کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تشخیص احتمال سکته قلبی با یک آزمایش ساده خانگی

روشی ابداع شده‌است که با استفاده از آن می‌توان به تشخیص احتمال سکته قلبی با یک آزمایش ساده خانگی پرداخت. با ما همراه باشید تا از این روش برای‌تان بگوییم.

محققان دانشگاه سینسیناتی امریکا یک آزمایش ساده مبتنی بر کاغذ طراحی کرده‌اند که می‌تواند به بیماران مبتلا به اختلالات لخته شدن خون برای انجام آزمایشات منظم در خانه کمک کند.

سکته قلبی

اگرچه لخته شدن خون در اثر بریدگی یا آسیب می‌تواند عادی باشد، گاهی اوقات لخته‌های خونی در درون رگهایی شکل می‌گیرند که آسیب ندیده یا بریده نشده‌اند.

برای بیماران در معرض لخته شدن خون، سکته و فشار خون بالا، آزمایش‌های روتین آزمایشگاهی برای نظارت بر داروهای رقیق‌کننده خون می‌تواند مکرر، پرهزینه و دردناک باشد.

افراد دچار به بیماری‌های قلبی‌عروقی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون وریدی، نارسایی احتقانی قلب، بیماری کلیه و سایر امراض در معرض خطر بالای لخته شدن خون قرار دارند به ویژه زمانی که سطوح داروهای رقیق‌کننده خون بسیار ضعیف یا قوی می‌شود.

مطلب مرتبط: ۸ مهمترین نشانه های سکته قلبی قبل از وقوع

این عدم تعادل در صورتی که به موقع تشخیص داده نشود، می‌تواند به سرعت به سکته ایسکمیک (لخته شدن خون) یا هموراژیک (خونریزی) منجر شود.

محققان با استفاده از فیلم‌های نانوفیبر در درون مواد متخلخل کاغذی که داخل یک جعبه پلاستیکی قرار داشتند، توانستند به سرعت سطح توانایی خون را برای لخته شدن تشخیص دهند و همه این کارها در خانه فرد و با استفاده از یک قطره خون از سر انگشت فرد انجام شد.

تغییرات نامحسوس در سطح خواص انعقادی بطور عادی بسته به غذاهای خاص و شرایط کلی سلامت رخ می‌دهد. اما تغییر بزرگ در این سطوح بطور آنی در آزمایش کاغذی نمایش داده می‌شود و الگوهای لخته در یک سر طیف یا سوی دیگر آن ثبت می‌شود.

این یافته‌ها در هشتمین نشست بین‌المللی رسانه متخلخل و نشست سالانه انجمن بین‌المللی رسانه متخلخل در سینسیناتی ارائه شده است.


سایت کسب و کار بازده

تشخیص احتمال سکته قلبی با یک آزمایش ساده خانگی

منبع: ایسنا


 

مطالب مرتبط
آلودگی صوتی تهدیدی جدی برای سلامت قلب
۶ علامت برای تشخیص حمله قلبی ۱ ماه قبل از وقوع و غافلگیر شدن
فکر کردن با عقل یا قلب: شما با عقل یا قلب تان فکر می کنید ؟
۱۵ مهمترین نشانه های سکته قلبی قبل از وقوع
۸ ویژگی افراد با هوش هیجانی بالا
چگونه چاکرا قلب‌تان را بگشایید
۸ نشانه حمله قلبی که به شما هشدار می‌دهند
مرگ ناگهانی قلبی در جوانان چگونه است؟
۳ تست خیلی ساده که می‌گوید چه کسی زودتر می‌میرد
۶ خوراکی مضر برای قلب
سکته قلبی ، سکته مغزی ، و ایست قلبی چه فرقی با هم دارند
۷ کار آسان که ۸۰ درصد احتمال حمله قلبی را کاهش می‌دهد

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی