کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تهدید جدی ظریف سامسونگ را مجبور به اهدای گوشی به ورزشکاران ایرانی کرد

وزیر امور خارجه کشورمان دکتر ظریف سامسونگ را تهدید کرد که اگر به این رفتار غیر اخلاقی با ورزشکاران ایرانی ادامه بدهد و آنها را از گوشی های اهدایی محروم کند وی نیز گوشی همراه خود را عوض می کند و روابط ایران و کره جنوبی به تیرگی می گراید. به نظر می رسد این تهدید موثر بوده و سامسونگ موضع خود را عوض کرده و گوشی های اهدایی را برای ورزشکاران ایرانی فرستاده است.

تهدید جدی ظریف سامسونگ را مجبور به اهدای گوشی به ورزشکاران ایرانی کرد

شرکت “سامسونگ الکترونیکس” که اسپانسر اصلی رقابت‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در کره جنوبی به‌شمار می‌رود، چهارهزار گوشی موبایل گالاکسی نوت ۸ را برای هدیه به شرکت‌کنندگان در رقابت‌های المپیک پیونگ‌چانگ تهیه دیده است.

روز چهارشنبه ( ۷ فوریه / ۱۸ بهمن) خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که ورزشکاران ایرانی و کره شمالی از این گوشی‌ها که حاوی اطلاعات مورد نیاز ورزشکاران است، بی‌نصیب خواهند بود.

علت این اقدام، تحریم‌های بین‌المللی علیه دو کشور عنوان شده بود.ساعاتی پس از پخش این خبر مقامات سیاسی و ورزشی ایران واکنش‌های شدیدی به این خبر نشان دادند و شرکت سامسونگ را به تحریم تهدید کردند. علاوه بر این، وزارت امور خارجه ایران سفیر کره جنوبی را فراخواند و رئیس کمیته المپیک ایران اعتراض خود را به کمیته بین‌المللی المپیک و ستاد برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی در پیونگ چانگ ابلاغ کرد.

محمد جواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان پس از اقدام غیراخلاقی شرکت سامسونگ در عدم ارائه گوشی سامسونگ به ورزشکاران ایرانی در جریان برگزاری المپیک زمستانی در کره جنوبی در جلسه‌ای به سفیر کره جنوبی در تهران اعلام کرده است که اگر کره‌ای‌ها تا پایان امروز این اقدام خود را جبران نکنند، گوشی خود را تغییر خواهد داد. در حال حاضر گوش همراه محمد جواد ظریف سامسونگ گلکسی اس ۸ است.

بیانیه سامسونگ

بعدازظهر پنجشنبه (۸ فوریه) خبرگزاری تسنیم گزارش داد که  شرکت سامسونگ در این رابطه بیانیه‌ای منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، سامسونگ در بیانیه خود تاکید کرده  که دخالتی در روند بررسی کمیته بین‌المللی المپیک برای تحویل گوشی‌ها به ورزشکاران ایرانی نداشته، «اما برای جلوگیری از هرگونه سوءتفاهم به‌صورت فعال اطلاعات لازم را در اختیار این کمیته قرار داده است.»

به گزارش تسنیم، کمیته بین‌المللی المپیک نهایتاً به این تصمیم رسیده است که گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ را در اختیار ورزشکاران ایرانی قرار دهد.

عبدی افتخاری، سرپرست کاروان ایران در المپیک زمستانی گفته است که ورزشکاران ایرانی از دریافت گوشی‌هایشان خودداری کرده‌اند و گفته‌اند: «به دنبال این هستیم که این شرکت به صورت رسمی از ما عذرخواهی کند.»

گفته می‌شود، گوشی‌های موبایل در اختیار ورزشکاران کره شمالی نیز قرار خواهند گرفت، اما آنها باید تلفن‌های یکهزار دلاری را پس از پایان بازی‌ها بازگردانند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

تهدید جدی ظریف سامسونگ را مجبور به اهدای گوشی به ورزشکاران ایرانی کرد


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی