کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جانی هالیدی خواننده نامدار فرانسوی درگذشت

جانی هالیدی خواننده  مشهور فرانسوی در ۷۴ سالگی چشم از جهان فروبست. او در طول شش دهه فعالیت هنری خود ۱۱۰ آلبوم منتشر کرد و چهره‌ای اسطوره‌ای در دنیای موسیقی فرانسه بود.

جانی هالیدی خواننده نامدار فرانسوی درگذشت

“مرگ یک اسطوره” تیتری است که شماری از رسانه‌های فرانسوی برای انتشار خبر درگذشت جانی انتخاب کردند. جانی هالیدی یا الویس فرانسه بامداد چهارشنبه ششم دسامبر (۱۵ آذر) به دلیل بیماری سرطان ریه چشم از جهان فروبست.

او سال ۱۹۶۰ میلادی زمانی که تنها ۱۷ سال داشت با چند اجرای تلویزیونی به شهرت رسید و یک سال بعد از آن، نخستین آلبوم خود به نام “هلو جانی” را منتشر کرد.

این خواننده فرانسوی با الهام از الویس پریسلی خواننده آمریکایی، موسیقی راک را با ترانه‌های فرانسوی تلفیق کرد و به سرعت به ستاره موسیقی فرانسه و خواننده محبوب جوانان این کشور تبدیل شد.

جانی هالیدی در ۶۰ سال گذشته با انتشار بیش از ۱۱۰ آلبوم و برگزاری ۱۸۰ تور به چهره‌ای اسطوره‌ای در این کشور تبدیل شد. آلبوم‌های جانی هالیدی که او خود ترانه‌سرا و آهنگساز برخی از ترانه‌های آنها بود، بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه به فروش رفته‌اند. از جمله محبوب‌ترین ترانه‌های او می‌توان “چه دوستت دارم” یا”آتش را روشن کن” اشاره کرد.

جانی هالیدی در دهه ۸۰ میلادی وارد دنیای سینما شد و دو دهه بعد  برای بازی در فیلم “مردی در قطار” جایزه بهترین بازیگر مرد سال فرانسه را دریافت کرد. وی در خارج از مرزهای فرانسه نتوانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

جانی هالیدی خواننده نامدار فرانسوی درگذشت


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی