کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جنجال در آمریکا: برجام باید پاره شود

سناتور جمهوریخواه امریکایی که در رقابت برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ناکام مانده، خواستار «پاره کردن فوری» برجام شد.

pic-24614-1456054848

سناتور جمهوریخواه که تا چند ماه قبل نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا هم بوده، اظهاراتی علیه برجام و همچنین خبر «باج ۴۰۰ میلیون دلاری دولت باراک اوباما به ایران» مطرح کرده است.

در ادامه جنجال در امریکا بر سر خبر «باج ۴۰۰ میلیون دلاری دولت باراک اوباما به ایران برای آزادی زندانیان امریکایی»، سناتور جمهوریخواه این کشور که در رقابت برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ناکام مانده، در این باره اظهارنظر کرده است.

چند روز قبل بود که رسانه‌ وابسته به جمهوریخواهان در امریکا خبر از اعطای ۴۰۰ میلیون دلار به ایران از سوی دولت باراک اوباما داد تا مقدمات آزادی ۴ زندانی امریکایی از ایران فراهم شود.

پس از انتشار این خبر، مخالفان دولت دموکرات به ویژه جمهوریخواهان در امریکا، رییس‌جمهور این کشور را به «باج دادن به ایران» متهم کرده‌اند؛ اتهامی که باراک اوباما و دولتش به شدت آن را رد کرده‌اند.

حالا سناتور ایالت تگزاس که تا چند ماه قبل به شدت در تلاش برای پیروزی در مبارزات مقدماتی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بود، باراک اوباما را به «باج دادن» متهم کرده است.

«تد کروز» در بیانیه‌ای ضمن مخالفت شدید با آنچه «باج دادن به ایران» خوانده، بر لزوم پاره کردن توافق هسته‌‎ای ایران و گروه ۱+۵ تاکید کرده است.

او که بارها مخالفتش با برجام را تکرار کرده است، حالا در بیانیه جدید ادعا کرده است: «این(برجام) چیزی بیش از مجموعه‌هایی از رشوه‌ها و توافقات محرمانه نیست و هیچ کاری برای ممانعت ایران از دستیابی به توانمندی هسته‌ای نخواهد کرد».

سایت کسب و کار بازده

منبع: باشگاه خبرنگاران

موضوع محوری:

برجام

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی