کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بیانیه‌ی سوئیفت در مورد لغو تحریم بانک‌های ایرانی

سیستم جهانی بین بانکی سوئیفت اعلام کرده است که بعد از اجرای مراحل برجام، بانک‌های ایرانی به صورت خودکار به این سیستم متصل خواهند شد.

swift.jpg

به گزارش بازده به نقل از رویترز، سیستم بین بانکی سوئیفت اعلام کرده است که بانک‌های ایرانی تنها در صورتی به این شبکه وصل خواهند شد که توافق هسته‌ای ایران به طور کامل اجرا و تایید شود.

سوئیفت (SWIFT) نام اختصاری جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است که سازمانی غیردولتی است و توسط ۲۳۹ بانک از پانزده کشور اروپایی و آمریکای شمالی راه ‌اندازی شد.

هدف از راه‌اندازی این سیستم جایگزینی روش‌های ارتباطی غیر استاندارد کاغذی در سطح بین‌المللی با یک روش استاندارد شده جهانی بود. درحال حاضر بیش از ۷ هزار بانک و موسسه مالی از ۱۹۷ کشور جهان عضو آن هستند.

پیش از این اتحادیه اروپا در مصوبه لغو تحریم‌های ایران پیوستن این کشور به سیستم سوئیفت را خبر داده بود. طبق اعلام سیستم جهانی سوئیفت بانک‌های ایرانی بعد از اجرای برجام و تکمیل مراحل آن به صورت خودکار به این سیستم متصل خواهند شد.

سوئیفت همچنین گفته است بانک‌هایی که خارج از چارچوب تحریم‌های هسته‌‌ای و تحت دیگر تحریم‌ها قرار دارند همچنان از طرف سوئیفت تحریم باقی خواهند ماند.

 

منبع: مهر

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۱۴ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “بیانیه‌ی سوئیفت در مورد لغو تحریم بانک‌های ایرانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫794 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت