کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تفکیک رنگی خودروها طرحی ایده‌آل برای نجات هوای تهران و تهرانی‌ها

دبیر شورای‌عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از تصویب ضوابط اجرایی محدوده‌های کم‌آلاینده یا کاهش آلودگی هوا به‌ جای اجرای طرح زوج یا فرد در جلسه ١١٩ شورای‌عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور خبر داد.

Pollution.jpg

به گزارش بازده، مهدی یدی‌همدانی با بیان اینکه این مصوبه نیازمند رفع برخی ابهامات جزئی درخصوص دسته‌بندی خودروهاست و برای اجرای آن سیستم رنگ‌بندی‌ خودروها در طرح موسوم به (LEZ) شامل سه رنگ قرمز، زرد و سبز طراحی خواهد شد، گفت: گروه قرمز خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی، گروه زرد خودروهایی با استاندارد زیر یورو ٥ که شامل بیشتر خودروهای کشور هستند و گروه سبز خودروهای برقی، هیبریدی و خودروهای یورو ٥ به بالا هستند.

وی در گفت‌وگو با ایسنا با برآوردی ایده‌آل‌گرا گفته است که با اجرای این دسته‌بندی، گروه قرمز یعنی خودروهای فرسوده و خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، در تمام روزهای کاری سال از شش صبح تا ساعت ١٩ نمی‌توانند وارد محدوده تعیین ‌شده شوند. برای گروه زرد هم که بیشتر خودروها را شامل می‌شوند، در روزهایی که هوا در شرایط ناسالم قرار بگیرد محدودیت تردد زوج و فرد اعمال می‌شود و گروه سبز که خودروهای پاک هستند، تابع وضعیت هوا نیستند و در همه شرایط می‌توانند وارد محدوده شوند.

همدانی اشاره‌ای به تعداد خودروهایی که در گروه زرد و قرمز قرار می‌گیرند یا فرآیند زمانی اجرای طرح نکرده و در عین‌ حال موضوع توان اجرایی پلیس در اجرای این طرح را مورد اشاره قرار داده است. از سوی دیگر با توجه به سابقه طرح‌های شکست‌خورده‌ای چون شناسایی و ساماندهی مسافربرهای شخصی، از‌رده‌خارج‌کردن خودروهای فرسوده و حتی اجرای درست طرح زوج و فرد که همراه با اشکالات زیادی بوده است، باید دید زمینه‌های اجرای این مهم یعنی شناسایی مؤلفه‌های موردنظر برای شناسایی خودروها چه زمانی به‌دست می‌آید، چراکه تنها همین یک مورد می‌تواند تأثیر زیادی در برنامه‌ریزی‌های ترافیک شهری داشته باشد.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: شرق

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۲ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی