کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تسهیلات‌دهی بانک‌ها بالا رفت

مانده تسهیلات پرداختی شبکه بانکی در نیمه اول امسال با رشد حدود پنج درصدی به بیش از ۶۵۳ هزار میلیارد تومان رسید.

money-rials.jpg

آخرین ترازنامه منتشره بانک مرکزی از فعالیت مالی بانکها و موسسات اعتباری نشان می‌دهد که مانده تسهیلات پرداختی در این بخش از ۶۲۴ هزار میلیارد در پایان اسفند ماه سال گذشته به حدود ۶۵۳.۷ هزار میلیارد تومان تا ابتدای مهرماه امسال رسیده که رشد حدود ۴.۸ درصدی دارد.

تسهیلات بانکی که در قابل حدود ۱۱ عقد اسلامی پرداخت شده در حال حاضر روندی طی کرده که در چهار عقد مضاربه، سلف، فروش اقساطی و اجاره به شرط تملیک کاهش داشته است. این در حالی است که در مانده تسهیلات دهی در قالب عقد مضاربه با کاهش ۱.۲۳ درصد به ۱۵.۴ هزار میلیارد تومان، در سلف با ریزش۴.۶ درصد به ۲.۴ هزار میلیارد ،در فروش اقساطی با کاهش ۸.۷ درصدی به ۱۶۷ هزار میلیارد و در اجاره به شرط تملیک به ۱.۷ هزار میلیارد تومان رسیده که بیش از ۳۶ درصد کاهش دارد.

از سویی دیگر مانده تسهیلات پرداختی بانکها و موسسات اعتباری در قالب مشارکت مدنی که نسبت به سایر عقود از سهم بالاتری برخوردار است در پایان شهریور ماه ۴٫۵ درصد افزوده شده و به ۲۷۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.

آخرین وضعیت تسهیلات دهی بانکها نشان می‌دهد که مانده تسهیلات اعطایی شبکه بانکی در بخش قرض الحسنه از اسفند ۱۳۹۳ تا شهریور ۱۳۹۴ با رشد ۶٫۳ درصدی همراه بوده و از ۳۱٫۶ هزار میلیارد به ۳۳٫۷ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.در عین حال که مانده پرداختی تسهیلات جعاله ۱٫۵ درصد، مشارکت حقوقی ۳٫۲ و سرمایه گذاری مستقیم ۲۴٫۲ درصد افزایش دارد.

سایت کسب و کار بازده

منبع: ایسنا

 

 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی