کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۲ واکنش به سخنرانی ترامپ در مجمع سازمان ملل

نخستین سخنرانی ترامپ در مجمع سازمان ملل متحد با واکنش ها و انتقادات بسیاری از سوی رهبران و مقامات جهانی روبرو شد چرا که بیشتر بر محور ایران و کره شمالی تمرکز داشت و به نوعی تبلیغ جنگ به حساب می آمد.

۱۲ واکنش به سخنرانی ترامپ در مجمع سازمان ملل

در ادامه ۱۲ واکنش به سخنرانی ترامپ در مجمع سازمان ملل را می‌خوانیم

۱. امانوئل ماکرون رئیس ‌جمهور فرانسه

ماکرون پس از سخنان دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: «برجام بهترین توافق ممکن است و خروج از آن تصمیم اشتباهی است و آمریکا نباید این کار را انجام دهد.»

ماکرون همچنین از تصمیم خود برای مذاکره با ترامپ در این خصوص در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل درنیویورک و بیان اهمیت پایبندی آمریکا و سایر طرفین مذاکره با ایران به برجام خبر داد.

۲. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی

تنها فردی که از این سخنرانی تقدیر کرد، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود. «بنیامین نتانیاهو» نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی سخنرانی ترامپ در سازمان ملل را «شجاعانه و صریح» توصیف کرد! و دقایقی پس از سخنرانی ترامپ، در صفحه توییتر خود نوشت: «در بیش از ۳۰۰ سالی که با سازمان ملل سر و کار دارم، هرگز سخنرانی ‌ای تا این حد شجاعانه و صریح نشنیده بودم. رئیس ‌جمهور ترامپ حقیقت را در مورد خطراتی که جهان را تهدید می ‌کند گفت و مقابله صریح با آنها برای اطمینان از آینده بشریت را خواستار شد.»

۳. ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا

ریچارد هاس در صفحه توییتر خود نوشت: «سخنرانی ترامپ در سازمان ملل تکرار «محور شرارت» (جرج دبلیو بوش) بود با این تفاوت که (شمار کشورهای این محور) از سه به دو رسیده: عراق حذف شده ولی ایران و کره شمالی در این محور باقی مانده‌اند.»

۴. وزیر خارجه سوئد

وزیر خارجه سوئد نیز بلافاصله پس از سخنرانی ترامپ در مصاحبه ای گفت: ترامپ سخنرانی اشتباهی را در زمانی اشتباه و برای مخاطبانی اشتباه ایراد کرد! او منشور سازمان ملل را نقض کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، توافق هسته ای ایران را ننگین ترین معامله آمریکا نامید.

وی همچنین اعلام کرد که «معامله هسته ای با ایران یکی از بدترین معاملاتی بوده است که آمریکا تا کنون به انجام رسانده است. ما نمی توانیم این موافقت نامه را قبول کنیم که عملا به اجرای بی وقفه برنامه هسته ای خدمت می کند». به گفته ترامپ، اجرای مفاد برجام برای آمریکا شرم آور است.

۵. سناتورهای ایالت کالیفرنیا

 دایان فینشتای سناتور ایالت کالیفرنیا در صفحه توییترش نوشت: «سازمان ملل محلی برای حمایت و ارتقاء صلح است. اما امروز رئیس جمهور ترامپ از این جایگاه به عنوان صحنه ای برای تهدید به جنگ استفاده کرد.»

«مارک تاکانو» سناتور دموکرات ایالت «کالیفرنیا» نیز سخنرانی ترامپ را به شکل شگفت آوری بی پروا خواند که می تواند به قیمت جان میلیون ها نفر تمام شود.

«باربارا لی» دیگر سناتور آمریکایی نیز سخنان ترامپ را مورد انتقاد قرار داد و آن را به عنوان «سخنرانی خطرناک» و اهانت به توافق هسته ای ایران توصیف کرد.

۶. کارل بیلدت وزیر خارجه سابق سوئد

کارل بیلدت نیز در پیامی توییتری از اظهارات ترامپ علیه ایران انتقاد کرد و نوشت: «به نظر می رسد ترامپ تحت فشار نتانیاهو قصد دارد آمریکا را درگیر جنگ منطقه ‌ای با ایران کند. (در صورت وقوع چنین جنگی)، اروپا متضرر خواهد شد. همه ما متضرر خواهیم شد.»

بیلدت در پیامی دیگر نوشت: برای نخستین بار است که یکی از روسای جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به مسئله فلسطین اشاره نکرد.

۷. جان کربی سخنگوی پیشین وزارت خارجه آمریکا

جان کربی نیز در پیامی نوشت: «ترامپ فرصت بسیار خوبی را در سازمان ملل از دست داد. شرمساری واقعی اینجا است که او به جای همکاری و احترام دو جانبه، از درگیری و منازعه صحبت می کند.»

۸. جان بولتون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد

جان بولتون نیز همراستا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اعلام رضایت از سخنرانی ترامپ در پیام توییتری نوشت: «سخنرانی ترامپ بهترین عملکرد او از آغاز دوران ریاست‌ جمهوری ‌اش بود. او به شکلی صریح و بی‌ پرده از کره شمالی و ایران انتقاد کرد.»

۹. خبرنگار فایننشال تایمز

خبرنگار فایننشال تایمز نوشت: ترامپ در سخنرانی خود در سازمان ملل دو جنگ را اعلام کرد و حالا دیگر سخت است باور کنیم وی از توافق هسته ای با ایران خارج نخواهد شد.

۱۰. شبکه خبری سی ان ان

در واکنش دیگری، شبکه خبری سی ان ان نوشت: «از ترامپ هر وقت در مورد مسائل مهم می پرسند، می گوید: خواهید دید که چه اتفاقی می افتد. در سازمان ملل نگرانی های جدی درباره پایبندی آمریکا به توافق هسته ای وجود دارد.»

۱۱. نایجل فاراژ سیاستمدار انگلیسی

«نایجل فاراژ» سیاستمدار انگلیسی و رهبر سابق «حزب استقلال پادشاهی متحد» (یوکیپ) نیز در پیامی در توییتر مدعی شد این سخنرانی محبوبیت ترامپ را در میان مردم انگلیس افزایش خواهد داد.

۱۲. «مایکل مور» کارگردان مطرح آمریکایی

مایکل مور در توییتی نوشت: «مضمون سخنرانی ترامپ در سازمان ملل متحد را می توان این چنین کوتاه کرد: «ما بزرگترین ماشین جنگی جهان را به دست آوردیم.»


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۲ واکنش به سخنرانی ترامپ در مجمع سازمان ملل


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی