کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

حضور سهامداران برای خروج از بازار سرمایه

به نظر می رسد بازار به یک اجماعی برای خروج دسته جمعی به نتیجه رسیده است. حتی با وجود اینکه فردا احتمالا کنگره توافق نامه هسته ای را تایید خواهد کرد.

sarmaye-bazar.jpg

امروز در ادامه روند کاهشی و به شدت فرسایشی بازار سرمایه شاهد ۲۷۱.۹۷واحد افت شاخص نقدی کل بودیم در روزی که ۲۸۸۵۷تراکنش انجام شد و طی آن ۲۹۰.۲۹میلیون سهم و اوراق قابل معامله به ارزش ۴۸۴.۵۴۷میلیارد ریال داد و ستد شد.

افت امروز باعث شد ۲۶۷واحد کاهش نسبت به موقعیت ابتدای سال برای شاخص ثبت گردد.

در هفته‌ای که گذشت شاخص نقدی ۱۲۰۳واحد، شاخص شناور ۱۹۱۵ واحد، شاخص بازار اول ۱۲۸۱واحد، شاخص بازار دوم ۱۷۶واحد، شاخص مالی ۴۱۴۳واحد و شاخص صنعت ۸۶۵ واحد افت را تجربه نمودند.

طی ۵ روز کاری گذشته‌ی بورس ۱۸۲۳میلیون برگ سهم و حق تقدم به ارزش ۳۲۸۴میلیارد ریال در ۱۵۲۸۲۹تراکنش معامله دست به‌دست شد، ۴۸۷۱۵کد خریدار برای هفته‌ای که گذشت ثبت شد، همچنین ۲۰۵۰۴۲برگ اوراق مشارکت به ارزش ۲۰۴میلیارد ریال معامله شد.

ارزش بازار در پایان این هفته ۲۶۶۸۲۹۸ میلیارد ریال شد.

آن چه در یکی دو هفته اخیر به چشم می‌آید بازگشایی نمادهای مطرح و تاثیر‌گذار بر معاملات و تاثیرات منفی آن بر شاخص‌ها می‌باشد، امری که عده‌ای آن را ناشی از فشار سهامداران جهت بازگشایی نمادها برای خروج از بازار سرمایه و جلوگیری از زیان بیشتر می‌دانند، اظهار نظرهای گوناگون و ادعاهای عجیب بعضی از مسئولان درخصوص وضعیت بازار سرمایه مخصوصاً در مقوله‌ی جذب سرمایه‌گذار خارجی هم نتوانسته است جلوی کاهش محبوبیت تالار شیشه‌ای حافظ را بگیرد، حمایت حقوقی‌ها و سفته بازی نوسانگیرها نیز آنگونه که تصور می‌رود تأثیر مثبت برشاخص نداشته است، بورس به کما رفته و وضعیت از بدبینانه‌ترین پیش بینی‌های قبل از توافق هسته‌ای نیز بدتر شده آن هم در دوران پس از تحریم که در اغلب محافل اقتصادی رشد بیست درصدی برای آن متصور بود، شهریور آغاز فصل جدیدی برای زیان سهامداران بود.

احمد میوه فروشان

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
نفت کوره در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی عرضه می‌شود
حذف تدریجی خودروسازان چینی از بازار خودروی ایران
بازار ملک و املاک زیر و رو شد
جدول قیمت روز انواع خودرو در بازار تهران
قیمت روز خودرو از کارخانه تا بازار
استفاده درست از پول: ۱۱ کار که هرگز نباید با پول تان انجام‌دهید
رشد۸۲۵ واحدي شاخص بورس؛ اولين نشانه‌هاي اجراي برجام هويدا شد
کاهش نرخ دلار / افزایش نرخ سكه
بازار دلهره‌آور مسکن در تهران
خودروسازان گرفتار رکود
مُسکن دولت برای بازار مَسکن
نگرانی آمریکا از سرمایه گذاری هند درایران

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی