کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

حراج‌های بین‌المللی بعد از لغو تحریم‌ها برپا می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فراهم شدن امکان برگزاری حراج‌های بین‌المللی در ایران پس از لغو تحریم‌ها خبر داد.

janati.jpg

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه آثار فریده لاشایی در موزه هنرهای معاصر تهران در درباره دیدارش با مراجع عظام قم و دغدغه‌های آنها در حوزه فرهنگی عنوان کرد: من در این سفر ملاقاتی با تعدادی از مراجع عظام قم داشتم ولی هیچ کدام نه تنها دغدغه‌ای را در حوزه فرهنگی مطرح نکردند بلکه از برخی اقدامات وزارت ارشاد نیز تشکر کردند.

جنتی درباره انتشار اخباری مبنی بر دیدارش با آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: من اصلاً درخواستی برای ملاقات با آیت الله مکارم شیرازی نداشتم چرا که فرصتی برای این دیدار نبود. باید در فرصت ۱۲ ساعته‌ای که داشتم هم از برخی مراکز بازدید می‌کردم و هم با برخی آقایان مراجع ملاقات می‌کردم و بالاخره دیدار با تعدادی از آنها امکان‌پذیر نبود. البته ما تقسیم بندی می‌کنیم که بتوانیم در سفرهای بعد آنها را ملاقات کنیم.

وی همچنین درباره تاثیر لغو تحریم‌ها در حوزه هنرهای تجسمی و امکان برگزاری حراج‌های بین‌المللی در ایران از جمله حراج کیش توضیح داد: قرار بود فردی در کیش حراج بین‌المللی برگزار کند که صحبت هایی با او صورت گرفته و حالا این امکان وجود دارد که این حراج در منطقه ما برگزار شود.

وی افزود: به هر حال این فضای جدیدی است چرا که هم موزه‌های دنیا دنبال این هستند که آثار هنر معاصر و مدرن ما را که در مخازن موزه هنرهای معاصر تهران نگهداری می‌شود به امانت بگیرند که در این زمینه قراردادی هم با آلمان منعقد شده و ایتالیا نیز خواهان برخی از آثار این گنجینه است و هم اینکه ما به دنبال آن هستیم که آثار هنرمندان ایرانی را که در سراسر دنیا پراکنده است جمع آوری کنیم مثل آثار فریده لاشایی در این نمایشگاه که از داخل و خارج کشور گردآوری شده است و کار بسیار ارزنده‌ای صورت گرفته است.

جنتی درباره امکان برگزاری یک حراج بین‌المللی همچون کریستی در ایران اظهارکرد: حراجی مثل کریستی، محصول ۲۰۰ سال سابقه است و ما باید خودمان یک حراج بین‌المللی ابداع کنیم. تاکنون هرچه انجام شده داخلی بوده و مجموعه داران و هنرمندان ایرانی خریدار آثار هنری بوده‌اند. اما اکنون باید ترتیبی داده شود که خریداران خارجی هم بتوانند وارد ایران شوند. در این زمینه حراج تهران اگرچه خوب بوده اما باید بتواند به صورت بین‌المللی برگزار شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ترکیب آثار یک هنرمند ایرانی در کنار آثار سایر هنرمندان دنیا در موزه هنرهای معاصر بیان کرد: آثار خانم لاشایی با آثار بسیاری از هنرمندان برجسته دنیا رقابت می‌کند. این هنرمند بیش از ۴ هزار اثر در طول عمر ۶۸ ساله خود آفریده است که ما بخش اندکی از آن را در این موزه می‌بینیم.

وی در پایان با اشاره به تاثیر لغو تحریم‌ها در ایران یادآور شد: آنچه ما به عنوان برجام از آن یاد می‌کنیم، توافق‌های بین ایران و کشورهای شش گانه است که آثار مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و هنری داشته و فکر می‌کنم ما وارد دوره جدیدی شده‌ایم که در این دوره تعامل و همکاری‌های بین‌المللی ما قطعاً افزایش پیدا خواهد کرد و ما می‌توانیم آثار هنرمندان ایرانی را در موزه‌ها و نمایشگاه‌های بزرگ دنیا عرضه کنیم که این همکاری‌ها دوطرفه خواهد بود.

منبع: مهر

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۱۶ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “حراج‌های بین‌المللی بعد از لغو تحریم‌ها برپا می‌شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫153 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت