کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

توصیه معاون وزیر ارتباطات به مدیران دولتی در استفاده از گوشی‌های هوشمند

مدتی است که اخباری مبنی بر منع برخی قشرهای جامعه از جمله مدیران دولتی در استفاده از گوشی‌های هوشمند منتشر می‌شود.

به گزارش بازده، مدتی است که اخباری مبنی بر منع برخی قشرهای جامعه از جمله مدیران دولتی در استفاده از گوشی‌های هوشمند منتشر می‌شود. با این حال هنوز ابعاد این موضوع به درستی بررسی و تبیین نشده است.

mobile.jpg

در همین راستا نصرالله جهانگرد در گفت‌وگو با ایسنا به اهمیت این موضوع اشاره و اظهار کرد: لازم است برای آنکه در کشور به نظم بهتری برسیم، ارتباطات کارکنان دولت از جمله ایمیل‌های کاری هم از ایمیل‌های شخصی جدا شود و برای استفاده دولتی و کاری حتما از ایمیل‌های رسمی که سرور آنها در داخل کشور است بهره بگیریم.

رییس سازمان فناوری اطلاعات همچنین یادآورشد: احتمالا مطلع هستید یکی از چالش‌هایی که خانم هیلاری کلینتون به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری امریکا با آن مواجه شده بحث استفاده از ایمیل شخصی برای مبادله برخی اطلاعات دولتی است.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر در امریکا که مهد فناوری‌های اینترنتی است مدیر دولتی در نقل و انتقال اطلاعات کاری خود اجازه ندارد از هر محیطی استفاده کند.

معاون وزیر ارتباطات در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به صحبت‌هایی که چندی پیش درخصوص منع استفاده مدیران دولتی از گوشی‌های همراه هوشمند مطرح شده بود، اظهارکرد: لازم است مدیران دولتی در استفاده از گوشی‌های هوشمند دقت کنند، به‌خصوص در کارهای اداری لازم است مسائل امنیتی کاملا رعایت شود چراکه احتمال دسترسی حداقل چهار گروه به اطلاعات موجود برروی یک گوشی هوشمند وجود دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه اپراتور ارائه دهنده خدمات تلفن همراه، شرکت سازنده گوشی، شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزارهای نصب شده برروی گوشی و درنهایت شرکت ارائه‌کننده اینترنت همه به اطلاعات مختلف روی گوشی افراد امکان دسترسی دارند، توضیح داد: بر همین اساس لازم است مدیران و کارشناسان ارشد دولتی اطلاعات کاری خود از فیلم و عکس گرفته تا اسناد و مطالب مختلف را برروی دستگاه‌های ارتباطی شخصی نگهداری نکنند و برای مکالمات با محتوای محرمانه نیز بهتر آن است که گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار نگیرد.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی