کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تشخیص سرطان پوست بر اساس تعداد خال های بدن

خبرها حاکی از تشخیص سرطان پوست بر اساس تعداد خال های بدن است. موضوع نوشتار به این خبر اختصاص دارد.

بر اساس مطالعات جدید پژوهشگران، بررسی و تعیین تعداد خال‌های موجود در بدن انسان و به ویژه خال‌های موجود در بازوی راست، می‌تواند روشی مناسب جهت شناسائی خطر ابتلا به سرطان پوست در افراد باشد.

تشخیص سرطان پوست بر اساس تعداد خال های بدن

مطالعات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد افرادی که در بازوی راست خود دارای تعداد زیادی خال بوده و این خال‌ها از ۱۱ عدد بیشتر است، در خطر ابتلا به سرطان پوست یا ملانوما قرار دارند.

به باور محققان، در صورتی که یک فرد به طور متوسط بیش از ۱۰۰ خال در سراسر بدن خود داشته باشد نیز در معرض خطر بیشتر ابتلا به سرطان پوست قرار دارد. در این پژوهش ها، اطلاعات مربوط به بیش از ۳۰۰ فرد دوقلو در بریتانیا مورد بررسی قرار گرفت.

مطالعات فوق تحت نظر تیمی از پژوهشگران دانشگاه کینگ کالج لندن انجام شد و پژوهشگران برای یک دوره زمانی ۸ ساله، اطلاعات گروه بزرگی از مشارکت‌کنندگان که همه آنها را زنان تشکیل می‌داد بررسی و ثبت کردند. در این مطالعات، کلیه اطلاعات مرتبط با خال‌ها و لکه‌های پوستی این افراد، تحت کنترل و مشاهده قرار گرفت.

مطلب مرتبط: علائم هشداردهنده مهلک ترین نوع سرطان پوست که باید بدانید

در ادامه این تحقیقات، پژوهشگران به بررسی شرایط جسمی و پوست بیش از ۴۰۰ بیمار مبتلا به سرطان پوست از هر دو گروه جنسیتی زنان و مردان پرداخته و دریافتند بررسی و شمارش تعداد خال‌های بدن و به ویژه خال‌های موجود در بازوی راست، می‌تواند به عنوان یک عامل قابل اطمینان جهت اطلاع از میزان ریسک ابتلا به سرطان پوست در افراد تلقی شده و مورد توجه قرار گیرد.

پژوهشگران این تیم تحقیقاتی با آنالیز اطلاعات کسب شده از داوطلبان فوق‌الذکر دریافتند شانس ابتلا به سرطان پوست در زنانی که در بازوی راست آنها دست کم هفت خال وجود دارد ۹ برابر بیشتر از افراد عادی بوده و این موضوع برای کسانی که در سراسر بدن خود بیش از ۵۰ خال دارند نیز صدق می‌کند. در این مطالعات همچنین مشخص شد که دارا بودن بیش از ۱۱ خال در بازوی راست و یا ۱۰۰ خال در سراسر بدن، به معنی خطر بسیار زیاد ابتلا به سرطان پوست در آن فرد بوده و وی باید در رابطه با انجام تمهیدات پیشگیرانه در زمینه مراقبت از پوست خود هوشیار باشد.

در همین زمینه سرپرست تیم تحقیق می‌گوید: “نتایج این پژوهش‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در شناخت افراد مستعد ابتلا به سرطان پوست و شناسائی و تشخیص زودهنگام این بیماری توسط پزشکان داشته باشد. در حقیقت این روش تشخیص بسیار ساده بوده و تنها با معاینه فیزیکی پوست بدن افراد قابل اجرا است.”

امیدواریم نوشتار ” تشخیص سرطان پوست بر اساس تعداد خال های بدن ” برای‌تان جالب بوده‌باشد.


سایت کسب و کار بازده

تشخیص سرطان پوست بر اساس تعداد خال های بدن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


 

(مشاهده ۷۹ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “تشخیص سرطان پوست بر اساس تعداد خال های بدن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫270 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت