کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بیش از ۲۲۵.۰۰۰ حساب آیفون اپل هک شد

هکرها اطلاعات بیش از ۲۲۵۰۰۰ حساب اپل را از مشتریان آیفون به سرقت بردند.

-iphone-safety-4-ways.jpg

 

شرکت امنیتی پالو آلتو نت‌ورکس از حمله‌ی “بزرگ‌ترین دزدی شناخته شده‌ی حساب‌های اپل در اثر نفوذ یک بدافزار ” خبر داد. شرکت پالو آلتو نت‌ورکس به اتفاق گروه فناوری چینی “ویپ تک” این هک یا رخنه‌ی بی‌سابقه را کشف کردند. خبر خوب برای مشتریان آیفون این است که این بدافزار، با نام مستعار کی‌رِیدر (KeyRaider) فقط آیفون‌های جیل بریکینگ(قفل شکسته) را هدف قرار داده است.

کی‌رِیدر بیش‌تر در وب‌گاه‌های چینی و اپلیکیشن‌های قفل‌شکن آیفون پیدا می‌شود. ولی نفوذ این بدافزار به خارج از چین گسترده شده است و در ۱۸کشور از جمله ایالات متحده دیده شده است.

به محض این که گوشی آیفون به بدافزار کی رِیدر آلوده شود، آیفون قفل شکسته همه‌ی اطلاعات فروشگاه اپ آی‌تیونز مالک از جمله نام کاربری حساب اپل، گذرواژه، و شناسه‌ی انحصاری آیفون را به هکرها تقدیم می‌کند.

هم‌چنین تمام اطلاعات خرید صاحب گوشی از فروشگاه را می‌دزدد و پس از این که اطلاعات ربوده شد مانع از بازیافت اطلاعات گوشی‌شان می‌شود. هکرها همه‌ی اطلاعات دزدی شده را برای خودشان نگه نمی‌دارند. آنها اجازه می‌دهند آدم‌های دیگر از مزیت اطلاعات حساب دزدی شده بهره ببرند.

هکرها نرم‌افزاری را بارگزاری می‌کنند که به آدم‌های دیگر اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌ها را به صورت رایگان از آی‌تیونز با استفاده از حساب‌های قربانیان بخرند. در حدود ۲۰.۰۰۰ نفر این نرم‌افزار را بارگیری کرده‌اند که به آنها اجازه داده است ۲۲۵.۰۰۰ گوشی را آلوده کنند.

پالو آلتو نت‌ورکس می‌گوید قربانیان گزارش کرده‌اند که سابقه‌ی خرید حساب اپل آنها اپلیکیشن‌هایی را نشان می‌دهد که آنها هرگز نخریده‌اند. بعضی دیگر می‌گویند که گوشی‌های‌شان قفل شده‌است و هکرها یا رخنه‌گران برای برگرداندن دسترسی به آنها تقاضای باج و حق حساب می‌کنند.

نیکو وان سام‌رن، مدیر فناوری شرکت امنیت فناوری گود تکنالجی می‌گوید، “کاربران…باید در نظر بگیرند که وظیفه یا فانکشن اضافه برای گوشی‌شان به معنی تقبل ریسک اضافی است.”

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی