کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ترامپ تعلیق تحریم های هسته ای ایران را ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد

دولت ترامپ برای اولین بار تعلیق تحریم های هسته ای را که از دولت اوباما صورت گرفته بود، تمدید کرد و به این ترتیب ۱۲۰ روز دیگر این تحریم های هسته ای که در پی توافق هسته ای تعلیق شده اند، معلق خواهند بود. همزمان، دولت آمریکا مجازات های جدیدی برای فعالیت موشکی ایران اجرا می کند.

ترامپ تعلیق تحریم های هسته ای ایران را ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد

آسوشیتدپرس چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت گزارش داد که وزارت خارجه ایالات متحده در نامه ای به کنگره آمریکا اطلاع داد تعلیق تحریم های هسته ای ایران در راستای اجرای برنامه جامعه اقدام مشترک موسوم به برجام، برای ۴ ماه دیگر تمدید می شود.

پیش از این دولت اوباما تعلیق تحریم های هسته ای را در ژانویه تمدید کرده بود و این اولین بار است که دولت ترامپ این تحریم ها را تعلیق می کند.

ترامپ از منتقدان توافق هسته ای با ایران است و آن را «بدترین توافق» نامیده با این حال دولت او به تازگی اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده است.

تعلیق این تحریم ها بخشی از توافق هسته ای است که تیرماه دو سال پیش بین ایران و کشورهای پنج به علاوه یک بین طرفین مقرر شد. ایران متعهد شد که فعالیت های هسته ای مخفیانه را متوقف کند و جامعه جهانی هم تحریم ها را بردارد.

فشار بر برنامه موشکی ایران

همزمان با تمدید تعلیق تحریم های هسته ای، دولت آمریکا فشار بر ایران برای توقف برنامه موشکی این کشور را با اضافه کردن نام هایی به لیست تحریم های خود، ادامه داده است.

رویترز گزارش داد که هفت شخص حقیقی و حقوقی ایرانی و چینی به دلیل همکاری در فعالیت‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم‌ قرار داده است.

در فهرست جدید که رویترز منتشر کرده نام رحیم احمدی و مرتضی فراست پور به عنوان مقام های وزارت دفاع ایران ذکر شده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم‌های جدید موشکی ایران نام سه شرکت چینی را به همراه شرکت ایرانی «متین صنعت نیک اندیشان» ذکر کرده است.

به گزارش رویترز، استوارت جونز دیپلمات ارشد آمریکایی که مسوول امور خاورمیانه است، روز چهارشنبه گفت: «بازنگری در حال انجام باعث نخواهد شد تا ادامه مقابله با اقدامات برهم زننده ثبات در منطقه از سوی ایران متوقف شود، اقداماتی چون حمایت از رژیم اسد، پشتیبانی از سازمان‌های تروریستی مانند حزب‌الله لبنان، یا حمایت از شبه‌نظامیان خشونت‌طلب برای تضعیف دولت‌های عراق و یمن».


وبگردی سایت کسب و کار بازده

ترامپ تعلیق تحریم های هسته ای ایران را ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی