کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تولد یک استارت آپ توانمند

تولد یک استارت آپ توانمند

در این مقاله به ایجاد یا تولد یک استارت آپ توانمند پرداخته می شود.

زمانی‌که شما یک مشکل مستمر پیدا می‌کنید و یک طوفان مغزی را برای چاره‌سازی راه می‌اندازید چه اتفاقی می‌افتد؟ شاید تصادفا به یک نوبنیاد (استارت آپ) توانمند برسید.

startup.jpg

کارآفرینی با دانشگاه پیوند می‌خورد: گروهی از دانشجویان دنیای پژوهش را تغییر می‌دهند.

می‌توانیم به کسب و کارهایی بیندیشیم که توسط کاسبان باتجربه‌ای ایجاد شده‌اند که بیشتر وقت‌شان را بیرون از کلاس درس و مدرسه گذرانده‌اند. بیشتر کسب و کارهای کارآفرینانه بیرون از محیط‌های دانشگاهی و خوابگاه‌های دانشجویی راه‌اندازی می‌شوند.

 آریل کاتز، کالمن ویکتور، ذکریا فورستاین، هر سه دانشجویانی هستند که عناوین شغلی دیگری نیز به ترتیب شامل مدیرعامل، مدیر ارشد برنامه‌ریزی، و رئیس بخش ارتباطات دارند.

داستان این سه، مثال کلاسیکی از کارآفرینی در اتاق خوابگاه کالج است که یک ایده می‌تواند یک شرکت توانمند در حال رشد را متولد کند.

مشکل بروز می‌کند

مساله زمانی آشکار شد که دو نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی مشکل مشترکی پیدا کردند. آریل کاتز، اهل سانی بینگهامتون، و کالمن ویکتور اهل کلمبیا پی بردند که هر دوی آن‌ها برای یافتن تمام تحقیقاتی که در دانشگاه‌شان در حال انجام بود و نحوه‌ی مشارکت در آن‌ها مشکل عدیده‌ای دارند. زمانی که آن‌ها شروع به جستجو برای تحقیقات پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد خود کردند به مسائل مشابهی برخوردند و متوجه شدند هیچ منبعی(پایگاهی) برای آگاهی در مورد تمام تحقیقاتی که در دانشگاه‌های سراسر امریکا انجام می‌شود، وجود ندارد.

دامنه‌ی مشکل گسترده می‌شود

کاتز و ویکتور متوجه شدند که افراد بسیاری در این مشکل با آنان سهیم هستند. در سراسر آمریکا، دانشجویان در پیدا کردن تحقیقات انجام شده یا در حال انجام در کالج یا دانشگاه خود دچار مشکل بودند، و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی با تلاشی بی‌وقفه در برنامه‌های عرضه شده‌ی کتاب‌خانه‌ها به جست‌وجو پرداختند. دستیابی به تحقیقات برای دانش‌آموزان دبیرستانی و دیگران در خارج از دانشگاه‌های سنتی حتی سخت‌تر هم بود.

پاسخ ارائه می‌شود

پریدن از مرحله‌ای که مشکل و دشواری در آن وجود دارد به مرحله‌ی گفتن این جمله که “هی، عالی نمی‌شد اگه…؟” غیرعادی نیست، اما رسیدن به مرحله‌ی اجرای واقعی بسیار مشکل‌ است. کاتز و ویکتور آن موانع را به راحتی و با کمک مدیر فناوری اطلاعات خود ذکریا فورستاین برچیدند، و امروز ایده‌ی هوشمندانه‌ی آن‌ها، یک شرکت به سرعت در حال رشد و گسترش است.

نتیجه به بار می‌نشیند

آنان پلت‌فرم برنامه‌ی اصلی کار را ایجاد کردند که این امکان را به وجود می‌آورد تا دانشجویان، اعضای هیات‌علمی، و دیگران به پژوهش‌های جاری در هر دانشگاه پی ببرند و افراد علاقمند به انتشارات و اختراعات ثبت‌شده‌ی اخیر، در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در مورد جدیدترین پیشرفت‌های پژوهشی آگاهی یابند. دانشجویان حتی می‌توانند به طورمستقیم از طریق این پلت‌فرم، تقاضای کار در یک آزمایشگاه کنند. این یک سایت یک‌ایستگاهی برای پژوهش است. یعنی سایتی که انواع جستجو را می‌توان در آن انجام داد و دارای انواع اطلاعات است.  تصور کنید گوگل و لینک‌دین برای جست‌وجو با هم ادغام شوند.

مساله‌ی نام‌گذاری

مکان متمرکز کاتز و ویکتور برای صنعت، دولت، دانشگاه، پژوهشگران، و دانشجویان به منظور ارتباط و همکاری، از طریق یک شرکت دانشگاهی در یک زمان بنا می‌شود و شرکا به آن نامی می‌دهند که ساده، به‌یادماندنی، و توصیفی ‌است: ResearchConnection.

همواره داشتن یک ایده، بسیار عالی است، اما درواقع عملی‌کردن و اجرا کردن آن، افراد مناسب با طرز فکر مناسب را می‌طلبد. تنها راه برای پیش بردن آن، این است که مطمئن شوید شما برای سپردن آن به افکار و دستان کسانی که  واقعا به آن نیاز دارند، روابط و سرسختی دارید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

//بازده//

تولد یک استارت آپ توانمند

منبع : entrepreneur


مطالب مرتبط
راه اندازی یک کسب و کار: ۶ گام عملی برای راه اندازی یک کسب و کار
موفقیت بیمه ای آمیخته از فناوری/ کسب و کاری نوبنیاد به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار
۶ دلیل رایج ورشکستگی کسب و کار
جلوی فاجعه در استارت آپ خود را بگیرید
۵ مهارت کلیدی مدیرعامل استارت آپ
۳ نکته کلیدی انتخاب رنگ برای کسب و کار تان
مشکلات استارت آپ خود را قبل از شروع کسب و کار بشناسید
‌۵ نکته برای استخدام بهترین نیروها برای یک استارت آپ
انواع استارت آپ :۶ نوع استارت آپ که دولت ها باید بشناسند
۲۰ چیز که کارآفرینان درباره سرمایه گذاران فرشته باید بدانند
استارت آپ های تک شاخ: حرکت از ایده‌های شکست خورده به سمت برندهای موفق
۲۵۰ بهترین ایده های راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی