کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

 تذکر جدی ظریف به کری درباره برجام

وزیر امور خارجه ایران پیش از دیدار با همتای امریکایی خود در نیویورک گفت: درباره حرف‌ها و اظهاراتی که از برخی از مقامات امریکایی شنیده شده است که از دید ما با روح و نص برجام سازگاری ندارد، تذکر خواهم داد.

Zarif-Kerry-walking

به گزارش بازده و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد جواد ظریف در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما در نیویورک به دیدار جمعه شب خود با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی اشاره کرد و گفت: آنچه که از خانم موگرینی شنیدم، تعهد کامل اتحادیه اروپا به اجرای کامل و دقیق برجام و اهمیتی است که آنها به این موضوع در همه ابعاد می‌دهند.

وی رفع تحریم‌ها و همکاری‌های اقتصادی و بانکی را محور دیگر این دیدار خواند و گفت: ضرورت اینکه از هم اکنون برای جزییات اجرایی همکاری کنیم نیز در این دیدار مطرح و اعلام آمادگی شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از آغاز نشست‌های کارشناسی اجرای برجام در نیویورک خبر داد و گفت: همکاران من دیروز نخستین جلسه را داشتند و ما در طول این هفته علاوه بر جلسات سیاسی، جلسات فنی نیز خواهیم داشت.

وی نحوه رفع تحریم ها، بازسازی راکتور تحقیقاتی اراک و دیگر موضوعات فنی اجرایی را از جمله محورهای نشست‌های این هفته خواند و درباره دیدارش با همتای امریکایی خود گفت: ضمن تاکید بر ضرورت احترام به تعهدات بین‌المللی دولت امریکا، در دیدار امروز خود با جان کری، درباره حرف‌ها و اظهاراتی که از برخی از مقامات امریکایی شنیده شده است که از دید ما با روح و نص برجام سازگاری ندارد، تذکر خواهم داد.

ظریف در پایان تاکید کرد: معتقدیم منافع همه در این است که برجام با جدیت به انجام برسد و یک بار نشان دهیم که از طریق دیپلماسی معضلات بین‌المللی قابل حل و فصل است.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
۴ درس از مذاکرات هسته‌ای برای مذاکرات تجاری تان
ظریف گره‌ی حضور پرقدرت هندی‌ها در پروژه‌های اقتصادی ایران را باز کرد
آمانو ساعت ۱۴ امروز به کمیسیون برجام می‌رود
رشد۸۲۵ واحدي شاخص بورس؛ اولين نشانه‌هاي اجراي برجام هويدا شد
  برجام از امروز وارد فاز اجرایی می‌شود
ظریف برای شرکت در نشست سوریه راهی وین شد
رایزنی ۱+۵ و آژانس درباره اجرای برجام
برجام بر قیمت مسکن چه اثری گذاشت؟
ظریف : امریکا در تحریم‌ها سهم ایران از بازار نفت را ربود
ماموریت اقتصادی ظریف در اروپا
۳۷ دانشمند آمریکایی برای حفظ برجام به ترامپ نامه نوشتند
مرکل و می مردانه پای برجام ایستاده اند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی