کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خیز بلند ایران به‌سوی بالا بردن صادرات نفت بعد از برداشتن تحریم ها

ایران پس از برداشتن تحریم ها و توافق هسته ای می کوشد علی رغم قیمت های پایین نفت، سهم بازارش را پس بگیرد و روزانه ۵۰۰۰۰۰ بشکه نفت بیشتر صادر خواهد کرد.

وزیر نفت، بیژن زنگنه، به خبرنگاران گفته است: ایران در نظر دارد صادرات نفت خامش را با برداشتن تحریم ها دو برابر کند، که مقامات رسمی انتظار دارند زودتر از سال ۲۰۱۶ این اتفاق بیفتد. ایران در نظر دارد صادرات روزانه ۵۰۰۰۰۰ بشکه ی اضافی نفت را از ۶ ماه بعد شروع کند. ایران در حال حاظر روزانه ۱٫۱ میلیون بشکه نفت خام صادر می کند و امیدوار است به دوره ی پیش از تحریم ها به سطح ۲٫۲ میلیون بشکه، آخرین دستاورد ۲۰۱۲، برگردد. اکنون کل تولید ایران در هر روز ۳٫۱ میلیون بشکه است.

naft1.jpg

به گفته ی زنگنه: ” صادرات ما در مدت زمان کوتاهی بعد از برداشتن تحریم ها، دو برابر خواهد شد.” زنگنه با اشاره به دیگر صادر کنندگان نفت گفت: ” ما نگران فروش ۵۰۰۰۰۰ بشکه نفت نیستیم. به خواست خدا آن را محقق خواهیم کرد، و ما نباید نگران قیمت ها باشیم، دیگران باید باشند. ایران تحت هیچ شرایطی سهم بازار فروش خودش را واگذار نخواهد کرد. ما به دنبال اجازه ی کسی برای استفاده از حقوقمان نیستیم.”
قیمت نفت از نیمه ی سال گذشته بسیار سقوط کرد، و نزدیک به ۴۰ دلار در هر بشکه شد. تحریم های بین المللی بر صنعت نفت ایران در سال ۲۰۱۲ به علت برنامه ی هسته ای بحث برانگیز آن، تنگ تر شد. جوامع غربی مدت طولانی به اینکه ایران مخفیانه به دنبال سلاح هسته ای است و رد این اتهامات از جانب تهران، بنابر صلح آمیز بودنش، مشکوک بودند.

Naft-Kahesh.jpg
بر اساس توافق بدست آمده در ماه جولای با ایالات متحد آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین، ایران فعالیت های هسته ای خود را در ازای لغو تحریم ها، محدود خواهد کرد.
ایران در حال حاضر یک مدل قرارداد جدید برای پروژه های نفت و گاز طبیعی را تصویب کرده است و جزییات بیشتر در مورد شرایط قرارداد جدید، ماه آینده به منظور جست و جو برای جذب سرمایه گذاران خارجی مورد نیاز، افشا می شود.

naft.jpg
ایران، شنبه جلسه ای متشکل از مجمع کشورهای صادر کننده ی گاز (GECF) را میزبانی خواهد کرد، که شامل تولید کنندگان عمده از جمله روسیه، قطر و الجزایر خواهد بود. ایران سومین تولید کننده ی بزرگ بعد از ایالات متحد آمریکا و روسیه است.
زنگنه گفت: ایران امیدوار است به قطب منطقه ای گاز و صادرات آن به همسایگان خود تبدیل شود. ایران در سال ۲۰۱۴ ، ۱۷۲ میلیارد متر مکعب گاز تولید کرده است و به دنبال این است که تولید خود را دو برابر کند، و به ۳۶۵ میلیارد متر مکعب در طی دو سال برساند.

 

سایت کسب و کار بازده

 

(مشاهده ۱۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “خیز بلند ایران به‌سوی بالا بردن صادرات نفت بعد از برداشتن تحریم ها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫516 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت