کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هارپ: ۵ تئوری توطئه هارپ که بسیار عجیب و رازآلودند

اخیرا اخبار بسیار زیاد و عموما ضد و نقیضی درباره موضوع هارپ منتشر می‌شود که باعث سردرگمی افکار عمومی شده است. اخباری نظیر ایجاد زلزله، سیل و طوفان و سایر پدیده‌های طبیعی و خطرناک توسط هارپ که در مقاله ای تحت عنوان ۱۰ حقیقت درباره‌هارپ نکات بسیار خواندنی درباره این موضوع نوشتیم. در این نوشتار هم با ما همراه باشید تا از ۵ تئوری توطئه هارپ که بسیار عجیب و رازآلودند باخبر شوید.

بعضی آدم‌ها هارپ‌(HAARP)، یا برنامه پژوهشی یونوسفیر با فرکانس بالا را، که در سال ۲۰۱۴ صحبت از تعطیلی‌اش نیز به میان آمد، در بروز همه‌ی اتفاقات، از گم شدن هواپیمای شماره ۳۷۰ هواپیمایی مالزی گرفته تا گردباد قطبی مقصر می‌دانند.

برنامه‌ی پژوهشی یونوسفیر با فرکانس بالا یا هارپ‌ که نیروی هوایی ایالات متحده در ۲۰۱۴ خبر از تعطیلی آن داده بود، پروژه‌ی دولتی بحث برانگیزی است که نظریه‌پردازان توطئه باور دارند،‌ مسئول بروز همه‌ی وقایع، از ناپدید شدن پرواز شماره‌ی ۳۷۰ مالزی گرفته تا زلزله‌ی ژاپن در ۲۰۱۱، است.

تجهیزات اصلی این برنامه جهت مطالعه‌ی یونوسفیر (یا یونوسفِر)، ناحیه‌ای در بالای اتمسفر، و با هدف توسعه‌ی فناوری ارتباطات رادیویی بهتر در آلاسکا بنا نهاده شد. ولی این برنامه، از همان آغاز کارش در ۱۹۹۳، به عنوان عامل برخی از بزرگ‌ترین فجایع طبیعی و صنعتی جهان مورد سرزنش قرار گرفت؛ فجایعی از قبیل زلزله‌ی هایتی و فضاپیمای کلمبیا.

با ادامه‌ی کار این تجهیزات چند میلیارد دلاری، نظریه‌ها درباره‌ی قصد واقعی هارپ‌ به شکل گذشته ادامه پیدا کرد. در این مقاله به برخی از شناخته شده‌ترین و عجیب‌ترین وقایعی اشاره می‌کنیم که آن‌ها را با هارپ‌ مرتبط می‌دانند.

مطلب مرتبط: هارپ‌چیست: ۱۰ حقیقت درباره‌هارپ که باید امروز بدانید

۱. هارپ باعث سقوط هواپیمای شماره ۳۷۰ مالزی شد

عده‌ای دو موضوع مورد علاقه‌ی نظریه‌پردازان توطئه را با هم ترکیب کرده‌اند، و معتقدند تجهیزات پژوهشی اتمسفری ممکن است در سقوط هواپیمای شماره‌ی ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی نقش داشته باشند. یکی از اعضای انجمن اینترنتی Godlike Productions – وب‌سایتی که کاربران آن، خود را “نظریه‌پردازان توطئه و حاشیه‌های خاموش” توصیف می‌کنند – این سوال را مطرح می‌کند که “‌آیا هارپ می‌تواند برای معمای رازآلود این هواپیما توضیحی داشته باشد؟‌”‌ این هواپیما به این دلیل از مسیر خود منحرف شده است که “‌هارپ سامانه‌های رادار آن را تحت تاثیر قرار داد.‌”‌ ولی یکی دیگر از کاربران این وب‌سایت، این تئوری را مسخره می‌کند و می‌گوید: “‌این هواپیما سقوط نکرد، بنابراین تئوری شما مزخرف است.‌”‌

۲. هارپ عامل زمین‌لرزه‌ی ۲۰۱۱ ژاپن بود

به گزارش نچرال نیوز، داده‌های منتشر شده از ناسا نشان می‌دهند، درست چند روز پیش از زلزله‌ی مهیب ۲۰۱۱ ژاپن “‌برخی ناهنجاری‌های اتمسفری عجیبی‌”‌ بر فراز این کشور اتفاق افتاد. گرمایش سریع و “‌ظاهرا غیر قابل توضیح‌”‌ یونوسفیر، مستقیما بر فراز مرکز این زمین‌لرزه نشان می‌دهد هارپ ممکن است مسئول این زلزله، سونامی متعاقب آن، و در نهایت فاجعه‌ی نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما باشد.

نچرال نیوز، جهت تقویت بیش‌تر این ادعا، به نقل قولی از ویلیام کوهن، وزیر دفاع سابق ایالات متحده اشاره می‌کند که در ۱۹۹۷ گفته بود، برخی دانشمندان “‌در حال کار بر روی تروریسمی از نوع زیستی هستند که با آن می‌توانند با استفاده از امواج الکترومغناطیسی آب و هوا را تغییر دهند،‌ و ایجاد زمین‌لرزه یا آتشفشان کنند.‌”‌

۳. هارپ باعث گردباد قطبی شد

چند سال قبل، هنگامی که “‌گردباد قطبی‌”‌ باعث افت دمای بی‌سابقه‌ای شد، ساحل شرقی ایالات متحده در سرما و یخبندان فرو رفت. وب‌سایت Before It’s News تصویری را منتشر کرد که این جمله را نشان می‌داد “‌آمریکا زیر حملات هارپ‌”‌. وب‌سایت The Freedom Agenda نیز با ادعای این‌که هارپ به خوبی دارای قدرت ایجاد “‌تغییرات در آب و هوا‌”‌ است، و با این قدرت می‌تواند “‌یونوسفیر را دستکاری کند و از این طریق، قدرت و مسیر جریان جت قطبی را تغییر دهد‌”‌، هارپ را عامل این اتفاق عنوان کرد.

۴. هارپ باعث سقوط فضاپیمای کلمبیا شد

یکی از برجسته‌ترین تئوری‌ها درباره‌ی این برنامه‌ی بحث‌برانگیز، سقوط فضاپیمای کلمبیا در فوریه‌ی ۲۰۰۳ است. وب‌سایت Mysterious Universe در این مورد گفت، “فضاپیمای کلمبیا به عنوان ‌نوعی تمرین هدف‌گیری برای پروژه‌ی‌هارپ استفاده شد.‌”‌ مشخص نیست چرا ایالات متحده باید یکی از فضاپیماهای خودش را هدف قرار دهد، ولی به گفته‌ی وب‌سایت Mysterious Universe، مارشال اسمیت، مهندس سابق ناسا، معتقد است “‌این یک اتفاق تروریستی بود که توسط القاعده، و به وسیله‌ی یک دانشجوی فارغ‌التحصیل با ویزای اف ۱ صورت گرفت.‌”‌

۵. هارپ در پشت پرده‌ی همه چیز قرار دارد

استفانی پاپاس، نویسنده‌ی ارشد لایو ساینس می‌گوید، “هر پدیده‌ی طبیعی را که نام ببرید، ممکن است افرادی به حضور هارپ در پس آن پدیده مشکوک ‌شوند.‌”‌ پاپاس اشاره می‌کند که، ” برخی‌ها معتقدند هارپ ذهن آدم‌ها را کنترل می‌کند یا قادر است اساس حقیقت را تغییر دهد.‌”

پیش از تعطیلی وب‌سایت رسمی هارپ در ۲۰۱۳، سخنگوی آن گفته بود تاکنون هیچ پژوهش سری در این مرکز به عمل نیامده است. به گفته‌ی این وب‌سایت، ” هارپ طبقه‌بندی شده نیست. هیچ سند طبقه‌بندی شده‌ای در ارتباط با هارپ وجود ندارد.‌”

دیوید نایدیچ، نویسنده‌ی نشریه‌ی ساینس می‌گوید، به آسانی می‌توان دلیل جذابیت هارپ برای نظریه‌پردازان توطئه را توضیح داد. هارپ برای نظریه‌پردازان توطئه به یک هدف جذاب تبدیل شده است، زیرا “‌به نظر می‌رسد مقاصد آن برای افرادی که اطلاعات علمی ندارند، عمیقا رمزآلود است.‌”‌


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: theweek

هارپ: ۵ تئوری توطئه هارپ که بسیار عجیب و رازآلودند


 

مطالب مرتبط
نشانه های نابغه واقعی: ۲۵ نشانه‌ که شما واقعا یک نابغه هستید
۱۱ ویژگی دوست خوب
۲۵ دارنده بیشترین فالوور اینستاگرام در جهان
۵ نشانه تشخیص اینکه بیماری قلبی دارید یا دچار اضطراب شده اید
علت خودکشی :۶ دلیل که چرا افراد خودکشی می کنند
کسب درآمد از اینستاگرام: ۴ روش کسب درآمد میلیاردی از اینستاگرام
۴ فایده‌ طب سوزنی که حتما باید بدانید
۱۵ عکس ترامپ که نمی خواهد به شما نشان دهد
۶ دمنوش گیاهی برای درمان سردرد در خانه
۶ نکته برای آموزش فروش موفق به کارمندان که بسیار کاربردی است
هارپ چیست: ۱۰ حقیقت درباره هارپ که باید امروز بدانید
کربوهیدرات: ۲۰ بهترین خوراکی سرشار از کربوهیدرات در رژیم غذایی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی