کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ تاکتیک برای پیروزی در هر مشاجره ای

گاهی اوقات میان شما و دیگران بحث و مشاجره هایی در میگیرد که خیلی راحت می‌توانند چهره‌ی زشتی به خود بگیرند. و اگر اعضای خانواده را نیز در بر بگیرند، می‌توانند تعطیلات سال جدید و عید نوروز را برای‌مان بسیار استرس‌زا کنند.

۷ تاکتیک برای پیروزی در هر مشاجره ای

در اینجا موفقیت‌آمیزترین تاکتیک‌هایی به شما معرفی می‌شوند که کمک می‌کنند به روشی مودبانه و فرهیخته‌وار منظورتان را به دیگران انتقال دهید و در هر مشاجره و گفت و گویی پیروز شوید.

۷ تاکتیک که کمک می کنند در هر مشاجره ای برنده شوید۱. سعی نکنید برنده شوید.

حمله کردن به نظرات یک فرد او را در حالت “جنگ یا گریز قرار می‌دهد. و وقتی عصبی یا نگران بشود، دیگر راهی برای تفهیم او وجود نخواهد داشت.

پس اگر می‌خواهید شخصی متقاعد‌کننده باشید، “سازش مفرط” را تمرین کنید- یعنی نقطه نظرات بحث برانگیز طرف مقابل‌تان را بپذیرید و آنها را به سمت نتیجه‌گیری‌هایی پیش ببرید که از نظر آنها منطقی و قابل قبول هستند- هر چند شاید پوچ و بی‌معنی به نظر برسند.

مطلب مرتبط: ۶ راه که هر دعوا و درگیری را خیلی سریع تمام کنید

۷ تاکتیک که کمک می کنند در هر مشاجره ای برنده شوید۲. مودب باشید.

خلاف آنچه مربی فن مذاکره‌تان گفته است، مشاجره‌ها منطقی و عقلانی نیستند.

بنابراین، مهم نیست این امر چقدر مضحک به نظر برسد، اما به دیدگاه طرف دیگر احترام بگذارید.

پیتر دیتو، استاد روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا در ایروان، در ۲۰۱۴ به مجله‌ی نیویورک گفت، “وقتی ارزش آدم‌ها به طریقی محترم شمرده ‌شود، آنها مایل خواهند بود نسبت به اطلاعاتی که اعتقادات‌شان را به چالش می‌کشد پذیراتر باشند.”

با ایجاد چنین ارتباط عاطفی، می‌توانید شروع کنید به منطقی شدن.

۷ تاکتیک که کمک می کنند در هر مشاجره ای برنده شوید۳. سوال‌های باز بپرسید.

جان گاتمان، روانشناسی که با زوج‌ها کار می‌کند، می‌گوید اگر با همسرتان مشاجره دارید از او سوالاتی بپرسید که باعث شود با شما صادقانه به گفت‌وگو ادامه دهد.

به عنوان مثال‌هایی از این دست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اگر تمام پول دنیا مال تو بود، آنوقت جهان را چگونه تغییر می‌دادی؟
  • دوست داری ظرف سه سال آینده زندگی‌ات چطور باشد؟
  • چقدر شغل‌ات را دوست داری؟

این سوالات می‌توانند در مشاجره‌ها نیز کارساز واقع شوند- سوالات باز کمک می‌کنند تعاملات رقابتی را به تعاملات تعاونی(همکارانه) تبدیل کنیم.

۷ تاکتیک که کمک می کنند در هر مشاجره ای برنده شوید۴. اعتماد به نفس داشته باشید.

آدم‌ها به باهوش‌ترین فرد جمع گوش نمی‌دهند.

در یک مطالعه در ۲۰۱۳ دریافتند آدم‌ها به کسی گوش می‌دهند که به گونه‌ای عمل می‌کند که انگار می‌داند چه چیزی درست است و چه چیزی درست نیست.

برایان بونر، استاد مدیریت دانشگاه یوتا، می‌گوید آدم‌ها به صورت ناخودآگاه به جای این‌که دقت کنند فرد فی‌الواقع چه می‌گوید به دنبال “شواهد سطحی یا ظاهری گمراه کننده‌ای از تخصص یا دانش” در موضوع مورد مشاجره می‌گردند؛ مانند برونگرایی، جنسیت، نژاد، و یا سطح اعتماد به نفس.

بونر در ۲۰۱۳ به مجله‌ی وال استریت گفت، ” امیدوار هستیم که واقعیت‌ها معیار رایج سنجش میزان قدرت نفوذ باشند. اما اغلب، درباره‌ی این که چه کسی در این زمینه متخصص است اقدام به حدس زدن می‌کنیم- و در این رابطه دچار اشتباه می‌شویم.”

۷ تاکتیک که کمک می کنند در هر مشاجره ای برنده شوید۵. نشان دهید که آدم‌ها موافق و سازگار هستند.

رابرت گیالدینی در کتابش “نفوذ: روانشناسی ترغیب” می‌گوید “ادله‌ی اجتماعی” یکی از بهترین تاکتیک‌ها برای آن هستند که کاری کنید آدم‌ها از زاویه‌ی دید شما چیزها را ببینند. این ادله تمایل آدم‌ها به موافقت با نظرات دیگران را بر می‌انگیزند، حتی اگر آن نظرات عجیب و غریب باشند.

طبق ادله‌ی اجتماعی، ما فرض می‌کنیم آنچه آدم‌های دیگر در یک وضعیت انجام می‌دهند رفتار درستی است. به همین دلیل است که صفوف طولانی جلوی یک رستوران باعث می‌شوند غذای داخل آن آنقدر وسوسه‌انگیز به نظر برسند. همچنین به این دلیل است که حمایت یک سلبریتی چنان ابزار بازاریابی کارآمدی به شمار می‌رود.

مطلب مرتبط: ۹ کار که هرگز نباید موقع عصبانیت انجام بدهید

۷ تاکتیک که کمک می کنند در هر مشاجره ای برنده شوید۶. از نمودارها استفاده کنید.

طبق یک مطالعه در ۲۰۱۴ از سوی محققان دانشگاه کورنل، آنر تال و برایان وانسینک، آدم‌ها به دانشمندان اعتماد دارند. بنابراین انجام کاری که باعث می‌شود علمی تر به نظر برسید- مثل استفاده از یک نمودار – شما را قابل اعتمادتر جلوه می‌دهد.

تال و وانسینک نوشته‌اند که “به نظر می‌رسد اعتبار علم، حتی به چنین عناصر پیش پا افتاده‌ی علمی مثل نمودارها، قدرت مجاب کنندگی می‌بخشد.”

 

۷ تاکتیک که کمک می کنند در هر مشاجره ای برنده شوید۷. قصه گویی نکنید.

داستانی مثل اینکه چطور دایی یا هم اتاقی دانشگاه‌تان مقدار زیادی کره می‌خورد و همچنان تناسب اندامش را حفظ می‌کند، قصه به شمار می‌رود.

اما اگر می‌خواهید جدی گرفته شوید، لازم است که از داده‌ها استفاده کنید، آن نوع داده‌هایی که از طریق مطالعات کارشناسی شده با نمونه‌های گویا به‌دست می‌آیند.

با این حال بهتر آن است که به دنبال اجماع باشیم.

ژاکلین گیل در کتاب “ماموت متفکر” نوشته است، “دانشمندان اغلب، و با دلایل خوب و مستدل، از اجماع به عنوان عامل نهایی برنده شدن در مشاجره استفاده می‌کنند. اجماع دانشمندان نظرات جمع‌آوری شده‌ی تمام دانشمندان است، و نه فقط شخصی که با او مشاجره می‌کنید.”

” ممکن است یک یا دو دانشمند وجود داشته باشند که مخالفت کنند(درست همانطور که یک سری آدم هستند که اعتقاد دارند هلوکاست اتفاق نیفتاده است)، اما اگر اکثریت قریب به اتفاق دانشمندان به اجماع رسیده باشند، این یعنی آن که شواهد بسیاری در حمایت از یک ایده وجود دارد که بر اساس پیشرفته‌ترین دانش‌ها، نشان می‌دهد آن ایده اساسا یک چیز تضمین شده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: businessinsider

نویسنده: اسکای گولد

۷ تاکتیک برای پیروزی در هر مشاجره ای


 

مطالب مرتبط
۹ روش سودمند برای موفقیت در کسب و کار جدید
روانشناسی اسم : ۱۳ تاثیر عجیب اسم در موفقیت شما
۲۷ پر استرس ترین شغل دنیا ۲۰۱۶
برترین اقصاددانان :۹ اقتصاددان که ایده‌های‌شان دنیا را تغییر خواهد داد
۳ انواع کارمند سمی‌ که باید اخراج‌ شوند
۴ مشتری اهریمنی کسب و کار شما و نحوه کنار آمدن با آن‌ها
۹ اکتشاف محیرالعقول که باستان شناسان را به حیرت واداشتند
۸ توقع غیر منطقی که برای موفقیت شما واقعا ضرر دارند
انواع آدم ها که باید در زندگی داشته باشید
۹ عادت ناپسند زبان بدن که به سختی می توان ترک‌ شان کرد
واکنش جهان به پیروزی ترامپ :همه زجر خواهیم کشید
شغل‌ اول پیش پا افتاده دونالد ترامپ و ۲۴ آدم موفق دیگر را بدانید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی