کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

حضور چشم بادامی‌ها در صنایع بالادستی/ تمایل ۱۰۰۰ شرکت ژاپنی برای حضور در ایران

به گفته وزیر اقتصاد، تجارت و صنایع ژاپن حضور ٢١ شرکت ژاپنی از بخش‌های مختلف نفتی، انرژی، صنعتی و مالی گواه جدیت ژاپن برای همکاری با ایران است.

به گزارش بازده، وزیر نفت مذاکره با ژاپنی‌ها را مفید و سازنده ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با لغو تحریم‌ها، آینده خوبی در روابط دو کشور شکل بگیرد.

oil-iran.jpg

در جریان مذاکرات نفتی ایران با ۲۸ شرکت شامل ۱۸ شرکت نفتی و ۱۰ بانک و موسسه مالی حضور یافتند و پیشنهادهای خود به منظور از سرگیری فعالیت‌ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران را ارائه کردند.

بر اساس اعلام وزارت نفت، در این مذاکرات، مدیران و نمایندگان شرکت‌های میتسوبیشی، تویوتا، سومیتومو، ایتوچو، سوجیتز، کنساماتسو، میتسویی، کانسایی پینت، ساندن هلدینگ، نیپون استیل، سومیتومو متال، تویو، جِی جی سی (JGC)، کوبه استیل، چیودا، بانک UFJ میتسوبیشی توکیو، گروه بانکی سومیتومو و میتسویی، بانک میزوهو، گروه نفت و انرژی نیپون JX، شواشل، اینپکس، فدراسیون تجارت ژاپن (Keidanren)، جترو، بانک همکاری‌های بین‌الملل ژاپن، بیمه صادرات و سرمایه‌گذاری ژاپن، گروه ملی فلزات و نفت و گاز ژاپن و مرکز همکاری‌های ژاپن و خاورمیانه حضور داشتند.

در کنار حضور نمایندگان شرکت نفتی و بانکی ژاپن، بیژن زنگنه وزیر نفت و دایشیرو یاماگیوا معاون وزیراقتصاد تجارت و صنعت ژاپن هم درباره راهکارهای از سرگیری و توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور در دوران پساتحریم دیدار و گفت‌وگو کردند.

حضور شرکت‌های ژاپنی در صنایع بالادستی

بیژن زنگنه پس از دیدار با دایشیرو یاما گیوا، وزیر اقتصاد، تجارت و صنایع ژاپن با اشاره به این‌که روابط ایران و ژاپن به دلیل تحریم‌های ظالمانه در چند سال اخیر دچار خدشه شده بود، گفت: امید است پس از تحریم‌ها برای توسعه و سربلندی دو طرف بهره مطلوب را ببریم.

وزیر نفت با بیان این‌که در این دیدار درباره روابط و گشودن راه جدید همکاری در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی مذاکره کرده‌ایم، تصریح کرد: در این دیدار همچنین مذاکراتی درباره حضور شرکت‌های ژاپنی در صنایع بالادستی نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و نحوه سرمایه‌گذاری و مشارکت آنها در طرح‌های صنعت نفت ایران انجام شد.

به گفته وی، قرار است شرکت‌های ایرانی و ژاپنی برای توسعه فناوری و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف با یکدیگر همکاری کنند.

وزیر نفت درباره وضعیت میدان‌های غرب کارون پس از لغو تحریم‌ها نیز گفت: در این دیدار بر روی واگذاری میدان نفتی مشخصی برای توسعه و واگذاری به ژاپنی‌ها مذاکره نشده است، اما آمادگی داریم در بخش‌های بالادستی با شرکت‌های ژاپنی مذاکره و راهی برای حضور دوباره آنها پیدا کنیم.

تمایل هزار شرکت ژاپنی برای حضور در ایران

در این نشست دایشیرو یاما گیوا وزیر اقتصاد، تجارت و صنایع ژاپن نیز افق روشن همکاریهای اقتصادی تهران – توکیو را روشن توصیف کرد و گفت: توسعه همکاری با ایران در اولویت همکاریهای بین‌المللی ژاپن قرار دارد.

وی که در جریان یک نشست خبری با خبرنگاران سخن می‌گفت، تصریح کرد: ژاپن و ایران امروز افزون بر صنایع نفت و گاز، در زمینه‌های منایع طبیعی، انرژی، برق و حتی انتقال فناوری گفت‌وگو کردند.

وی افزود: به دنبال توافق جامع هسته‌ای تهران با کشورهای گروه ١+٥ در وین اتریش، دولت ژاپن و ٢١ شرکت ژاپنی برای ملاقات با مقام‌های ایرانی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و انرژی سفر به تهران را برنامه‌ریزی کردند و این نشان از بهبود روابط دو طرف در آینده دارد.

وزیر اقتصاد، تجارت و صنایع ژاپن با بیان اینکه پس از این سفر و مذاکرات، سطح روابط ایران و ژاپن افزایش می‌یابد، گفت: من نیز نسبت به گسترش این روابط ٢ جانبه امیدوارم؛ دولت و وزارت اقتصاد، تجارت و صنایع ژاپن از شرکت‌های ژاپنی برای حضور در ایران و مشارکت با شرکت‌های ایرانی حمایت می‌کنند و این حمایت مسیر را برای گسترش همکاری‌های دو جانبه فراهم می‌کند.

وی افزود: ایران و ژاپن به طور سنتی در زمینه‌های نفت، گاز، برق و انرژی همکاری مطلوبی داشته‌اند، حال از این پس و با توجه به این سفر و مذاکرات در تهران، روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف باید گسترش یابد.

به گفته وی حضور ٢١ شرکت ژاپنی از بخشهای مختلف نفتی، انرژی، صنعتی و مالی گواه جدیت ژاپن برای همکاری با ایران است درحالی که هزار شرکت ژاپنی تمایل داشتند به تهران بیایند.

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۳ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی