کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تاسیس فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای با مشارکت خارجی

قائم مقام وزیر صنعت با بیان اینکه برای شفاف شدن نظام توزیع کالا در کشور نیازمند شفافیت در نظام توزیع هستیم، گفت: وزارت صنعت به دنبال ساماندهی نظام توزیع در کشور است که این امر به کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده کالا کمک می‌کند.

 

taj.jpg

به گزارش بازده به نقل از تسنیم، مجتی خسرو تاج قائم مقام وزیر صنعت امروز در دومین کنفرانس صنعت پخش ایران با اشاره به اهمیت این صنعت در نظام تولید و توزیع اظهار کرد: پس از تصویب قانون انتزاع و واگذاری توزیع محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت فرصتی پیدا کرد تا سیاست‌های کلان نظام توزیع را بررسی کند.

وی تصریح کرد: وزارت صنعت به دنبال ساماندهی نظام توزیع در کشور است که این امر به کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده کالا کمک می‌کند.

قائم مقام وزیر صنعت اضافه کرد: در زنجیره تامین کنونی تعداد زیاد ایستگاه‌ها موجب افزایش‌های هزینه‌ها و قیمت تمام‌شده، شده است.

وی افزود: صنعت پخش با توجه به ارتباطی که با مصرف کنندگان و تولید کنندگان دارد، از اهمیت زیادی در اقتصاد کشور برخورداراست زیرا از یک طرف با بازاریابی مرتبط بوده  و از طرف دیگر با مصرف کنندگان در تماس است.

قائم مقام وزیر صنعت با تاکید بر لزوم رقابتی شدن صنعت پخش کشور ادامه داد: اگرچه رقابتی شدن صنعت‌ها در سطح خرد برای بعضی از بنگاه ها تهدید به حساب می‌آید اما اگر به صورت ملی به ان نگاه شود در واقع  یک فرصت است .

این مقام مسئول با بیان اینکه در قانون نظام صنفی جایگاه توزیع به خوبی دیده نشده‌ است، ادامه داد:در این بخش  نیاز به تدوین لایحه‌ای برای قانون نظام توزیع احساس می‌شود و باید نظام توزیع فعلی رابه سمت افزایش شفافیت و کاهش هزینه‌ها سوق داده شود.

وی با اشاره به نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای بهبود نظام توزیع گفت: با افزایش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور، نظام توزیع شفاف می‌شود. امیدواریم که بخشی ازسرمایه‌گذاری‌های مشترک با کشور های خارجی که اکنون به دنبال آن هستیم در راستای ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای باشد.

 

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

چگونه حمله‌ی قلبی را ۱ ماه قبل از وقوع تشخیص دهیم

۵ راه برای ساختن برند شخصی

شرایط واگذاری‌های پس از برجام

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی