کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴۹ حقیقت جالب درباره پدر و پدرها

در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۴۹ حقیقت جالب درباره پدر و پدرها را برایتان بازگو کنیم. پدر بودن حس زیبا و در عین حال عجیبی است که تجربه آن احساس بسیار خوشایندی دارد.

پدر

۱. سونورا داد (۱۸۸۲-۱۹۷۸) اهل اسپوکین، واشنگتن برای اولین بار در ۱۹۰۹ و پس از گوش دادن به خطابه‌ی روز مادر، ” روز پدر“ را پیشنهاد داد. او امیدوار بود روزی را بنا نهد که بتواند از پدرش تجلیل کند، یک کهنه‌سرباز جنگ داخلی با ۶ فرزند و یک مزرعه که همسرش را از دست داده بود. در نهایت،در ۱۹۷۲ رئیس جمهور نیکسون این تعطیلی را به قانون تبدیل کرد.

۴۹ حقیقت جالب درباره پدرها۲. کودکانی که در خانه‌هایی بدون پدر بزرگ می‌شوند، نسبت به کودکانی که در کنار هردو والد بزرگ می‌شوند، به طرز چشمگیری بیش‌تر احتمال دارد به زندان بیفتند، حتی بعد از آن‌که درآمدشان کنترل می‌شود. کودکانی که هرگز در خانه پدر نداشته‌اند احتمال خیلی بالاتری دارند.

۳. مطالعات نشان می‌دهد غیبت یک پدر بیولوژیک خطر بدرفتاری کودک را افزایش می‌دهد.

۴. کودکانی که در خانه‌هایی بدون پدر بزرگ می‌شوند، تقریبا ۴ برابر بیش‌تر احتمال دارد فقیر شوند. هم‌چنین کودکان خانه‌های بدون پدر بیش‌تر احتمال دارد با فردی با مدرک تحصیلی بالاتر ازدواج کنند و در نوجوانی والد شوند.

۵. وقتی پدرها در تحصیلات کودکان‌شان دخالت داشته باشند، کودکان عملکرد بهتری در مدرسه خواهند داشت، بیش‌تر می‌آموزند، و رفتاری سالم‌تر را به نمایش می‌گذارند.

مطلب مرتبط : پدران دختردار: ۱۵ نکته مهم برای پدرانی که دختر دارند

۶. در ایالات متحده، حدود ۲ میلیون پدر مجرد وجود دارد.

۷. تقریبا ۵۲٪ پدرها می‌گویند آن‌ها تنها فرد خانواده هستند که خواروبار می‌خرند و این تعداد از ۱۹۹۵ حدود ۱۰٪ افزایش داشته است. هم‌چنین در مقایسه با ۲۴٪ پدرها ، ۱۱٪ مادرها درباره‌ی محصولاتی که می‌خرند تحقیق می‌کنند.

۸. چارلز داروین، ” پدر تکامل“ نیز پدر فداکار ۱۰ فرزندش بود (که دو نفر از آن‌ها در همان دوران نوزادی مردند). در زمانی که پرورش کودکان یک کار زنانه در نظر گرفته می‌شد، او در آموزش و پرورش فرزندانش نقشی کلیدی ایفا کرد.

۹. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اگر پدری در نوجوانی‌اش سیگار کشیده باشد، احتمال ابتلای فرزندانش به آسم بیش‌تر است.

۱۰. روز پدر در نقاط مختلف دنیا در زمان های گوناگونی جشن گرفته می‌شود. اسپانیا و بلژیک روز پدر را در ۱۹ مارس جشن می‌گیرند؛‌ استرالیا و زلاندنو در اولین یکشنبه‌ی ماه سپتامبر به پدرها ادای احترام می‌کنند؛ و در بریتانیا، کانادا، و ایالات متحده، روز پدر در سومین یکشنبه‌ی ژوئن جشن گرفته می‌شود.

۱۱. احتمال پسردار شدن مردی که برادران زیادی دارد بیش‌تر است. در مقابل، مردی که خواهرانی زیادی دارد بیش‌تر احتمال دارد دختردار شود.

۱۲. احتمال پسردار شدن پدرها ی بالای ۴۰ سال به طرز قابل توجهی کمتر است.

۱۳. کلمه‌ی دد (dad) به معنی بابا برای اولین بار در سال ۱۵۰۰ به ثبت رسیده است اما به احتمال زیاد خیلی قدیمی‌تر باشد. محققان اعتقاد دارند این کلمه از اولین صداهای تولید شده توسط یک کودک گرفته شده‌اند و تقریبا جهانی است. در زبان‌های دیگر این کلمه تد (ولزی)، دید (ایرلندی)، تاتا (یونانی)، ته‌ته (لیتوانیایی)، و تاتاه (سانسکریت) است.

۱۴. کروموزوم ایگرگ به فرد اجازه می‌دهد تاریخچه‌ی خانوادگی پدری‌اش را تعقیب کند، زیرا این کروموزوم طی انتقال از پدران یک خانواده لزوما دست نخورده باقی می‌ماند.

۱۵. کروموزوم‌های پدری جنسیت فرزندان را تعیین می‌کنند. مادران همیشه یک کروموزوم ایکس به فرزندان‌شان منتقل می‌کنند؛ اما یک پدر کروموزوم ایکس یا ایگرگ منتقل می‌کند.

۴۹ حقیقت جالب درباره پدرها۱۶. پدرها سراسر دنیا سندروم کواد (زائونمایی پدر) را تجربه می‌کنند، که به آن حاملگی دلسوز نیز می‌گویند. علائم این شرایط مثل علائم یک مادر آبستن است و شامل تغییر سطح هورمون‌ها، اضافه وزن، استفراغ و حالت تهوع است.

۱۷. مطالعات نشان می دهد پدرها یی که با فرزندان‌شان سر و کار دارند از سلامت بهتری برخوردارند، کمتر الکل می‌نوشند، و سو‌ٔءمصرف مواد کمتری دارند.

مطلب مرتبط : فرزندپروری : ۷ مهم ترین اصل روانشناسی پد ر در پرورش فرزندان

۱۸. سطح تحصیلات یک پدر، قوی‌ترین عامل در تعیین موفقیت آینده‌ی یک کودک در مدرسه است. اگر پدر کودکی در دستیابی به موفقیت شکست بخورد، شانس موفقیت این کودک در مدرسه ۷ و نیم برابر کمتر می‌شود. اما اگر مادری سطح تحصیلات کمتری داشته باشد، شانس داشتن تحصیلات پایین کودک ۳ برابر بیش‌تر می‌شود که نشان دهنده‌ی اهمیت کمتر سطح تحصیلات یک مادر است.

۱۹. در ۲۰۱۳ حدود ۲۱۴،۰۰۰ پدر خانه‌نشین (اس‌ای‌اچ) در ایالات متحده وجود داشت. پدرها خانه‌نشین به عنوان پدرانی متاهل با فرزندان کوچک‌تر از ۱۵ سال تعریف ‌می‌شوند که حداقل برای یک سال از کار کنار کشیده‌اند تا هنگامی که همسرانشان خارج از خانه کار می‌کنند، مراقب فرزندان‌شان باشند.

۲۰. بدترین پدرهای سینمایی طبق مجله‌ی سالون به این ترتیب است: ۱) جان میلتون، وکیل مدافع شیطان ؛ ۲) دارث ودر، جنگ ستارگان: ۳) نوا کراس، محله‌ی چینی‌ها؛ ۴) پدربزرگ، کشتار با اره‌برقی در تگزاس ؛ ۵) رو، هری پاول، آکا پریچر، شب شکارچی؛ ۶) جک تارنس، درخشش؛ ۷) برد وایت‌وود کوچک، محدوده‌ی نزدیک؛ ۸) بیل میپل‌وود، خوشبختی؛ ۹) اد ویلسون، قاتلین بالفطره ؛ و ۱۰) دوایت هانسن، زندگی این پسر.

۲۱. ۱۰ برترین پدر سینمایی و تلویزیونی طبق نشریه‌ی سالون به این ترتیب هستند: ۱) آتیکوس فینچ، کشتن مرغ مقلد؛ ۲) لیتل ترمپ، بچه؛ ۳) چارلز اینگالس، خانه‌ای کوچک در چمن‌زار ؛ ۴) ناتان لی مورگان، ساندر ؛ ۵) پدر، جاده؛ ۶) استن، قاتل گوسفند؛ ۷) پدر، بچه‌های آسمان؛  ۸) فیوریس استایلز، پسرا و محله؛ ۹) شوکیچی، اواخر بهار؛ و ۱۰) اندی تیلور، اندی گریفیت شو.

۲۲. طی دوران باداری مادران، سطح تستوسترون یک پدر کاهش پیدا می‌کند و تولید پرولاکتین افزایش می‌یابد. هم‌چنین مطالعه‌ای دریافته است که پس از بچه دار شدن مردان، احتمال درگیر شدن آن‌ها در فعالیت‌های پرخطرکاهش می‌یابد.

۲۳. تقریبا ۶۳٪ خودکشی‌های جوانان در ایالات متحده مربوط به فرزندانی است که در خانه‌ای بدون پدر زندگی می‌کنند.

۲۴. در ۲۰۱۱، پدرانی که حضانت فرزندان‌شان را به عهده دارند،‌ ۲ میلیارد دلار کمک هزینه‌ی مراقبت از کودکان دریافت کردند. این میزان قرار بود ۳.۷ میلیارد دلار باشد. مادران حضانتی ۱۹.۵ میلیارد دلار از ۳۱.۷ میلیارد دلار کمک‌هزینه‌ی پیش‌بینی شده را دریافت کردند.

۲۵. مطالعه‌ی جدیدی نشان می‌دهد پدرانی که در کارهای خانه به همسرشان کمک می‌کنند، دختران بلندپروازتری دارند و تعریف آن‌ها از نقش‌های جنسیتی، گسترده‌تر است.

۲۶. هر سال بیش از ۸۷ میلیون کارت تبریک در روز پدر فرستاده می‌شود، و این روز را به چهارمین روز محبوب برای ارسال کارت تبدیل کرده است.

۲۷. حدود ۲۴ میلیون کودک در آمریکا، یا یکی از هر سه کودک، در خانه‌ای بدون پدر زندگی می‌کند.

۲۸. مطالعات نشان می‌دهد خطر انتقال بیماری‌های ژنتیکی مانند کوتولگی، سندروم آپرت، اوتیسم، و اسکیزوفرنی از پدران مسن بیش‌تر از پدران جوان است.

۲۹. در ایالات متحده حدود ۱۵۲ میلیون فرد مذکر وجود دارد. از این تعداد، ۷۰.۱ میلیون نفر (۴۶٪) پدر هستند.

من معتقدم ما به آن‌چه پدران‌مان در لحظات غیرعادی به ما می‌آموزند تکیه می-کنیم، آن هم وقتی که سعی ندارند چیزی به ما یاد بدهند. ما با تکه‌هایی از خرد شکل می‌گیریم.

– اومبرتو اکو

۳۰. جینا یانگ ۲۵ ساله، پس از مرگ پدرش با یک تمثال مقوایی به اندازه‌ی پدرش به سراسر دنیا سفر کرد. به گفته‌ی او، پدرش هرگز وقت نداشت به سفر برود به همین خاطر با بردن او به نقاط مشهوری مانند موزه‌ی لوور و برج ایفل، یاد پدرش را گرامی داشت.

۴۹ حقیقت جالب درباره پدرها۳۱. آرتور لنگلی به عنوان یکی از بدترین پدران ایالات متحده در صدر اخبار قرار گرفت. او در سال ۲۰۱۲ فرزند یک ساله‌اش را در خانه تنها گذاشت تا بتواند از خانه‌های بروک‌هاون در پنسیلوانیا دزدی کند.

۳۲. زمانی که پدران ایالات متحده با فرزندان‌شان سپری می‌کنند از ۱۹۶۵ تا کنون سه برابر شده است.  تعداد پدران خانه‌نشین نیز تقریبا از ۱۹۸۹ دو برابر شده است.

۳۳. پرندگان ریا پدر ” ابرپدرها“ هستند.  یک ریا پدر، تنها نر یک گروه خانوادگی متشکل از یک دو جین جنس ماده، تنها کسی خواهد بود که ۴۰ روز روی حدود ۵۰ تخم می‌خوابد. سپس جنس نر جوجه‌ها را کاملا به تنهایی بزرگ می‌کند و هر چیزی از جمله ماده‌ها را از نزدیک شدن به جوجه‌ها باز می‌دارد.

۳۴. مسن‌ترین پدر دنیا رمیت رافی اهل هند است. او ۹۶ سال داشت که همسر ۵۲ ساله‌اش در سال ۲۰۱۰ برای او یک فرزند به دنیا آورد. رافی تا دهه‌ی ۸۰ زندگی‌اش مجرد بود.

۳۵. در مقایسه با پرداخت ۱۱۹.۸۴ دلار برای هدیه‌ی روز پدر، متوسط پرداخت برای هدیه‌ی روز مادر در ایالات متحده حدود ۱۶۸.۹۴ دلار است.

۳۶. احتمالا اسماعیل ابن شریف، یک سلطان علوی که با صدها همسر و همخوابه، پدر ۸۸۸ کودک بود، پدری است که بیش‌ترین تعداد فرزندان را داشته است.

۳۷. اسب‌های آبی پدر تنها جانوران نری هستند که باردار می‌شوند. آن‌ها حدود ۵۰-۱۵۰ تخم را از جانور ماده می‌پذیرند، آن‌ها را بارور کرده و بعد برای چند هفته تخم‌ها را حمل می‌کنند تا به بلوغ برسند.

۳۸. فئودور واسیلیف پدری است که بیش‌ترین فرزندان را از یک همسر داشته است. او و همسرش در قرن هفدهم ۶۹ فرزند داشتند. آن طور که گزارش شده است، از این تعداد ۶۷ کودک دوران نوزدادی را پشت سر گذاشتند.

۳۹. تقریبا ۴۰٪ کودکان طلاق یک سال پدرشلن را ندیده اند.

۴۰. ۸۸۱،۵۰۰ کودک در آمریکای۱۹۹۱ پدرانی داشتند که در زندان به سر می-بردند. در ۲۰۰۷، این تعداد به ۱.۵ میلیون نفر افزایش پیدا کرد ـ ۷۷٪ افزایش. طی همان زمان، تعداد کودکانی که مادران‌شان در زندان بودند از ۶۳،۹۰۰ به ۱۴۷،۴۰۰ نفر افزایش یافت ـ ۱۳۱٪ افزایش.

۴۹ حقیقت جالب درباره پدرها۴۱. در ایالات متحده، احتمال زندگی کردن بچه ها با یک حیوان خانگی بیش‌تر از احتمال زندگی کردن آن‌ها با پدر واقعی‌شان است.

۴۲. کشتی گرفتن و بازی کردن با یک پدر به شکل‌گیری مغز یک کودک کمک می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند عواطف‌شان را مدیریت کنند و بین تفکر و فعالیت جسمانی تعادل برقرار کنند.

۴۳. حداقل ۶۶ کشور حق یک پدر برای مرخصی والدین با حقوق را تضمین می‌کنند، و حداقل ۳۱ کشور ۱۴ هفته یا بیش‌تر را ارائه می‌کنند. ایالات متحده جزو آن-ها نیست.

۴۴. سنت اهدای عروس، ریشه در این اعتقاد تاریخی دارد که یک فرزند مونث جزو اموال پدرش است. ” اهدای دختر یک پدر“ دلالت بر آن دارد که او دیگر هیچ کنترلی بر دخترش، رفاه او، یا دارایی‌های او (جهیزیه) ندارد و از این پس شوهرش مسئولیت‌های پدر را به عهده می‌گیرد.

۴۵. اسم ژوپیتر از کلمه‌ی نیاـ هندواروپایی دیوپیتر ، یا ”پدرخوانده“ گرفته شده است. در اساطیر رومی، ژوپیتر خدای مطلق، یا پدر، رومیان باستان بود.

۴۶. اسم کلئوپاترا یونانی و به معنی کلید سرزمین پدری است. این کلمه از دو واژه‌ی یونانی کلیسی (کلید) و پاتریس (پدر) گرفته شده است.

۴۷. پاتری کلمه‌ای لاتین به معنی پدر بوده و ریشه‌ی بسیاری از کلمات از جمله پتریارک (پدرسالار)، پتریشن (نجیب‌زاده)، پاتریلینیل (پدرتباری)، پتریت (میهن-پرست)، پاتریک، پیترن (حامی) و پیترنایز (حمایت کردن) است.

۴۸. پاتروفیل کودکی است که بیش‌تر از مادرش، به پدرش علاقه‌مند است.

۴۹. قدیمی‌ترین کارت تبریک روز پدر یک لوح بابلی است که پسر جوانی به نام المسو تراشیده است و برای پدرش عمر طولانی و سلامتی آرزو کرده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: factretriever

۴۹ حقیقت جالب درباره پدر و پدرها


 

مطالب مرتبط
۱۹ خاصیت سیر برای سلامتی که اثبات شده است
خواص کلم بروکلی: ۲۱ فایده اثبات شده کلم بروکلی برای سلامتی
ترکیب سیر و شیر این ۸ بیماری را به طور طبیعی درمان می کند
۱۰ مانع بر سر راه کسب اولین ۱۰۰ میلیون شما
خواص اسفناج: ۳۸ فایده اسفناج برای سلامتی به همراه چند دستور پخت
۵ فایده هل برای سلامتی
زبان بدن: ۹۷ راز زبان بدن زنان و مردان که نمی دانستید
۵۵ حقیقت جالب در مورد قتل های زنجیره ای دنیا
مدل مو ۲۰۱۷ که غوغا می‌کند
خارش سر :۱۶ درمان خانگی خارش پوست سر
۴۰ نشانه ، تصویر و نماد شیطان پرستی
۱۰ پردرآمدترین هنرپیشه های زن جهان در ۲۰۱۷

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی