کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خودروسازهای کره‌ای به وزارت نیرو چه کمکی می‌کنند؟ پیشنهادات هیوندایی و توسان بررسی می‌شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو بر بستر مناسب سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه در ایران توسط سرمایه‌گذاران خارجی تاکید کرد، و در زمینه احداث نیروگاه‌ها گفت: دولت ایران شرایط و تسهیلات بسیار مناسبی از جمله خرید تضمینی برق و امکان صادرات بخشی از برق تولیدی به کشورهای همسایه را برای سرمایه‌گذاران در این بخش مهیا خواهد کرد.

automobile.jpg

به‌گزارش بازده به نقل از خبرآنلاین، “علیرضا دائمی” در نشست با هیئت اقتصادی کشور کره جنوبی شامل نمایندگان “اگزیم‌بانک”، “هیوندایی”، “توسان” و شرکت “LSLC” که برای بررسی زمینه‌های مشارکت و سرمایه‌گذاری در صنعت آب و برق ایران برگزار شد، اظهار داشت: وزارت نیرو در موضوع سرمایه گذاری و مشارکت پروژه‌ها و همچنین تامین تجهیزات و احداث نیروگاه‌ها آماده مذاکره با سرمایه‌گذاران است.

وی ادامه داد: در موضوع احداث نیروگاه‌ها دولت ایران شرایط و تسهیلات بسیار مناسبی از جمله خرید تضمین برق و امکان صادرات بخشی از برق تولیدی به کشورهای همسایه ایران را برای سرمایه‌گذاران در این بخش مهیا خواهد کرد.

دائمی تصریح کرد: انجام پروژه‌های مشترک در کشور‌های ثالث می‌تواند بخشی از این توافق باشد، چرا که ایران هم اکنون امکان مناسبی برای اجرای طرح‌های مختلف در کشورهای همسایه همچون ترکمنستان و تاجیکستان دارد.

وی با تاکید بر اینکه همکاری‌های بین‌المللی برای ایران جزو ضرورت‌ها است، ادامه داد: هم‌اکنون ۸۰ پروژه بزرگ توسط شرکت‌های ایرانی در کشورهای مختلف دنیا در حال انجام است و این زمینه خوبی است که طرح‌های جدید را با مشارکت شرکت‌های کره‌ای آغاز کنیم.

دائمی با اشاره به برنامه دولت ‌ایران برای گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: ایران به دلیل موقعیت جغرافیای ویژه ظرفیت بسیار بالایی در زمینه انرژی‌های بادی و خورشیدی دارد و دانش و فناوری کره‌ای‌ها می‌تواند در این زمینه کارساز باشد.

وی اظهار امیدواری کرد همان‌گونه که کره‌ای‌ها در زمینه خودروسازی حضور موفقی در ایران داشته‌اند، در صنعت آب و برق نیز حضور پررنگی داشته باشند.

در ادامه این نشست نماینده “اگزیم بانک”کره‌جنوبی با بیان اینکه این سفر، دومین سفر این هیئت در ۴ ماه گذشته است، اظهار داشت: در این ۴ ماه، ما شاهد پیشرفت‌های خوبی در زمینه مسئله اتمی ایران در سطح بین المللی بوده‌ایم و از این نظر بستر مناسب‌تری برای کار در ایران ایجاد شده است.

“کیم یونگ‌کی” ادامه داد: «ما این زمینه را یک فرصت خوب برای فعالیت از جمله در زمینه آب و برق می‌دانیم و روز گذشته نیز ۳۵۰ شرکت دولتی، غیردولتی و خصوصی ایران در زمینه کار مشترک نشست خوبی را برگزار کردیم».

سایت کسب و کار بازده

 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی