کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تراز تجاری ایران برای نخستین بار مثبت شد

معاون کمک‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در ۷ ماه امسال برای نخستین بار در طول تاریخ تراز تجاری ایران مثبت شد.

 

taraz.jpg

محمد رضا مودودی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه توسعه صادرات غیر نفتی امری ضروری است اظهارکرد: صادرات غیر نفتی یکی از محوری‌ترین برنامه‌ها در توسعه کشور است.

وی ارتقا صادرات غیر نفتی از اولویت‌های دولت است افزود: در سیاست‌های دولت ارتقا توانمندی داخلی و سرمایه‌گذاری در حوزه ظرفیت داخلی در اولویت قرار دارد.

معاون کمک‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه شناسایی شرکت‌های توانمند در حوزه صادرات ضروری است گفت: وابستگی کشور به صادرات محصولات نفتی بسیار بالا است بگونه‌‎ای که حجم زیادی از صادرات کشور محصولات نفتی، میعانات گازی و محصولات پتروشیمی است.

مودودی با بیان اینکه رویکرد صادرات در دنیا تغییر کرده است افزود: اکنون ۸۰ درصد محصولات صادراتی در جهان کالاهای دیجیتالی است که این رقم در کشور ایران با توجه به ظرفیت بالایی که در این حوزه دارد بسیار اندک است.

وی از مثبت شدن تراز تجاری ایران برای نخستین بار خبرداد و افزود: در ۷ ماه امسال برای نخستین بار در طول تاریخ تراز تجاری ایران مثبت شد.

وی با اشاره به افزایش صادرات غیر نفتی در کشور گفت: در ۷ ماه گذشته صادرات کالاهای غیر نفتی در کشور به ۲۴ میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار رسید که با توجه به واردات ۲۴ میلیارد و ۷۰ میلیون دلار دراین مدت رقم صادرات غیر نفتی مطلوب نیست.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: تسنیم

 

(مشاهده ۳۸ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “تراز تجاری ایران برای نخستین بار مثبت شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫707 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت