کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تاثیر تاریخ تولد بر شخصیت تان

حتما از رابطه بین تاریخ تولد و تاثیر تاریخ تولد بر شخصیت تان چیزهایی شنیده‌اید. در این نوشتار از تاثیر تاریخ تولد بر شخصیت تان برای تان می گوییم. با ما همراه باشید.

تاریخ تولد شما می‌تواند چیزهای زیادی درباره‌ی شخصیت‌تان و آدمی که هستید بگوید. بر اساس علم ستاره‌شناسی، محل قرارگیری ماه، خورشید، زمین و ستاره‌ها در هنگام تولدتان می‌تواند روی نوع شخصیتی که دارید موثر باشد. هرچند شاید تاریخ دقیق تولدتان نقش مهمی در خلق و خوی شما نداشته‌باشد، اما پژوهشی که زنیا گوندا، متخصص رفتارشناسی، اخیرا انجام داده‌است نشان می‌دهد شاید بین فصلی که در آن متولد شده‌اید و خلق و خویتان رابطه‌ای وجود داشته‌باشد. با این حال، هرچند شاید فکر کنید کسانی که در ماه‌های تابستان متولد شده‌اند پر از نشاط و سرزندگی هستند، اما روحیاتی که در متولدین هر فصل مشاهده می‌شود، شاید واقعا شگفت‌زده‌تان کند.

What-Does-Your-Date-of-Birth-Reveal-About-You

فصل تولد و شخصیت

این پژوهش که برای نخستین بار در برلین ارائه شد، نشان می‌دهد کسانی که در ماه‌های بهار و تابستان متولد شده‌اند، معمولا مثبت‌اندیش‌تر از متولدین پاییز و زمستان هستند. هرچند افرادی که در تابستان متولد شده‌اند عموما چشم‌اندازی مثبت دارند، اما به نظر می‌رسد نوسانات روحی‌شان بیش‌تر از دیگران است، و مرتب بین روحیه‌ی شاد و روحیه‌ی غمگین در نوسان هستند. پژوهشگران پی بردند کسانی که در پاییز متولد شده‌اند، در مقایسه با متولدین روزهای سرد زمستان، به‌طور چشمگیری تمایل کم‌تری به افسردگی دارند. مشخص شد آن دسته از شرکت‌کنندگان این پژوهش که روز تولدشان در زمستان بود، خیلی کم‌تر از متولدین سایر فصل‌ها زودرنج بودند.

مطلب مرتبط: ۹ ویژگی شخصیتی که از ظاهرتان قابل درک است

روز تولد من چه تاثیری بر شخصیت‌ام دارد؟

فصلی که در آن متولد شده‌اید می‌تواند روی انتقال‌دهنده‌های عصبی مونو آمین مختلف، از جمله سروتونین و دوپامین تاثیر داشته‌باشد. این انتقال‌دهنده‌های عصبی مونو آمین در زندگی بزرگسالی قابل تشخیص هستند و باعث شده‌اند پژوهشگران اعتقاد داشته‌باشند شاید فصل تولد تاثیر طولانی‌مدت روی ویژگی‌های کلی شخصیت و روحیات ما داشته‌باشد. وقتی بعدها در زندگی، فصل تولدتان با شخصیت‌تان هم‌خوانی داشته‌باشد، شاید متوجه برخی شباهت‌ها شوید. در کل زمان تولدتان می‌تواند نقش بزرگی در افزایش یا کاهش شانس شما برای تجربه و ابتلا به اختلالات روحی مختلف داشته‌باشد.

شاید شرایط محیطی موجود در محل تولدتان نیز سبب نتایجی متفاوت با یافته‌های این پژوهش شود. مثلا تفاوت در الگوهای آب‌وهوای فصلی یا نزدیکی به خط استوا می‌تواند تاثیر متفاوتی روی انتقال‌دهنده‌های عصبی مونو آمین داشته‌باشد.

common-birthdays


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ مینا بنادکوکی

منبع: positivemed

تاثیر تاریخ تولد بر شخصیت تان


 

مطالب مرتبط
انواع شخصیت برای ارتقا شغلی
تیپ شخصیت : ۱۶بهترین شغل با توجه به نوع شخصیت شما
۹ روش افزایش اعتماد به نفس برای فرزندان تان
شخصیت شناسی از روی دندان: شکل دندان تان از شخصیت‌تان چه می‌گوید
قضاوت شخصیت شما: ۱۲ کار که شخصیت شما را با آنها قضاوت می‌کنند
۵ چیز که معرف شخصیت شما است
۷ نشانه های شخصیت قوی در وجود شما
اسرارِ شخصیت تان در دست چپ شما نهفته است
ماه تولد یک خانم از شخصیت او چه می‌گوید
درون آدم ها
پاکسازی روده از تمام سموم با یک معجون خانگی
۵ عنصر شخصیت و انرژی: عنصر شما چیست؟

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی