کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تخفیف فروش نفت ایران به بیشترین سطح 14 سال اخیر رسید

مطابق گزارش بلومبرگ ایران در حال عرضه نفت خام خود به مشتریان آسیایی با بیشترین تخفیف در ۱۴ سال گذشته است

به گزارش بازده، در پی کاهش قیمت رسمی فروش نفت عربستان، ایران در حال اصلاح اختلاف قیمت نفت خود و عرضه آن به مشتریان آسیایی با بیشترین تخفیف طی ۱۴ سال گذشته است.

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند شرکت ملی نفت ایران قیمت رسمی فروش نفت خود به آسیا را برای تحویل در ماه ژانویه یک دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه کمتر از قیمت منطقه اعلام کرد. تولیدکنندگان نفت در خاورمیانه در حال رقابت با یکدیگر برای حفظ فروش خود در منطقه هستند. به گزارش بلومبرگ، مسئولان بخش بازاریابی شرکت ملی نفت ایران از اظهار نظر در این خصوص خودداری کردند.

نفت خام سبک ایران از مارس سال ۲۰۰۰ میلادی که بلومبرگ پیگیری قیمت‌ فروش نفت ایران را آغاز کرد با چنین تخفیفی فروخته نشده بود.

از زمان نشست وزرای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ۲۷ نوامبر که در آن تصمیم تثبیت تولید اتخاذ شد، بهای نفت به شدت سقوط کرده و این گمانه زنی را به وجود آورده که عربستان و دیگر اعضای اوپک مصمم هستند تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا و دیگر تولیدکنندگان خارج از اوپک را به مشارکت در کاهش مازاد عرضه بازار مجبور کنند.

شرکت نفت عربستان سعودی با کاهش قیمت‌ها در ماه نوامبر این گمانه‌زنی را ایجاد کرد که عربستان به دنبال حفظ سهم بازار خود است.

افزایش عرضه از سوی ذخایر شیل آمریکای شمالی به همراه کاهش تقاضا در چین به عنوان دومین کشور مصرف‌کننده نفت جهان باعث شده که بازار نفت در سال جاری روند نزولی شدیدی به خود بگیرد.

تولیدکنندگان نفت در خاورمیانه به شکل روز افزونی در حال رقابت با تولیدکنندگان آمریکای لاتین، شمال آفریقا و روسیه بر سر مشتریان آسیایی هستند.

شرکت ‌آرامکو قیمت رسمی فروش نفت خود به آسیا را برای ماه آینده دو دلار کمتر از قیمت منطقه تعیین کرده است که بیشترین تخفیف از ماه ژوئن ۲۰۰۰ تاکنون است. آرامکو قیمت نفت خود برای مشتریان آسیایی و آمریکایی را در ماه ژانویه کاهش و برای مشتریان اروپایی بالا برد.

عراق و کویت دیگر اعضای اوپک نیز قیمت فروش نفت خود به آسیا را به ترتیب در تاریخ هشتم و دهم دسامبر کاهش دادند.

از آنجا که اطلاعات قیمت‌گذاری نفت محرمانه است، منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود اعلام کردند ایران تخفیف فروش نفت خود برای ماه ژانویه را به خریداران آسیایی به ۳ دلار و ۵۱ سنت رسانده است در حالیکه تخفیف فروش برای ماه دسامبر یک دلار و ۶۶ سنت بود.

این کاهش قیمت، تخفیف فروش نفت سنگین ایران را به بیشترین حد از دسامبر ۲۰۰۸ تاکنون می رساند. عربستان نیز تخفیف فروش نفت خود را به بالاترین سطح از دسامبر ۲۰۰۸ تاکنون رسانده است.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
کسب و کار کوچک: ۷ ایده کسب و کار کوچک برای فرزندان تان
فروش موفق: ۳ راز فروش موفق از نگاه برایان تریسی
۵ خودرو با کمترین میزان فروش در بازار ایران کدامند؟
آیا سقوط اپل نزدیک است؟
۴ غول چینی در صف خرید نفت ایران
۴ روش بازاریابی برای فروش محصول گران قیمت‌
۱۳ اصول روانشناسی فروش
بازاریابی ایمیلی: ۳ اصل اساسی موفقیت در بازاریابی ایمیلی
برد ایران در بازی نفتی با عربستان
۶ استراتژی فروش موفق که معامله زودتر انجام شود
تدوین استراتژی فروش :۵ نوع استراتژی فروش برای برنامه‌ریزی و تمرکز عالی
افزایش فروش :۶ راهکار بهبود استراتژی های بازاریابی از برایان تریسی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی