کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خالق اندروید رییس گوگل شد

با تغییر ساختار در گوگل و تشکیل شرکتی مادر به نام آلفابت که گوگل خود زیر مجموعه آن خواهد بود، در هیات مدیره این غول فناوری هم تغییراتی ایجاد شده است. کسی که به راس گوگل صعود کرده، ساندار پیچای ۴۳ ساله خالق اندروید است.

sundar_pichai.jpg

اکنون لری پیج مدیرعامل و سرگی برین رییس آلفابت هستند.

کسی که به راس گوگل صعود کرده، ساندار پیچای ۴۳ ساله است.

این خبر خوبی برای خود پیچای و برای هند است، یک هندی دیگر به یکی دیگر از عالی رتبه‌ترین مشاغل فناوری در امریکا منصوب شده است. نمونه‌ مهم دیگر ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت است.

داستان زندگی پیچای بسیار جالب است و صعود او به قله گوگل تاییدیه درخشانی است بر جایگاه هند در فناوری جهانی و یادآوری اطمینان‌بخشی از به اصطلاح رویای امریکایی.

پیچای در چنای (مدرس سابق) متولد شد و به مدرسه رفت. او کاپیتان تیم کریکت مدرسه‌اش بود که در رقابت‌های منطقه‌ای قهرمان شد. پیچای در موسسه فناوری هند در کاراگپور مهندسی متالورژی خواند و به گفته یکی از استادانش باهوش‌ترین شاگرد در بین هم‌دوره‌هایش بود.

او در سال ۲۰۰۴ به گوگل پیوست و تردیدی نیست که استعدادش را به بهترین شکلی در گوگل به کار گرفته است. محصولاتی که زیر نظر او ارائه شدند عبارتند از: جست‌وجوگر گوگل، کروم و سیستم عامل اندروید برای موبایل. اندروید با فاصله‌ای بعید پرطرفدارترین سیستم عامل موبایل در دنیاست، این موضوع وقتی بیشتر جلب نظر می‌کند که بدانیم خانواده او تا زمانی که سوندار ۱۲ ساله شد، تلفن نداشتند.

بر اساس زندگی‌نامه‌ای که از او در بلومبرگ منتشر شده، پیچای در خانواده‌ای کم بضاعت بزرگ شد که در آپارتمانی دو خوابه زندگی می‌کردند. آنها تلویزیون و ماشین نداشتند.

پیچای و برادر کوچک‌ترش که اتاقی برای خودشان نداشتند و شب‌ها در هال می‌خوابیدند.

اما پدر پیچای بذر فناوری را در ذهن او کاشت. رگوناتا پیچای در شرکت بریتانیایی جنرال الکتریک (که با شرکت امریکایی جنرال الکتریک فرق دارد) کار می‌کرد.

او به بلومبرگ گفت: «من وقتی به خانه می‌آمدم با او درباره کار روزانه‌ام و مشکلاتی که با آن مواجه بودم صحبت می‌کردم.»

او همچنین می‌گوید که پسرش استعداد عجیبی در به خاطر سپردن شماره تلفن داشت. بعد از فارغ‌التحصیلی، به پیچای بورسیه‌ای در بهترین پرورشگاه نوابغ فناوری، دانشگاه استنفورد، پیشنهاد شد.

بلیت پروازش به امریکا گرانتر از درآمد سالانه پدرش بود.

sundar_pichai1.jpg

در گوگل پیچای به گفتار نرم معروف است و او را دوست دارند. او به خصوص در بین تولیدکنندگان نرم‌افزار محبوب است و گردهمایی سالانه تولیدکنندگان گوگل را او اداره می‌کند.

لری پیچ برای اعلام تغییرات در گوگل در وبلاگش نوشت: «چیزی‌هایی که سوندار می‌گوید همان است که من هم بودم، می‌گفتم (گاهی بهتر از خود من). من از کار با او بی‌اندازه لذت می‌برم.»

لری پیج و سرگی برین مدتی است که درگیر گرداندن امور روزانه گوگل نیستند اما اعلام تغییرات در گوگل موضوع را رسمی کرد: پیچای رییس است.

حوزه کاری او چکیده محصولات اصلی گوگل است، همان‌هایی که پول‌سازند، جست‌وجوگر، تبلیغات، نقشه گوگل و یوتیوب.

او در این راه چالش‌هایی پیش رو دارد، مثلا رقابت فزاینده و شدید یوتیوب با فیس‌بوک در زمینه ویدئو.

فیس‌بوک میزان ویدئوهایی را که در این شبکه اجتماعی می‌توان دید به میزان چشمگیری افزایش داده اما حداقل فعلا، یوتیوب همچنان محبوب‌ترین است.


سایت کسب و کار بازده

منبع: بی‌بی‌سی

خالق اندروید رییس گوگل شد


مطالب مرتبط
ساعت‌ هاي هوشمند گوگل : راهبرد عرضه‌ي درست به موقع
گوگل با پروژه‌ی فای، وارد بازار مخابرات می‌شود
۹۵% گوشی‌های اندرویدی فقط با یک متن هک می‌شوند
۲۵ شیوه رایج قلدری رییس ها و روش‌های برخورد با آن
۲۰ محل کار شگفت انگیز که هوش از سرتان میبرد
۵ توصیه که از دشمنی با رئیس تان اجتناب کنید
۵ ویژگی یک رئیس فوق‌العاده
وقتی رئیس تان از شما کار غیراخلاقی یا غیرقانونی می‌خواهد چه باید کنید؟
وقتی هوش مصنوعی رمان عاشقانه می‌خواند
وقتی رئیس تان رفیق‌‌باز است
رئیس و رهبر
بیانیه ماموریت

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی