کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تاثیر داروی ضدافسردگی در مقابله با آلزایمر

در این نوشتار به تاثیر داروی ضدافسردگی در مقابله با آلزایمر پرداخته می‌شود. یک تحقیق جدید نشان می‌دهد داروی متداول ضدافسردگی می‌تواند در مقابله با ترکیباتی هم که موجب کاهش حافظه و دمانس می‌شود، موثر باشد.

aal.jpg

محققان دریافتند که میزان ترکیبات نوروتوکسیک خون به شکل قابل توجهی در بیماران مبتلا به افسردگی بعد از درمان با داروی ضدافسردگی «اسکیتالوپرام» کاهش می‌یابد.

به گفته آنجلس هالاریس سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دانشگاه شیکاگو، افسردگی می‌تواند موجب آغاز واکنش التهابی شود که در نهایت منجر به تشدید افسردگی می‌شود. واکنش التهابی منجر به تولید ترکیبات نوروتوکسیک شده و باعث نابودی سلول‌های مغزی می‌شود. حال اگر افسردگی درمان نشود، نابودی سلول‌ها موجب اختلال حافظه و دمانس می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ خوراکی که شما را از آلزایمر و بیماری‌های قلبی تا ۵۰ درصد دور می‌کنند

هالاریس در این باره می‌گوید: «لازم است که افسردگی به موقع تشخیص داده شود، درمان خوبی برای آن آغاز شود و از عود مجدد آن پیشگیری شود.»

در این مطالعه، ۳۰ بیمار مبتلا به افسردگی شدید با ۲۷ فرد سالم مورد مقایسه واقع شدند. بیماران تحت درمان با اسکیتالوپرام قرار گرفته و به مدت ۱۲ هفته تحت نظر بودند. برخی افراد به دلیل عوارض جانبی دارو یا دلایل دیگر، از مطالعه کنار گذاشته شدند. از بین ۲۰ بیماری که در کل مطالعه حضور داشتند، ۸۰ درصد رهایی کامل یا نسبی از بیماری افسردگی را گزارش دادند.

در ابتدای مطالعه، میانگین میزان همه ۹ ماده ترشح شده توسط سیستم ایمنی در افراد افسرده در مقایسه با افراد سالم بالاتر بود. محققان دریافتند میزان دو ترکیب نوروتوکسیک در بیماران تحت درمان با داروی ضدافسردگی به شکل قابل توجهی کاهش یافته بود. در نتیجه احتمال بروز اختلال حافظه و دمانس هم کاهش می‌یابد.


سایت کسب و کار بازده

تاثیر داروی ضدافسردگی در مقابله با آلزایمر

منبع: مهر


 

مطالب مرتبط
۵ گام خلاقانه برای مقابله با منفی‌بافان
تقویت مغز: ۱۸ خوراکی عالی برای سلامت و تقویت مغز
۱۰ خوراکی که شما را از آلزایمر و بیماری‌های قلبی تا ۵۰ درصد دور می‌کنند
کاهش تحریم دارو و کالاهای پزشکی؛ نخستین ثمره‌ی اجرای برجام
درمان سر درد: ۱۲ روش که بدون دارو از شر سردرد خلاص شویم
فشار خون: یک نوشیدنی معجزه آسا برای درمان فوری فشار خون
تاثیر مصرف استامینوفن در روابط افراد
خطر مرگ با دارو:این ۶ دارو خطر مرگ دارند ولی شما همیشه می خورید
این ۶ دارو عامل اضطراب، بیماری کبد و حتی مرگ هستند
خوراکی های دارویی: این ۸ خوراکی از هر دارویی بهترند
۳۶ عادت روزانه برای پیشگیری از آلزایمر را بشناسید
درمان آلزایمر :۲۱ درمان خانگی بیماری آلزایمر که واقعا موثر است

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی