارائه داده‌اند؟ اظهار داشت: فعلا زمینه‌ای برای کاهش نرخ سود بانکی وجود ندارد.

وی تغییر نرخ سود را نیازمند فراهم بودن شرایط دانست و گفت: با توجه به اینکه تغییراتی در پیش‌نیازهای تغییر نرخ سود رخ نداده نمی‌توان درباره تغییر این نرخ تصمیم خاصی گرفت.

رئیس شورای هماهمنگی بانک‌ها البته تاکید کرد: تغییر نرخ سود از وظایف بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است و اگر این دو نهاد به این جمع‌بندی برسند که نرخ سود باید تغییر کند، ما حتماً از تصمیم آنها تبعیت می‌کنیم.

همتی در خصوص وضعیت فعلی نرخ سود در نظام بانکی افزود: گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد که خیلی از بانک‌ها نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار را رعایت نمی‌کنند.

مدیرعامل بانک ملی در همین ارتباط گفت: برخی از بانک ها هستند که نه تنها نرخ های بالاتر از روزشمار مصوب می‌دهند بلکه سود سپرده‌های یکساله‌شان نیز ۲۷-۲۸ درصد است.

//بازده//

 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی