کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

راه تشخیص چیکونگونیا از آرتریت روماتوئید چیست؟

26842.jpgپژوهشگران می‌گویند که پزشکان باید سوابق پزشکی و مسافرتی بیماران‌شان را به‌عنوان راه تشخیص چیکونگونیا از آرتریت روماتوئید بررسی کنند. چیکونگونیا بیماری است که از پشه منتقل می‌شود و مشخصه‌ی آن درد و تورم مفاصل است، که علایم مشابهش در افراد مبتلا به آرتریت روماتویید است.

پژوهشگران همچنین دریافتند در آزمایش‌های خون اشخاصی که ویروس چیکونگونیا دارند و افراد با آرتریت روماتویید نتایج مشابهی وجود دارد. به همین دلیل با بعضی بیماران آلوده به چیکونگونیا اشتباه گرفته می‌شوند.

پژوهشگران دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه واشنگتن در نتیجه‌ی تحقیقات‌شان دریافتند ضروری است پزشکان، سوابق پزشکی و مسافرتی بیمارانشان را به منظور تشخیص صحیح یکی از این دو بیماری، در اختیار داشته باشند.

مطلب مرتبط: مقابله با التهاب مفاصل یا آرتریت با این ۱۱ راه عالی

جاناتان ماین و همکارانش می‌گویند “درحال‌حاضر، سوابق مسافرتی بیماران در میان بهترین ابزارهای تشخیصی برای پزشکان است. در سفرهای اخیر به کاراییب، امریکای جنوبی و مرکزی، افریقا، هند و نواحی دیگری که این ویروس در آن شایع است، باید نسبت به عفونت چیکونگونیا مظنون تر بود.”

این پژوهشگران افزودند که علاوه بر سوابق مسافرتی بیماران، علایم خاصی نیز می‌توانند مشخص‌کننده ی عفونت چیکونگونیا باشند. به عنوان مثال این بیماری، اغلب با تب بالا و شروع ناگهانی درد شدید مفاصل، آغاز می‌شود، نشانه هایی که اغلب در بیماران مبتلا به آرتریت روماتویید دیده نمی‌شود.

در مطالعه‌ای جدید، جاناتان ماین و همکارانش ۱۰ فرد مبتلا به چیکونگونیا را بررسی کردند که در ژوئن ۲۰۱۴ به هاییتی سفر کرده بودند. این بیماران بین هفت تا ده هفته پس از نشان دادن علایم چیکونگونیا، بررسی شدند که طی آن، هشت نفر از آنها آرتریت پیشرفته و برخی درد شدید مفصل داشتند که راه رفتن را برایشان دشوار کرده بود.

پژوهشگران توانستند چیکونگونیا را با انجام آزمایشات بسیار تخصصی روی سیستم ایمنی بدن این افراد، شناسایی کنند. چنین آزمایشاتی تنها در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ( CDC) و در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی ایالات متحد امریکا در دسترس هستند.

ماین و تیمش اشاره کردند با اینکه چیکونگونیا توسط پشه‌ها منتقل می‌شود اغلب علایمی مانند تب و لرز دارد، این علائم بعد از چند روز فروکش می‌کنند، ولی درد شدید مفصل می‌تواند بیش از یک سال به طول بینجامد.

به گفته ی پژوهشگران، تشخیص چیکونگونیا از آرتریت روماتویید در مراحل اولیه می‌تواند چالش بر انگیز باشد چراکه علایم اولیه ی آنها به قدر کافی متمایز نیست.


سایت کسب و کار بازده

راه تشخیص چیکونگونیا از آرتریت روماتوئید

منبع: لایف هک


 

مطالب مرتبط
۱۰ کار برای سریع ثروتمند شدن
سقف شیشه ای تبعیض جنسیت
‌۷ کار که نباید در فضای مجازی اینترنت انجام دهید
چرا آدم های باهوش دوستان کمتری دارند ؟
۵ ترفند مدیریت زمان برای فروشندگان که سریعتر و هوشمندانه تر بفروشند
۵ ترفند برای پس انداز پول بیشتر
۵ دلیل که آدم های شلخته ذهن خلاق تر و مبتکرتری دارند
رابطه سرطان و خشم فروخورده شده را باید بدانید
انحراف ستون فقرات: ۵ روش تشخیص خانگی انحراف ستون فقرات
اگر این ۶ دغدغه را دارید بسیار باهوش هستید
خواص قهوه :۲۰ بهترین خواص قهوه برای سلامتی
۱۰ رایج ترین دروغ والدین به فرزندان

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی