کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار: حقوقی‌های زرنگ با سبدهای پر

بازده: امروز بازار پرحجم و با صف‌های خرید طویل حقوقی‌ها  فعالیت خود را آغاز نمود. عرضه‌کنندگان امروز حقیقی‌ها بودند و تا اواسط روز حقوقی‌ها با سبدهای پر در اغلب نمادهای پربیننده و تاثیر‌گذار مثبت بر شاخص خریدهای عمده را انجام دادند.

sarmaye.jpg

امروز نماد همراه، تاپیکو، فارس، حکشتی و خودرو بیشترین تاثیر مثبت و نماد فملی و بترانس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند، نمادهای پربیننده‌ی امروز نیز نماد وبصادر، خپارس، خودرو، رمپنا، حکشتی، تاپیکو، و وتجارت بودند. اغلب این نمادها هم مورد عنایت حقوقی‌ها قرار داشتند البته در بعضی از نمادها همانند خپارس بیش از ۹۰درصد جابه‌جایی‌ها بین حقیقی‌ها و همانند رمپنا بین حقوقی‌ها اتفاق افتاد.  در مورد نمادهای با تاثیر مثبت عمدتا حقیقی‌ها فروشنده و گاهی بیش از ۵۰درصد حقوقی‌ها خریدار بودند. در نماد فملی عمده‌ی خرید توسط حقیقی‌ها انجام شد و بیش از ۵۰درصد عرضه در این نماد از آن حقوقی‌ها بود. البته علت را می‌توان در وضعیت بازار فلزات اساسی و افول چند روز اخیر این نماد جست‌وجو کرد.

امروز نمادهای دارای رتبه‌ی اول تا سوم از حیث بیشترین افزایش قیمت بکام، شفارس، و خاذین بودند. در مورد نماد خاذین معاملات فی‌مابین حقیقی‌ها انجام شد. ۹۸ درصد فروش در نماد شفارس توسط حقوقی‌ها انجام شد ودر نماد بکام ۱۲ درصد فروش توسط حقوقی‌ها انجام شد. ۱۰۰درصد خرید در این نمادها توسط حقیقی‌ها انجام پذیرفت.

بیشترین کاهش قیمت را نماد کنور، غشصفا، و سفانو داشتند. فروشندگان غالب در این ۳ نماد نیز حقیقی‌ها بودند و به جز کنور که بیش از ۸۰درصد خرید توسط حقوقی‌ها انجام شد در دو نماد دیگر کل خرید توسط حقیقی‌ها انجام شد.

برترین تقاضای امروز از آن نماد غمهرا، پاکشو، و خاذین بود و برترین عرضه نیز به نام نماد غگل، شبهرن، و فخاس ثبت شد.

شاخص کل امروز با ۹۶.۲واحد افزایش با حرکتی آرام و لاکپشت‌وار خود را به نقطه‌ی ۶۶۶۳۶.۷ بالا کشاند. ۳۴۷۴۱تراکنش  به ارزش ۱۹۰۶میلیارد ریال و با جابه‌جایی ۵۶۶میلیون سهم و اوراق قابل معامله انجام پذیرفت.

امروز بازار اول ۴۷.۷۱ واحد افت و بازار دوم ۸۹۵.۳۴و احد افزایش داشتند و به ترتیب در نقاط ۴۷۵۶۳.۶و ۱۴۰۵۷۴.۳ایستادند.

شاخص فرابورس امروز تقریبا بدون حرکت بود و تنها ۰.۲واحد افزایش داشت و در نقطه ی ۷۷۸.۵واحد متوقف شد.

امروز در این بازار ۵۲۴.۸۱۸ اوراق بهادار به ارزش ۱۱۵۴میلیارد ریال در ۱۶۴۰۴نوبت معامله شد.

احمد میوه فروشان

//بازده//

 

 

 

(مشاهده ۱۳ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “گزارش بازار: حقوقی‌های زرنگ با سبدهای پر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫267 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت