کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جان کری: توافق با ایران پس از اوباما پا برجا خواهد ماند

جان کری وزیر امور خارجه امریکا با اذعان بر اینکه توافق به‌دست آمده با ایران پس از باراک اوباما نیز پابرجا خواهد ماند، گفت: این بار در مورد ایران وظیفه داریم تا آخرین حد ممکن، راه‌حل دیپلماتیک را به کار گیریم.

John_Kerry.jpg

جان کری در مصاحبه با روزنامه هافینگتن پست تاکید کرد: توافقنامه به‌دست آمده با ایران پس از پایان ریاست جمهوری اوباما نیز پابرجا خواهد بود.

به گزارش بازده و به نقل از ایرنا، وی با مضحک خواندن ادعاهای نامزد‌های ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه مبنی بر پاره کردن توافقنامه در صورت موفقیت، خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود درصد حمایت‌کنندگان از توافقنامه ایران در امریکا با شروع دوران رییس‌جمهوری بعدی به ۹۰ درصد برسد و در این شرایط رییس جمهوری بعدی به هیچ وجه قادر نخواهد بود چنین ادعایی را عملی کند.

وی اضافه کرد: من چنین چیزی را عملی نمی‌دانم، رییس‌جمهوری بعدی امریکا، توافقنامه‌ای را که سازمان ملل و ۵ کشور قدرتمند دیگر که درآن نقش داشته‌اند و از آن حمایت کرده‌اند را کنار بگذارد و بگوید، ببخشید ما این توافقنامه را قبول نداریم و بدنبال ایجاد شرایط دیگری در خاورمیانه می‌باشیم.

هافینگتن پست می‌نویسد، جنگ عراق و رای موافق جان کری نسبت به این جنگ، بی‌شک بیشترین صدمه را به موقعیت سیاسی جان کری وارد کرد ولی حل دیپلماتیک موضوع هسته‌ای ایران، بی‌شک بعنوان نقطه عطفی در کارنامه وی در طول مسئولیت وزارت خارجه متجلی است.

جان کری در این باره گفت: من همواره از آن رای خود پشیمانم(حمله به عراق)، به این دلیل که فکر می‌کنم آن رای من مورد سوء استفاده قرار گرفته، به ما قول داده بودند دشمن به سرعت از بین خواهد رفت و در آن زمان فکر می‌کردم جنگ به اضطرار لازم است.

وی افزود، پس رای من رای اشتباهی بود و باید واقعیت را قبول کرد.

وی اضافه کرد، بنابراین این بار در قبال ایران وظیفه داریم تا آخرین حد ممکن راه‌حل دیپلماتیک را به کار گیریم.

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۰ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی