کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بورس بر مدار روند کاهشی فرسایشی

بازده: امروز بورس تهران در ادامه‌ی روند هفته‌های اخیر کار خود را بر مدار روند کاهشی فرسایشی آغاز کرد و در پایان شاخص کل نقدی با ۴۵۰.۰۷ واحد کاهش به نقطه‌ای نزدیک به کف کانال ۶۶۰۰۰.۹ واحد نشست کرد.

امروز شاخص کل نقدی با ۴۵۰.۰۷ واحد کاهش به نقطه‌ای نزدیک به کف کانال ۶۶۰۰۰.۹ واحد نشست کرد و شاخص کل هم وزن نیز با ۵۳ واحد کاهش به نقطه‌ی ۱۰۱۷۷.۳واحد رسید.۴۰۵۲۸ تراکنش انجام شد که در آن ۵۰۲۷۵۳ هزار سهم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۱۴میلیارد ریال معامله شد.

شاخص بازار اول ۲۸۶.۸۹ واحد کاهش داشت و تا نقطه‌ی ۴۷۱۱۷.۹ واحد پایین آمد، شاخص بازار دوم نیز ۱۱۵۲.۹۷واحد کاهش را تجربه کرد که باعث شد تا نقطه‌ی ۱۳۹۲۴۸واحد سقوط کند.

شاخص بازار فرابورس نیز با جهش منفی ۵.۲ واحدی به نقطه ی ۷۷۲.۳ واحد نشست کرد. در این بازار ۱۴۵۶۳تراکنش معامله به ارزش ۱۷۹۲میلیارد ریال و  جابه‌جایی ۸۸۴ میلیون اوراق بهادار انجام شد.

امروز نمادهای تاثیر‌گذار منفی بر شاخص عبارت از فارس، وبصادر، پارسان، وتجارت، تاپیکو، حکشتی، و خودرو بودند.

در اغلب این نمادها فروشندگان حقیقی گوی سبقت را از حقوقی‌ها ربوده بودند هم‌چنین حقیقی‌ها در صف های خرید حضور پررنگ‌تری نسبت به روزهای قبل داشتند.

برترین‌های گروه صنعت را خودرو، بانک‌ها، شیمیایی، فلزات اساسی، دستگاه‌های برقی، تامین آب برق و گاز و سرمایه‌گذاری‌ها بودند.

رتبه‌های اول تاسوم عبارت بودند از:

بیشترین افزایش قیمت: قثابت، ثاژن، و تکنو

بیشترین کاهش قیمت: ولیز، ختوقا، و بسویچ

برترین تقاضا: وخاور، غمهرا، و پاکشو

برترین عرضه: غگل، شبهرن، و فخاس

بیشترین ارزش معامله: مشیر ۶۱۲، بترانس ۲ ، و وبصادر

بیشترین حجم معامله: سهرمز، غبهنوش، و ومعادن

افزایش ارزش بازار: همراه، غبشهر، و شارک

کاهش ارزش بازار: بنیرو، غگرجی، و قصفها

بورس کم‌کم موقعیت خود را در حوزه ی کلان اقتصاد کشور پیدا می کند و تکلیف سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به فعالیت در این بازار مشخص می‌شود، رنگ و لعاب نهایی شدن مذاکرات بر بورس تاثیر نگذاشته است و  اهالی واقعی بورس‌ در محیط کنونی بازار مشغول فعالیت هستند. از قرار معلوم درجه ی اعتماد و ابهام زدایی از تالار شیشه‌ای حافظ از این بالاتر نمی‌رود.

پیشنهادها هم‌چنان بر پاشنه‌ی صبر و نگاه بلندمدت به بازار سرمایه می‌چرخد و همگان به عدم شتابزدگی در انجام معاملات دعوت می‌گردند.

احمد میوه‌فروشان

//بازده//

 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی