کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ شگفت‌انگیزترین خواص قهوه سبز برای سلامتی، پوست و مو

قهوه سبز دانه‌ بوداده نشده گیاه کافی‌عربیکا است. هنگام بودادن، آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی موجود در قهوه ازبین‌می‌روند، که این مسئله برای سلامتی‌مان خوب نیست. اما اگر دانه‌ قهوه، دراین فرآیند قرارنگیرد، برای سلامت عمومی ما بسیار مفید است. برای شناخت بیشتر خواص قهوه سبز ، به خواندن این مطلب ادامه‌دهید.

خواص قهوه سبز

خواص قهوه سبز برای سلامتی:

۱. سرشار از آنتی‌اکسیدان:

قهوه سبز، سرشار از آنتی‌اکسیدان است که اثرات آسیب‌زای رادیکال‌های آزاد در بدن‌مان را کاهش‌داده و از سلامت‌مان محافظت‌می‌کنند. مطالعات زیادی تاییدکرده‌اند که دانه خام و فرآوری‌نشده قهوه سبز، اسیدکلروژنیک (CGA) ۱۰۰% خالص دارد، که دراصل یک استر با خواص آنتی‌اکسیدانی قوی است. این ماده، سطح گلوگز موجود در جریان خون ما را تنظیم‌کرده و از تورفتگی سلول‌های پوست‌مان جلوگیری‌می‌کند.

۲. متابولیسم را تقویت‌می‌کند

اسیدکلروژنیک موجود در قهوه سبز، به تقویت‌کننده متابولیسم نیز معروف است. این اسید، سرعت متابولیسم پایه (BMR) بدن ما را به‌میزان زیادی افزایش‌می‌دهد که این کار، آزادشدن زیاد کلوگز از کبد به درون خون را به حداقل می‌رساند. به‌دلیل نبود گلوکز، بدن ما شروع به سوزاندن سلول‌های چربی ذخیره‌شده می‌کند تا نیازش به گلوگز را تامین‌کند. بنابراین، قهوه سبز خالص، توانایی چربی‌سوزی ما را بالابرده و به کاهش وزن اضافی کمک‌می‌کند.

مطلب مرتبط: قهوه: ۵۱ دلیل علمی که قهوه برای سلامتی مفید است

۳. به سوزاندن چربی اضافه کمک‌می‌کند:

این دانه‌ها، حاوی مقدار زیادی کتانجک است. کتانجک نوع خاصی از جلبک دریایی سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است. بنابرای، به حفظ مواد مغذی بدن کمک‌می‌کند. این ماده، متابولیسم سوختن را در بدن بالامی‌برد، بنابراین می‌توانیم چربی‌ها و کالری‌های ناخواسته را به‌سرعت بسوزانیم.

۴. اشتها را سرکوب‌می‌کند:

اگر به گرسنگی مداوم دچارید، قهوه سبز می‌تواند خیلی کمک‌تان کند. این دانه، به‌دلیل اثر سرکوب‌کنندگی اشتها، می‌تواند تمایل شدید ما به غذا را سرکوب‌کرده و مانع از پرخوری شود. بنابراین، بدن‌مان شروع به سوزاندن ذخایر چربی می‌کند و ما از وزن اضافه خلاص‌می‌شویم.

۵. درمان دیابت:

این دانه سبز، قادر به درمان دیابت نوع ۲ است. عصاره این دانه، به کاهش سطح قند در جریان خون و تسریع کاهش وزن شناخته‌شده است. هردوی این موارد برای درمان دیابت شیرین نوع ۲ ضروری هستند.

۶. سطح کلسترول بد را کاهش‌می‌دهد

سطح کلسترول ما می‌تواند با قهوه سبز تنظیم‌شود. لیپوپروتئین کم‌چگالی (LDL) که به کلسترول بد نیز شناخته‌می شود، عامل آسیب‌پذیری ما دربرابر اختلالات قلبی‌عروقی مانند سکته قلبی است. مطالعات نشان‌داده‌اند که می‌توان با استفاده منظم از عصاره قهوه سبز، از این مشکل جلوگیری‌کرد.

۷. به افزایش گردش خون کمک‌می‌کند:

فشارخون بالا می‌تواند باعث بسیاری از بیماری‌های کشنده مانند سکته، نارسایی قلب، نارسایی مزمن کلیه و غیره شود. اما محققان ماده بسیار فعال و قوی شبه‌آسپرین در قهوه سبز که با جلوگیری از خوشه‌ای‌شدن پلاکت‌ها، بر رگ‌ها خونی تاثیر مثبت می‌گذارد را کشف‌کردند. درنتیجه، عروق ما سفت‌نشده و جریان خون در بدن به‌میزان زیادی افزایش‌می‌یابد.

۸. برای سم‌زدایی طبیعی به‌کارمی‌رود:

عصاره قهوه سبز، یک سم‌زدای طبیعی است. این عصاره، کبد ما را پاکسازی‌کرده و از سموم، کلسترول بد، چربی‌های ناخواسته و غیره خلاص‌می‌کند. کبد که سم‌زدایی شود، عملکرد آن بهبودیافته و متابولیسم و درنتیجه سلامتی ما را افزایش‌می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۵ فایده روغن اسانس‌قهوه و کاربرد آن

۹. انرژی را افزایش‌می‌دهد:

به‌دلیل مقدار فراوان کافئین، دانه قهوه سبز را می‌توان به‌عنوان یک انرژی‌دهنده عالی استفاده‌کرد. دانه قهوه، می‌تواند سطح انرژی ما را بالابرده و ما را در تمام طول روز، سرحال نگه‌دارد.

خواص قهوه سبز برای پوست:

۱۰. اثر رادیکال‌های آزاد را کاهش‌می‌دهد:

اسیدکلروژنیک موجود در دانه قهوه سبز، می‌تواند اثرات رادیکال‌های آزاد را تا ۱۰برابر بیشتر از چای سبز معمولی کاهش‌دهد. به‌دلیل اینکه دانه‌ قهوه سبز بوداده نمی‌شود، عوامل ضد اکسیداتیو دیگری از خانواده پلی‌فنول‌ها، مانند اسیدفولیک و غیره در آن وجوددارند که سرعت فرآیند پیری را کاهش‌داده و پوست‌مان را جوان می‌کند.

۱۱. سیستم ایمنی را تقویت‌می‌کند:

این دانه‌ قهوه، در تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر است. این دانه‌، به‌دلیل داشتن خردکننده‌های قوی رادیکال‌های آزاد، می‌تواند بدن‌مان را از انواع عناصر سمی و آسیب‌زا رهاکند. درنتیجه، می‌توانیم از پوست بی‌طراوت و مستعد آکنه خلاص‌شویم.

۱۲. به کندشدن بروز علائم پیری کمک‌می‌کند:

قهوه سبز، به حفظ مواد فرار نیز معروف است زیرا بوداده نمی‌شود. اسید گاما آمینوبوتیریک (GABA)، تئوفیلین، اپی‌گاوکاتجین‌گالات و غیره، برخی از مواد تشکیل‌‌دهنده آن هستند که به حفظ سلامت پوست کمک‌کرده و بروز چین‌وچروک را مهارمی‌کند.

۱۳. به مرطوب‌سازی پوست کمک‌می‌کند:

جدا از عوامل آنتی‌اکسیدانی، قهوه سبز، سرشار از اسیدهای چرب و استرها مانند اسید اراهیدیک، اسیدلینولئیک و اسید اولئیک است که پوست ما را تغذیه و مرطوب‌کرده و افتادگی پوست، بی‌رنگی و دیگر آسیب‌های شدید را متوقف‌می‌کنند.

خواص قهوه سبز برای مو

۱۴. مواد آسیب‌رسان به مو را ازبین‌می‌برد:

آنتی‌اکسیدان موجود در قهوه سبز، برای مو نیز بسیار مفید است و چون درمبارزه با هرچیز سمی و آسیب‌رسانی به ما کمک‌می‌کند، موی ما قوی، سالم و زیبا می‌ماند.

۱۵. با طاسی مبارزه‌می‌کند:

آلوپسی‌آندروژنتیک، که به آن “ریزش موی الگوی زنانه” نیز گفته‌می‌شود را می‌توان با قهوه سبز درمان‌کرد. عصاره این دانه‌ می‌تواند رشد و حجم تارهای مو را به‌طور قابل توجهی تقویت‌کند.

خلاصه اینکه، اگر می‌خواهید مراقب سلامتی، پوست و موی خود باشید، به دانه‌های قهوه سبز نگاهی بیندازید. ارزشش را دارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: stylecraze

قهوه سبز: ۱۵ شگفت‌انگیزترین خواص قهوه سبز برای سلامتی، پوست و مو


مطالب مرتبط
فواید زنجبیل: ۹ دلیل که چرا هر روز باید زنجبیل بخوریم
فواید این ۲۰ میوه و سبزیجات شما را حیرت‌زده می‌کند
۴ خاصیت آلبالو که نمی‌دانستید
زیبایی با زردچوبه : ۵ فایده‌ی زردچوبه برای زیبایی
خواص پیاز: ۴۰ فایده پیاز برای سلامتی
۷ فایده شگفت انگیز پونه کوهی ( اورگانو )
خواص روغن قهوه: ۱۵ فایده روغن اسانس قهوه و کاربرد آن
۱۳ شگفت‌انگیزترین خواص گل ختمی برای سلامتی، پوست و مو
۱۰ شگفت‌انگیزترین خواص آب هلو برای سلامتی
آسیت یا آب آوردن شکم: علل،‌ علائم و ۱۳ درمان خانگی
۱۴ حیرت‌انگیزترین خواص نیاسین یا ویتامین ب ۳ برای سلامتی، پوست و مو
خواص روغن سیر: ۱۷ فایده روغن سیر برای سلامتی، پوست و مو

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی