کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فلفل های تند سلول های سرطانی را می‌کشد

یک پژوهش جدید بیانگر آن است که چگونه حرارت فلفل‌های تند به مرگ سلول‌های سرطانی کمک می‌کند.

Red-Peppers.jpg

ترکیبات کاپسایسین که مسؤول حرارت فلفل‌های تند است، در کرم‌هایی که برای تسکین درد به فروش می‌رسد، استفاده می‌شود و تحقیقات اخیر نشان داده که این ماده در دوزهای بالا، سلول‌های سرطانی پروستات را از بین می‌برد.

درحال‌حاضر محققان در حال پیدا کردن سرنخ‌هایی هستند که به چگونگی عملکرد این ماده کمک می‌کند. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که در آینده می‌توان این مواد را در شکل جدید و درمانی آن به کار برد.

حدود ۱۰ سال پیش محققان گزارش دادند که کاپسایسین می‌تواند سلول‌های سرطانی پروستات را بدون آسیب رساندن به سلول‌های سالم در موش‌ها از بین ببرد، اما تعمیم دادن آن به انسان‌ها نیازمند این است که آن‌ها تعداد زیادی از فلفل‌های تند را در طول روز مصرف کنند. کشف چگونگی عملکرد کاپسایسین می‌تواند به محققان کمک کند که آن را به یک داروی مؤثر در قالب تزریق یا قرص تبدیل کند.

محققان کشف کردند که این مولکول به سطح سلول‌ها متصل می‌شود و غشایی که سلول‌ها را احاطه کرده و از آن محافظت می‌کند، تحت تاثیر قرار می‌دهد. این یافته‌ها، محققان را به تلاش برای به‌دست آوردن درک عمیق‌تر از اثرات کاپسایسین واداشت، بنابراین این کشف ممکن است در آینده برای داروهای جدید مورد استفاده قرار گیرد.

دانشمندان توانستند چگونگی تعامل این ترکیب را با غشای سلولی از طریق نظارت بر فلورسانت طبیعی آن تشخیص دهند. این پژوهش نشان داده که مخزن کاپسایسین درغشای نزدیک سطح سلول قرار دارد.

تنها افزودن میزان لازمی از کاپسایسین باعث می‌شود که این غشا از هم جدا شود. با تحقیقات بیشتر، این بینش می‌تواند به دستیابی به ابزاری نوین در برابر سرطان و یا شرایط دیگر کمک کند.

این یافته‌ها در مجله‌ی Physical Chemistry B منتشر شده است.


منبع: اعتدال

سایت کسب و کار بازده

فلفل های تند سلول های سرطانی را می‌کشد


مطالب مرتبط
۷ خوراکی که نباید در مایکروویو گذاشت
غذای تند طول عمر شما را افزایش می‌دهند
لیمو، فلفل و نمک این ۱۰ بیماری را به طرز عجیبی درمان می‌کند
خواص و فواید فلفل قرمز
دندان درد: ۲۲ موثرترین درمان خانگی دندان درد که باید بدانید
خواص فلفل سیاه و کاربرد آن در مکمل های غذایی
۳۲ موثرترین درمان خانگی شوره سر که خیالتان راحت شود
۱۵ فایده فلفل دلمه ای قرمز برای پوست، مو و سلامتی
خواص فلفل :۱۲ فایده فلفل برای سلامتی که شگفت انگیز هستند
خواص فلفل سفید: ۲۵ فایده فلفل سفید برای سلامتی، پوست و مو

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی