کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

 خبرگزاری فرانسه: پس از توافق هسته‌ای، ایران به صحنه‌ی بین‌المللی بازگشته است

خبرگزاری فرانسه روز شنبه در گزارشی نوشت، شواهد به خوبی نشان می‌دهد که پس از توافق هسته‌ای وین، ایران از انزوای بین‌المللی خارج شده است.

flag.jpg

در این گزارش آمده است، پس از توافق هسته‌ای وین می‌توان گفت که ایران بار دیگر به صحنه بین‌المللی بازگشته است. اکنون به نظر می‌رسد ایران بازیگری است که نمی‌توان آن را در مناقشه سوریه نادیده گرفت و در کنار روسیه، متحد اصلی نظام سوریه محسوب می‌شود.

فرانسوا نیکولو سفیر سابق فرانسه در تهران از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ در این باره می‌گوید: «ایران بازیگری تاثیرگذار است که نمی‌توان در پایان دادن به بحران سوریه آن را نادیده گرفت و همه این را می‌دانند».

این نقش ایران با دستیابی به توافق هسته‌ای در ۱۴ ژوئیه بین ایران و غرب و بازگشت تهران به کانون دیپلماسی و اقتصادی، تقویت شده است.

سفر مقامات سیاسی و بازرگانان اروپایی به پایتخت ایران گویای این بازگشت است.

اما با توجه به ملاحظاتی که تا زمان دستیابی به توافق هسته‌ای وجود داشت، ایران به دو کنفرانس بین‌المللی درباره سوریه که در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ در ژنو برگزار شد، دعوت نشد.

نیکولو گفت: در انتظار مذاکرات دیپلماسی جدید، اکنون ایران بیش از هر زمانی در خصوص پرونده سوریه با روسیه متحد شده و راهبرد «ابتدا حل مسئله تروریست‌ها و نابود کردن داعش، سپس مطرح کردن مسئله نهادها در سوریه» را در پیش گرفته است.

منبع: ایرنا

سایت کسب و کار بازده

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی