کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اتحادیه اروپا بیانیه ترامپ درباره برجام را به دقت ارزیابی می‌کند

اتحادیه اروپا می گوید “به دقت مشغول ارزیابی” بیانیه ترامپ درباره برجام است.  ترامپ هفته پیش در روز ۱۲ ژانویه رفع تحریم‌های ایران را برای ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد، اما گفت این می‌تواند آخرین باری باشد که چنین می‌کند، مگر آن که شرایط مورد نظرش برآورده شود.

اتحادیه اروپا بیانیه ترامپ درباره برجام را به دقت ارزیابی می‌کند

یوهانس هان، کمیسر سیاست همجواری و گسترش اتحادیه اروپا، روز سه شنبه گفت که این اتحادیه مشغول رایزنی با بریتانیا، فرانسه و آلمان درباره موضع آقای ترامپ و توافق بر سر نحوه واکنش به آن است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه او در پارلمان اروپا گفت: “همانطور که دیده اید آمریکا در روز جمعه گذشته تعلیق تحریم های ایران را تمدید کرد… اکنون ما با کمک آلمان، بریتانیا، فرانسه و سایر اعضای اتحادیه اروپا به دقت مشغول ارزیابی این بیانیه و پیامدهای آن هستیم.”

آقای ترامپ گفته است که این آخرین فرصت برای رفع “کاستی های ” توافق اتمی ایران موسوم به برجام است که در سال ۲۰۱۵ امضا شد.

او از کنگره آمریکا و کشورهای اروپایی خواست از جمله طرحی برای مهار برنامه موشک های بالستیک ایران آماده کنند.

دولت باراک اوباما رئیس جمهور قبلی آمریکا استدلال می کرد که برای مهار برنامه اتمی ایران چاره ای جز تمرکز بر آن و نادیده گرفتن سایر مسائل در چارچوب آن مذاکرات نداشته است.

اتحادیه اروپا هم چنین نظری دارد اما به گزارش خبرگزاری فرانسه مقام های اروپایی می گویند در جریان دیدار هفته پیش با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در بروکسل سایر مسائل را با او مطرح کرده اند.

آقای هان گفت: “این مسائل شامل تنش ها در خاورمیانه، برنامه موشک های بالستیک ایران و اعتراضات هفته های اخیر ایران بود. بگذارید روشن بگویم: باید به همه این مسائل رسیدگی کرد، و باید در خارج از چارچوب توافق اتمی به آنها رسیدگی کرد.”


وبگردی سایت کسب و کار بازده

اتحادیه اروپا بیانیه ترامپ درباره برجام را به دقت ارزیابی می‌کند


خبرخوان هفته

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی