کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تحصیل در رشته مردانگی در دانشگاهی در نیویورک

مردها برای بسیاری از زنان موجودات ناشناخته‌ای هستند؛ برای بسیاری از مردان هم همین‌طور. اخیرا تحصیل در رشته مردانگی در دانشگاهی در نیویورک به برنامه‌ی تحصیلی افزوده شده است. این رشته به چه مباحثی می‌پردازد و برای چه گروهی مناسب است؟

women-men.jpg

گزارشگر شبکه یک تلویزیون آلمان در نیویورک در مورد رشته دانشگاهی جدیدی در دانشگاه “استونی بروک” نیویورک گزارش داده است. این دانشگاه امکان تحصیل در رشته “مردانگی” را فراهم کرده است.

یک جامعه‌شناس به نام مایکل کیمل که از پیشتازان عرصه “مطالعات مردانگی” است، دو سال پیش مرکزی برای مطالعه مردان و مردانگی در این دانشگاه تأسیس کرد. او خود می‌گوید تعریف واحدی از “مردانگی” وجود ندارد و بسته به نژاد، سن، منطقه، مذهب و گرایش جنسی تفاوت‌هایی در “مردانگی” وجود دارد.

به گفته‌ی کیمل، حداکثر تا دو یا سه سال دیگر امکان تحصیل در رشته‌ی “مردانگی” در مقطع کارشناسی ارشد هم فراهم می‌شود. در این صورت، این مرکز نخستین مرکز در جهان خواهد بود که در این رشته مدرکی آکادمیک ارائه می‌کند.

محتوی رشته و مخاطبان آن

دوره‌ی کارشناسی ارشد رشته “مردانگی” (پس از تأسیس) یک سال به طول خواهد انجامید. به گفته‌ی کیمل، تحصیل در این رشته هم برای مردان جالب خواهد بود و هم برای زنان. از آن گذشته این رشته فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی جامعه‌شناسی و رشته‌های مشابه را جذب خواهد کرد.

این رشته همچنین می‌تواند به عنوان دوره آموزشی تکمیلی برای مددکاران اجتماعی یا آموزگاران باشد. شاغلانی که فرصت ادامه تحصیل حضوری ندارند هم می‌توانند به صورت از راه دور (آنلاین) یا در تعطیلات تابستان این رشته را بخوانند.

اما این رشته چه باری از دوش جامعه برمی‌دارد؟ اخیرا بر سر موضوع “تجاوز در دانشگاه‌های امریکا” بحث گسترده‌ای در این کشور درگرفته است. برگزارکنندگان برخی پژوهش‌ها در ایالات متحده حتی ادعا می‌کنند که تا یک‌سوم زنان در دانشگاه‌های این کشور قربانی خشونت جنسی می‌شوند.

یکی از دانشجویان مایکل کیمل که سال‌ها در حوزه‌ی پیشگیری از خشونت‌های جنسی کار کرده، می‌گوید: «ما بررسی کردیم که رابطه‌ی جنسی مبتنی بر رضایت طرفین چه ویژگی‌هایی دارد؟ و اینکه این پیام را چگونه باید به جامعه رساند: که مردان برای پاسخ مثبت هر کاری نکنند، بلکه هدف این است که طرف مقابل هم مشتاقانه پاسخ مثبت دهد».

به اعتقاد این دانشجو، رشته‌ی “مردانگی” فرصت مناسبی برای مطالعه روی موضوعاتی از این دست است.


سایت کسب و کار بازده

تحصیل در رشته مردانگی در دانشگاهی در نیویورک


 

مطالب مرتبط
تسلط زنان در مشاغل جدید بر مردان کم تر تحصیل کرده
۸۹ قاعده‌ زندگی مردانه :چگونه یک مرد فوق‌العاده باشید
۱۰ هوشمندترین شهرهای دنیا
مردی ایرانی که می‌کوشد میلیاردها دلار دارایی کشورش را در نیویورک زنده کند
۴ توصیه برای مدیریت موفقِ تحصیل همزمان با شغل تمام وقت
۱۰ پردرآمدترین شهر توریستی جهان
ادغام و تحصیل
۱۰ چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا
۱۰ پرجمعیت ترین شهر جهان
۱۰ بهترین کشور برای تحصیل در ۲۰۱۷
۱۰ گرانترین شهر دنیا در ۲۰۱۷ شامل شهرهای آسیایی
۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی