کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بیانیه ترامپ درباره تمدید برجام: ۱۴ شخصیت حقیقی و حقوقی ایران تحریم شدند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ یک بار دیگر برای ۱۲۰ روز از تمدید برجام خبر داد اما به گفته دست کم دو تن از مقامات ارشد در کاخ سفید تاکید کرده است این آخرین باری است که به تمدید برجام تن می‌دهد مگر آن که کنگره و متحدان اروپائی آمریکا آن را اصلاح و تقویت کرده باشند.

بیانیه ترامپ درباره تمدید برجام

وی در بخشی از بیانیه خود گفت: آغوش من به روی همکاری با کنگره بر سر مصوبه ای دو حزبی در مورد ایران باز است. اما هرگونه مصوبه ای که امضا کنم باید شامل چهار مورد حیاتی باشد:

اول، مصوبه باید از ایران بخواهد که فورا به بازرسان بین المللی اجازه دهد از همه سایت های هسته ای که می خواهند بتوانند بازرسی کنند.

دوم، مصوبه باید اطمینان دهد که ایران هیچگاه به داشتن یک سلاح اتمی نزدیک نخواهد شد.

سوم، بر خلاف توافق اتمی ، این موارد باید هیچ تاریخ انقضایی نداشته باشند. سیاست من این است که همه راه های ایران به سمت سلاح اتمی را ببندم، نه فقط برای ده سال، که برای همیشه.

اگر ایران به یکی ازاین موارد عمل نکند، تحریمهای اتمی آمریکا بطور اتوماتیک احیا خواهند شد.

چهارم، باید بطور مشخص در مصوبه قید شود که براساس قانون  آمریکا، برای نخستین بار، برنامه موشک با برد بالا و برنامه اتمی غیرقابل تفکیک شناخته می شود و توسعه و آزمایش موشکها باید با تحریمهائی شدید مواجه شود.

در سال ۲۰۱۵، دولت اوباما بطور ساده لوحانه ای تحریمهای قوی چند جانبه را در ازاء یک توافق ضعیف مبادله کرد. برخلاف دولت اوباما دولت من با متحدان کلیدی اروپائی در پی توافقی جدید هستیم که مکمل اولی باشد تا در صورتی که ایران موشک با برد بالا تولید و آزمایش کرد، از بازرسیها سر باز زد، یا در مسیر تولید سلاح اتمی پیش برود تحریمها چند جانبهء جدید علیه آن کشور وضع و اعمال کنیم…معیارهایی که می باید در توافق اتمی گنجانده می شد. همانند مصوبه ای که از کنگره انتظار دارم، مفاد این توافق تکمیلی هیچگاه نباید منقضی شود.

امروز من مشمولیت برخی از تحریمهای خاص اتمی را مستثنی قلمداد می کنم، اما صرفاً بخاطر موافقت متحدین اروپایی که قول داده اند کاستی های توافق اتمی با ایران را اصلاح کنند. این آخرین فرصت است. در صورتی که چنین اقدامی انجام نشود، ایالات متحده بار دیگر تعلیق تحریمها را به منظور پایبندی به توافق، تمدید نخواهد کرد، و اگر در هر زمانی حس کنم که چنین توافقی در افق نیست، فوراً از آن کنار خواهم کشید.

لیست اشخاص تحریم شده ی جدید خزانه داری آمریکا 

آمریکا همچنین ۱۴ شخصیت حقیقی و حقوقی مرتبط با ایران را تحریم کرده است.  طبق اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا فهرست ۱۴ شخصیت حقیقی و حقوقی تحریم‌شده به شرح ذیل است:

۱. صادق آملی لاریجانی  رییس قوه قضاییه ایران،

۲. مرتضی رضوی ، رییس شرکت ارتباطات موج سبز و فناموج( گروه صنعت دفاعی دریایی ایران و سپاه)

۳. غلامرضا ضیایی، مدیر زندان رجایی‌شهر

۴. شی یوهاوا(‌تبعه چین)

شبکه خرید مستقر در ایران و چین، شامل:

۵.شرکت پردازان سیستم نماد آرمان (پسنا الکترونیک)

۶. شرکت بوچانگ سرامیک (مستقر در چین)

۷. ژو یوگون (تبعه چین و نماینده شرکت بوچانگ سرامیک)

۸. شرکت‌ مخابراتی گرین ویو مستقر در کوالامپور،

۹. صنایع هواپیمایی ایران{ صها)،

۱۰. شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپترهای ایران( پنها)،

۱۱. سازمان دفاع سایبری و نرم افزاری نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،

۱۲. مرکز ملی فضای سایبری،

۱۳. شورای عالی فضای مجازی ایران

۱۴. زندان رجایی شهر


وبگردی سایت کسب و کار بازده

بیانیه ترامپ درباره تمدید برجام: ۱۴ شخصیت حقیقی و حقوقی ایران تحریم شدند


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی