کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

انتقاد اعضای شورای امنیت از تصمیم آمریکا در مورد بیت المقدس

در جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل که روز جمعه (۸ دسامبر/ ۱۷ آذر) در نیویورک برگزار شد، هر ۱۴ عضو این شورا انتقادهای شدیدی را متوجه تصمیم آمریکا در مورد بیت المقدس و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل کردند.عبدالطیف ابولاعطا، نماینده مصر در سازمان ملل تصمیم آمریکا را “یک بدعت خطرناک” توصیف کرد.

انتقاد اعضای شورای امنیت از تصمیم آمریکا در مورد بیت المقدس

شورا بیانیه‌ای در پایان جلسه خود صادر نکرد، زیرا برای چنین کاری به رای همه اعضای دارای حق وتو به شمول آمریکا نیاز است.

شماری از کشورهای اروپایی عضو و غیرعضو شورای امنیت، شامل سوئد، آلمان، ایتالیا، بریتانیا نیز با صدور بیانیه‌ای تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل را نقص قطعنامه‌های سازمان ملل و برای دستیابی به صلح در منطقه غیرسودمند خواندند.

دفاع هیلی از تصمیم آمریکا

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، در جلسه اضطراری شورای امنیت از تصمیم کشورش در مورد اورشلیم دفاع کرد و گفت: «من نگرانی اعضایی که تقاضای این جلسه را داده‌اند درک می‌کنم. تغییر البته دشوار است، ولی ما نباید در این که بیان واقعیت چه نتیجه‌ای به بار می‌آورد تردید کنیم.» او افزود که “آمریکا کماکان مجدانه به روند صلح برای خاورمیانه پایبند است و در حال حاضر این هدف بیش از هر زمان دیگری در دسترس است.”

هیلی همچنین سازمان ملل را نیز مورد انتقاد قرار داد و آن را متهم کرد که «بیش از آن که به پیشرفت روند صلح کمک کند به آن آسیب می‌رساند.»

نمایندگان اسرائیل و تشکیلات خودمختار فلسطین هم که در جلسه اضطراری شورای امنیت حاضر بودند به اظهار نظر در باره تصمیم دولت آمریکا پرداختند. ریاض منصور، نماینده فلسطینی‌ها تصمیم یادشده را “شدیدا تاسف‌بار” خواند، ولی نماینده اسرائیل ضمن استقبال از این تصمیم، آن را “گام بزرگی به سود اسرائیل و صلح در جهان” توصیف کرد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

انتقاد اعضای شورای امنیت از تصمیم آمریکا در مورد بیت المقدس


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی